Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Take RONE je fajn
  • Za sebe bych ještě doporučil Mechs vs Minions... jedna z nejlepších deskovek :) velmi zábavná, velmi krásně zpracovaná *14* http://na.leagueoflegends.com/en/featured/mechs-vs-minions
  • Odulin
    Robinsona jsem minulý rok koupil spolu s Blood Rage a naprostá spokojenost!
  • My si s přáteli poslední dobou frčíme na Funkenschlag neboli Vysoké napětí. Strategická/ekonomická hra s elektrárnami. Btw díky za nadhled, vždycky se hodí.
  • Popravde receno v nasem libereckym deskovkovym krouzku uz druhym rokem frci Galaxy Trucker a hned tak ho neco z vedouci pozice neodsune :-)
    • uaxpk
      Přidám se. Dá se někde najít?
      • Jsme jedna z nekolika hernich skupin v Liberci. Herni doupe existuje uz asi pet let a ackoliv se ted nachazi ve fazi mensiho utlumu (stehovani pryc, porody a tak) a nechodi uz tolik lidi jako driv, presto se schazime zhruba 3x mesicne kazdou sobotu v jedne restauraci v centru Liberce. Pokud by byl zajem o blizsi info, piste mi na mail playerps@seznam.cz
      • Da se najít v Jotunheimu
        • Když už jsem v tom, hrají se zde všechny možné hry... T9A, WMH, a vše na co je chuť
          • škoda, že mám liberec daleko
    • A dá se někde ten liberecký deskovkový kroužek najít?
  • Nový space hulk? Burning of Prospero? BLOOD BOWL!? Sakra ani blood bowl není? Te si to zaslouží z téhle trojice nejvíc.
    • Veskoslav
      Poslední Space Hulk je 2014, ne? (jestli máš novější edici, sem s ním:-D). U Burning je problém cena. A Blood Bowl nemusí chytnout každého, protože přeci jenom je to forma amerického fotbalu *1*
      • Space Hulk je k dostání od 3. prosince za 75 liber.
        A s tím BoP souhlasím, ale zase má člověk základy armád pro Space wolves a Thousand sons. Což je super pro někoho kdo má třeba jejich primarchy.
        Já se teď těším na šmoulu, a doufám že bude zpátky i Lion a Vulkan. :D
        • A rovnou major spoiler, Do W40K se vrací primarchové v rámci gathering storm. Snad to neskončí s end times.
          • Veskoslav
            Leman Russ? Ať jako tak, krev zhýralců, kacířů a mutantů poteče proudem.
            • Veskoslav
              Nemyslíš Roboute Guilliman? Primarchu Ultramaríny? Pff. Nuda.
            • Kozy
              Rowboat Girlyman
  • Veskoslav
    Jedinou hru jsem hrál a to Pandemic. A popravdě nechápu, co je na tom zábavného. Raději mám klasickou verzi, kdy je hráč nemoc a ne opačně.

    Hry, co bych rozhodně doporučil, kdy jsem je hrál, hraji nebo vlastním: Scythe, Terraforming Mars, Inis, Star Wars: Rebellion a DOOM: The Board Game

    Ze starších kousků kupodivu mě bavil a vlastním X-Com, Star Wars Winter Assault, Civilizace, Mage Knight: The Lost Legion, War of the Ring - 2. edice a The Horus Heresy: Betrayal at Calth (tu doporučuji, jenom se člověk nesmí odhodlávat měsíce to nabarvit:-D)
    • uaxpk
      Je ten X-COM dobrý/zábavný? Trošku mi vadí omezený počet hráčů na 4.
      • Veskoslav
        Podle mě jedna z těch lepších co-op her. Každý člověk má jinou úlohu, není to například jako právě zmíněný Pandemic v článku, kdy všichni dělají to samé. Někoho možná může odradit nutnost mít k tomu mobilní aplikaci, ale mě to propojení naopak přišlo dost zajímavé. Zpracování je nadprůměr, o tom žádná. Karty jsou dělané tak, že jsou přesně na tři druhy obalů na balíčky. 3D modely jsou udělané pěkně, nic odbyté. Pokud ale nemáš rád klasický pc XCom, tak to nejspíš není hra pro tebe. Ta hra vychází kompletně z ní včetně grafiky.

        A pro neanglicky mluvící hráče má tu výhodu, že je kompletně v češtině a to včetně zmíněné mobilní aplikace. Nevýhodou je, pokud máš českou, že se XCOM: The Board Game - Evolution je pouze v angličtině. Ale to není zase taková překážka. A taky v češtině hra je levnější o 300-500 Kč kupodivu. Já osobně ji mám v angličtině, ale pravidla nejsou těžká na přečtení a pochopení a popisky jednotlivých karet jsou udělané pěkně. Já bych ti do doporučil už kvůli zmíněným věcem, ale taky díky dobrému balancu obtížnosti a tomu, že nad tím nestrávíš 12 hodin a nepozabíjíš své kamarády jako například u Civilizace *1*
        • uaxpk
          Díky za vyčerpávající odpověď. X-COM mě zaujal už dřív, jen jsem nevěděl co od toho čekat. Jinak, ta aplikace je nutnost?
          • Veskoslav
            Bez ní to nejde hrát. Náhodně definuje události atd. Ale není náročná na výdrž telefonu. Ale lze ji například stáhnout i na Mac či Windows:) Je to ale perfektně přeložené, včetně přesného popisu, co máš dělat atd. Udělal jsem ti pár screenů z klasické pc verze té aplikace.

            https://s22.postimg.org/6xwo3g99d/Xcom1.png
            https://s24.postimg.org/rgr3omiyt/Xcom2.png
            https://s15.postimg.org/6i7796jrv/Xcom3.png
            • uaxpk
              Hezky, díky. Přednesu to spoluhráčům a možná zkusíme.
    • ty to radši sám nebarvi akorát to celé zamažeš *7*
  • Chybí Blood rage. A ze 4 her 3 kooperačky taky není kdo ví jak různorodý výběr :-)
    • alladjex
      V posledním odstavci píšu, že Blood Rage chybí. Ale přišlo mi zbytečné ho znovu uvádět, když vyšel samostatný text:
      http://games.tiscali.cz/recenze/blood-rage-recenze-deskove-hry-293784
      • Už to čtu, omlouvám se :-)

        Ono těch zajímavých her bylo víc, třeba ještě Mombasa, která před Vánoci stihla vyjít česky. Vyšla jich spousta a spíš bych trochu čekal, že ten výběr bude různorodější. Jak jsem říkal, ze 4 her 3 kooperační a 2 dokonce hratelné jen jednou - i když třeba ten Pandemic je na 12 - 24 herních sezení s jednou stejnou skupinkou. A k TIME Stories budou vycházet další příběhy.

        Za zmínku by stálo i revidované vydání Robo Rally. A spousta dalších her :-)
        • Veskoslav
          Ono možná by se měla udělat rubrika na různé typy deskovek a pak dělat výběr. Znám spoustu lidí, co naprosto nesnáší co-op hry a opačně. Ale žel bohu tady ten výběr pro ty, co nemají rádi co-op moc není.
  • Robinson je dobrý i při sólo hře.
    • alladjex
      Naprostý souhlas! Sólo hry mě netáhnout, ale tohle je neskutečně dobrý i v jednom.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit