Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Za sebe bych doporučil:
    Star Wars: X-Wing Miniatures Game
    Arkham Horror (pro milovníky povídek Lovecrafta skoro povinnost)
    Pandemic New Edition
    Mage Knight
    Descent: Výpravy do temnot
    a nakonec Civilizace.

    Všechny mám doma, ale u některých je to na rezervaci celého odpoledne. U Mage Knight je nevýhoda cena (cca 2000), stejně jako u X-Wing série, kdy si člověk pak dokupuje jednotlivé lodě a defacto to není klasická deskovka. Ale modely jsou moc pěkné a základní sada je na 900 a základní lodě za 300 při dokoupení. Civilizace je mnohdy na týden, když chytnete dobrou partu, pro mnohé pak nevýhoda to, že má asi bilion rozšíření (nehrál jsem ani jedno rozšíření, tak nemohu soudit kvalitu). A pokud máte rádi co-op hry ve světě pc, tak Pandemic je jedna z mála her co-op her ve světě deskovek, co znám. Vždycky bereme do vlaku.
  • Mno za mne Mage wars... uzavřená karetka ( teda dneska už mý taky dost rozšíření ) fajtí na plánu 3x4,, potvory , elementy, budovy, rostliny ... určitě mrkněte.
    Cooperačku Robinson Crusoe Cursed Island ,nebo semi coop - Archipelago líznuá civka z doby Columba.
    Dung Crowl Descent , ale je i mraky jinejch her.
    Na příběh a atmosféru není špatnej Mansions of Madness.
    4X z vesmíru třeba Eclipse , Twilight Imperium.

    Ovšem nic z toho není úplně brnkačka, vždycky aspoň na 2 a víc hodin. nic na srando párty a za pár šlupek :)
  • S kamošmi máme celkom slušnú zbierku stolových hier. Ja som si napr. naposledy kúpil Forbidden Stars a kamoš teraz objednal Dead of Winter :)
  • Erien
    Nevím možná to bylo v nás netuším, ve třech nás to vůbec nebavilo, samotné akce nejsou složité, ty jsou dost jednoduché, ale prostě ty aukce a ke všemu ostatnímu byla pomalu stránka A4 pravidel. Když to srovnám se Zaklínačem tak ta hra je podstatně jednoduší, ale pořád dost komplexní. Ale nejvíc mě na Hře o Trůny opravdu vadila ta nepřehlednost desky, žetony všechno to hrozně splývalo a špatně se mi v tom orientovalo. Ale samozřejmě netvrdím že ta hra nemůže nikoho bavit, jen si myslím že jsou i mnohem lepší deskovky.
  • Rozhozně doporučuji novou karetní Hru o Trůny, případně coop karetního Pána Prstenů. Jinak jedna z top deskovek je určitě Descent druhá edice.


    Na Vánoce si nadělím X-wing miniatures :)
  • Přijde mi, že Hra o trůny není moc složitá. Pravidla má právě naopak docela snadná, snad jen vyhodnocení některých pohybů může být těžší. Jinak je to dobrá hra, ale asi jen v plném počtu 6 lidí. Dá se i ve čtyřech, ale už to není ono.
  • A navíc to je od českého autora ;-)
  • Alchymisté nejsou od Vládi Chvátila, ale od Matúše Kotryho ;-) Hra je to zajímavá, ale mě osobně moc nenadchla. Je to tím, že mám radši jiný typ her.
  • Odulin
    Jj Settleři nezklamou.
  • Erien
    Osobně Hru o Trůny nedoporučuju, po pár hrách jsme to prodali, hrozně složitá, hrací deska je strašně nepřehledná a to už u 3 hráčů natož v 6. Což je paradox, protože ve 3 je hra zase děsně nudná. Jestli chcete něco většího super je deskovka Zaklínače a z karetních je naprosto skvělá a jednoduchá Summoner Wars, výhoda je že i když je to karetní, je víc důležitá taktika, než to zda vám příjde karta. Teď se chystáme na UFO.
  • Mam game of thrones a je to fakt dobre... taktiez je to super ked si chcete rozhadat kamaratov a rodinu :D :D
  • Kr.Pa
    Gwent *3*
  • Vojta_Ilavsky
    Za tu Euphorii díky. :)
  • Vojta_Ilavsky
    Díky. Za nějaký 4 kila nevypadá vůbec špatně..
  • Napadá mě Steampunk Rally (závodní hra se vzducholodí), Scythe (strategie na mapě s bojovými roboty) nebo Euphoria ("ekonomická" strategie).
  • Nadhodím třeba nedávno vydané Shuffle Heroes (ale nehrál jsem).
  • Jo, Alchymisté jsou bomba. Pokud by někomu u Battlestar Galactica vadila angličtina, může pořídit "Zimu mrtvých", což je celkem podobná hra, jen se zombie tématikou. Ze středně složitých spíše "Settlers: Zrod impéria".
  • Vojta_Ilavsky
    Je to trošku offtopic, ale nezná někdo kvalitní steampunkovou karetní hru? Klidně i sběratelská. Může být i v digitální podobě, byť preferuji hmotné kartičky.
    Kvalitní steampunková deskovka by taky nebyla k zahození..
  • Odulin
    UFO můžu jako kooperačku doporučit, atmosféru to celkem má. Druhá deskovka s mobilem, která mě tenhle rok zaujala a můžu doporučit jsou Alchymisté od Kotryho (dík za opravu zruda). Moje malé karetní překvapení roku je ale Epic Card Game, něco pro milovníky magicu. "Jen" 120 karet, ale dá se s nimi zahrát velké divadlo. :) https://www.youtube.com/watch?v=jaaNJ_ANEqE

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit