Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co na tom není vážného ? Ano deskovky existují i pro jednoho hráče...
  • PreidaQ
    nic.
  • I tady prodávají anglické verze a je to levnější. Z UK ti naskočí poštovné a ty krabice jsou docela těžké, není to Agricola, ale i tak je to dost. Ale třeba modely na wargamy se vyplatí i s poštovným brát z anglie.
  • Tedy pro mě stačí si najít zastoupení FFG v UK a nechat si to poslat z UK abych vyřešil to clo apod. A podporu budu mít jak píšeš dobrou. Předpokládám, že i tak to bude levnější jak v ČR.
  • Tilwaen
    Myslím, že by se tak dal hrát Descent, když si k němu stáhneš tu mobilní aplikaci, která ti bude simulovat Pána Zla. Ve dvou se to stejně hraje tak, že jeden je Pánem Zla a druhý hrdinskou družinou.
  • Ve specializovaných obchodech to u nás není problém sehnat, ale radši beru anglické verze kvůli expanzím a i lepší podpoře.
  • Tak zrovna Kindom Death asi ne. Nejsem bohužel backerem a takové monstrum mi na recenzi jen tak nepošlou. Ale mám v plánu se některým z těch top mrknout na zoubek. Například Rising Sun má u nás velký potenciál díky české lokalizaci od Blackfiru ;).
  • Zastoupení FFG v ČR dělá firma ADC Blackfire.
  • http://lmgtfy.com/?q=web+o+deskovych+hrach
  • Tenhle dotaz je myšlen vážně?
  • Existují i nějaké dobré fantasy deskovky pro jednoho hráče? (rpg)
  • SalemCZ
    Je nějaký web o deskovkách, jako je games.cz o hrách?
  • Moc pěkný článek!
  • To je také americká firma. Pak se to do ČR řádně prodraží a navíc ta cesta.
  • Zajímavý trend, ale pozoruji to i na sobě. Do videoher investuji stále méně. Bývalo to ještě před třemi lety přes 20 kKc ročně, loni už to nepřekročilo 3 kKč. Zato do deskovek investuji víc a víc peněz.
  • Tady v čechách nic moc, ale třeba zahraniční FFG má zákaznickou podporu velmi dobrou. Už jsem ji bohužel musel 2x využít u Imperial Assaultu a nové figurky dorazily za pár týdnů zdarma. Nechápu, že v těch krabicových expanzích musí jet figurky v jednom pytli, občas to je marast. Zejména Jabba's realm, kdy velmi těžké kusy Rancora prověřili pevnost ostatních figurek a podle toho co jsem četl na foru, tak obsah některých krabic šlo rovnou vyhodit.
  • Hlavně to není až takový zajíc v pytli na rozdíl od těch digitálních her. Pravidla jsou často alespoň v pdf známá, dost často mají i nějaký let's play na prototypu nebo nabízejí i print'n play verze na otestování. U digitálních máte jen trailer z pre-alfy, pár obrázků a hromadu slibů. To je asi hlavní rozdíl. U deskovek je otázka finalizace spíš jen v zaplacení výroby (vymyšlené a navržené to téměř vždy mají) a jediné co může být trochu problém je výsledná kvalita figurek, pokud tam nějaké jsou - na obrázcích jsou na 99% rendery a pokud nemá studio s plastem zkušenosti, tak to může dopadnout zle, ale jinak je to daleko méně riskantnější investice. Navíc většinou k tomu dávají i exkluzivní doplňky které reálně využijete často formou mini-expanzí nebo kompenet základní hry v lepší kvalitě.
  • Dík. Budete někdy nějakou z těch TOP recenzovat?
    Kingdom Death: Monster 1.5 vypadá skvěle ale 400 dolarů...10k to čech s dopravou a dph atd. Ještě to po cestě určitě pošta rozfláká.
  • Ono u to ještě chce počítat se sběratelským aspektem, pokud backnete úspěšnou stolní hru, kde je atraktivní exkluzivní obsah, tak je skoro jistý, že tomu vyroste hodnota. Např jmenovaná kingdom death Lantern package s Core game stál $250, teď na ebay se pohybuje okolo $400
  • Odulin
    Díky za zajímavý článek. Jako milovníka deskovek mě ta čísla celkem těší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit