Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MikeR
    To je krásný. *4*

    Nebo hele tohle:
    "Vyhrabou si hnízda v mechových polštářcích a hledají vhodnou partnerku. Sbíhají se pak ze všech směrů a hlučně o ni bojují. Vítěz má právo na krátký milostný akt a potom ho samička rychle vypudí ze svého obydlí." Z toho melancholie přímo sálá.
  • Tilwaen
    Dala jsem si hledat "Hledá se lumík" a kickstarter mi to sice zatím nenašlo, ale to, co to našlo, je taky slušný matroš. Takový melancholický.

    "V devatenáctém století zase tvrdil uznávaný zoolog Crotch, že lumíci vždy pochodují na západ, neboť hledají Atlantidu, svou dávnou vlast pohlcenou mořem."
  • Lukyz

    Batman: Return to Arkham

    Tak dnes WB spustili webovky pro HD remaster Arkham Asylum a City pro PS4 / XO

    + Announce trailer

    www.batmanreturntoarkham.com
  • MikeR
    Kdepak hlavy, Jacku, lemmingové vybuchujou celý. Já mám scénář v hlavě: lumík, kterýmu vymyli hlavu teroristi, si to napochoduje do školního autobusu plnýho dětí a hodlá se tam odpálit, no a jeho kamarádi najdou dopis na rozloučenou a podniknou dlouhou dobrodružnou cestu plnou překážek, aby mu ten čin vymluvili. Bude to osvětový a taky dojemný a taky každej z tý party umí nějakou činnost, na který závisí úspěch celý mise. Takže se dozvíme i něco o tom, že bez kamarádů to v životě nejde, ale hlavně to bude legrace nebo též hlína. Pracovní titul Hledá se lumík, čekuj kickstarter.
  • Jack1947
    Ses zbláznil ? vždyt by jim za to utrhnuli hlavu *11*
  • MikeR
    No... zajímavý. Ale možná still better story than Sokoban. *1*

    Já chci Lemmings, proč nikdo neudělá film s lumíkama? Dyť by to byl rodinnej trhák, rozhodně lepší než šmoulové. *13*
  • MikeR
    Určitě, můžu to očekávat, ale nic mi nedává právo to vyžadovat. Můžu očekávat, že mi renomovaný, globálně známý zpravodajský web přinese objektivní zpravodajství a taky se nemusím dočkat. (A může to být i podaný sakra proti mýmu světonázoru, přestože na tom webu čekám opak.) A všechno co zmůžu je napsat do redakce nebo si zafňukat v diskuzi. EK nebo soud nebo jakýkoliv úřad se mi vysměje. Můžu očekávat, že si na IDOSu najdu vlakovej spoj, ale když mi bude preferovat Jančuru před ČD nebo mi naopak nabídne jen ČD a ostatní dopravci komplet ostrouhaj, tak s tím taky nic nezmůžu.

    Muselo být ve smlouvě o použití služby vysloveně napsaný, že mám právo očekávat to a to, což je samozřejmě blbost, v případě vyhledávače by byla věta typu "výsledky budou řazeny jen dle relevance" k ničemu. To by museli připsat, jak k tý relevanci došli, což znamená prozradit tajemství pageranku. *1*

    Hele kdyby to nebyl Google, ale nějakej menší vyhledávač. Kdyby tohle dělal Ask.com, tak se tím EK vůbec nebude zabývat, přestože by se "provinil" úplně stejně jako Google. Kdybych teď nabouchal web, kterej se bude tvářit jako vyhledávač a vracel bych uživatelům jen a pouze odkazy na svoje služby, tak se "proviním" podstatně hůř než Google. Ale nikdo mě z ničeho neobviní, protože jsem ve skutečnosti nic nespáchal a EK ani nebude zajímat kdo jsem, protože z nějakýho neznámýho Čecha asi tři miliardy euro nekápnou. To že je Google obr neznamená, že by se k němu mělo přistupovat jinak, prostě má právo dávat si na stránky i to, co neočekávám a nechci.

    A jak už jsem naznačil předtím, určitě si nemyslím, že Google je svatoušek. To naopak, jiný jeho aktivity stojí za prozkoumání, třebas i antimonopolním úřadem. Ale ne tohle. Navíc to fakt působí jako laciná záminka, jak z Google vytřískat prachy bez opravdovýho vyšetřování opravdovejch nepravostí.
  • Jack1947
    Čemu by to pomohlo? když registrovaní (zejména inkognito ) by začli krást bez bů taky *7*
  • MickeyMutant
    Kdyby byl Google jen obyčejnej web, tak s tebou souhlasím. Problém je v tom, že je to vyhledávač, kterej prohrabuje celej internet - desítky a stovky milionů stránek. Ty stránky nějakým algoritmem preferuje a předkládá ti výsledky. Očekáváš, že budou řazené podle relevance, ne podle obchodních zájmů vlastníka vyhledávače.
  • Tilwaen

    Filmy podle her

    Warcraft, Assassin's Creed... Tyhle snímky nebudou filmu o Tetrisu sahat ani po kotníky.
    Přesto mi do sebe námět a filmové zpracování úplně nezapadají.
  • MikeR
    Hele tady nám to pořád odbíhá od tématu. Ta zpráva, kterou tady postoval alladjex mluví o tom, že Google má dostat pokutu za to, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje svoje služby. Vůbec tu není řeč o podmínkách používání služeb. Mně se nelíbí, že Google má dostat pokutu za obsah webový stránky, a to navíc jen proto, že někomu připadá, že na tý stránce je hodně o službách Google a málo o jeho službách. Nic víc a nic míň ta zpráva nepředkládá a já nic víc a nic míň nechci řešit.

    Je to podle mě zásah do svobody zobrazovat si na vlastním webu co chci a připadá mi to úplně stejně ujetý jako kdyby mělo Tiscali dostat pokutu, že si na Games inzeruje svoje zprávy, booom a další blbosti a nikde nezmiňuje iDnes a Novinky. Nebo iDnes za to, že si ve spodním pruhu inzeruje Lidovky, Metro, Plejtváka či Bonusweb, kdežto Stream nebo Games tyjo vůbec. To jestli je to vyhledávač nebo ne na tom vůbec nic nemění, jednou je to webová stránka a hotovo.
  • MikeR
    Mickey, já s tebou souhlasím v principu, ale ne co se týká obsahu webu, který vlastním. Google je pro mě jenom užitečnej web, nic víc a nic míň. Podle mě není v tomto směru co regulovat a není to záležitost antimonopolního úřadu. Jediná nutná regulace obsahu webu je potírání opravdových zločinů (nelegální obchodování se zbraněma a drogama, dětský porno, hlásání protizákonných ideologií atd). To že má někdo megaúspěšnej web a na něm si zobrazuje informace tak, aby byl ještě úspěšnější podle mě prostě nikomu nedává právo kecat mu do toho. *1* Pro mě je to v principu stejný jako právo kohokoliv jinýho zobrazovat si na svým webu co chce. A připadá mi děsně pokrytecký hájit právo jedněch a druhejm ho upírat jen protože uměj a jsou globální společnost s bambilionovým obratem. Ať jsou ty informace předkládaný uživateli na webový stránce jakýhokoliv legálního druhu, ať slouží k výdělku nebo ne, žádnej úřad by neměl mít právo do toho zasahovat a to právo by mělo být stejný pro všechny.

    Co bych třeba považoval za rozumný, aby se mnohem víc regulovalo, je monitorování aktivity uživatelů na cizích webech pomocí pluginů (typicky Google a Facebook). To co se všechno ve skutečnosti shromažďuje a jak se to zpracovává a využívá by fakt nemuselo zajímat jen úřady pro ochranu osobních údjů, ale docela možná i antimonopolní úřady. Tyhle informace se k tvorbě případnýho monopolu na trhu dají využít určitě stokrát líp než to, že Google možná na svý webový stránce upřednostňuje výsledky z vlastních služeb. (Stejně mi furt není jasný, jak na to přišli. Ať zadám do Google cokoliv, jejich další vlastní služby mi to vrací minimálně.)
  • Já za Grow Home! :)
  • Fremencz
    Díky za Raymana
  • Qwer

    Úklid

    Redakci: Nebylo by možné udělat TAG, který by viděli jen registrovaní uživatelé?

    Steam
    Grow Home - TW55Z-4CRIM-70J44
    Sacred 3 Gold - 462Y3-2ZBL7-Y53FN
    Retro City Rampage DX - NKQDN-EY08B-IBKL3

    Uplay
    Rayman® Origins - TRF9-XRE8-RDV8-3MN6
  • MickeyMutant
    Přístup, s jakým se k tomu stavíš, by ale nakonec nejspíš vedl k přežití jen těch super silných a k vytvoření monopolů se všemi negativními důsledky. Nejsilnější hráči by konkurenci nekontrolovaně házeli klacky pod nohy tak dlouho, až by definitivně zanikla. Právě tomuhle by měli antimonopolní orgáni bránit. Děje se tak nejen v EU, ale třeba i v USA.

    Když tedy píšeš, že podobné věci tyhle společnosti můžou dělat a neporušují zákon, tak to podle mnohých soudních rozhodnutí v podobných kauzách není úplně pravda.
  • Google má, jak říkáš, právo nenechat si kecat do toho, co dělá, a já mám zase jako uživatel právo trvat na jistých podmínkách, za ktetých jsem ochotný jeho služby využívat. Asi namítneš, že pokud nejsem se službami spokojený, můžu je prostě přestat používat, a když to tak budou dělat všichni, vyvstaně nějaká rovnováha mezi požadavky provozovatele a potřebami uživatelů, ale to není zrovna nejpraktičtější a nejpohodlnější řešení. Mnohem lepší mi připadá, když o onom rovnovážném bodě vyjednává za běhu, takže nemusím rok co rok migrovat mezi programy/doménami/ekosystémy jen proto, že ta která společnost překročila lajnu. A pokud mě v tom vyjednávání zastupuje nějaká komise se silnější pozicí, nevidím v tom nic principiálně španého (samozřejmě za předpokladu, že i činnost té komise je spojena s podobným vyjednáváním :)).

    Plus, s tím, že nikdo nikoho nenutí google využívat bych si nebyl tak jistej...
  • MikeR
    Vím, vím. Ale i tak dík. *4*
    Za mě hodně pozitivní zpráva, překvapila v nejlepším slova smyslu.
  • Tilwaen
    Dovolím si krátký off-topic, který se pouze okrajově týká toho, cos napsal, ale nikoliv obsahu tvého sdělení: Microsoft letos hodlá integrovat bash do Windows 10.
  • MikeR
    Hele podle mě všechno tohle můžou (ale k poslední jmenovaný věci o odstavec níž), nemusí to být úplně morálně v pořádku a taky kolikrát není, ale můžou. Stejně tak já se můžu na produkty Microsoftu, Facebooku nebo EA zvysoka vykašlat, když si myslím, že něco je tuze nepěkný, byť zákon neporušující. Dokonce ti řeknu, že i když Microsoft opravdu nepatří mezi moje nejoblíbenější společnosti, tak tehdy v tý kauze IE a WMP mi to opět přišlo jako buzerace od úřadů. Tak jsou to dva programy integrovaný do systému, a co. Nikdy jsem je nepoužíval, Windows mě k tomu nikdy nenutily, v ničem neomezovaly, nainstaloval jsem si vždycky prohlížeč a přehrávač, který mi vyhovuje a konec. Je to tak primitivní, že to zvládne každej a o tý možnosti nepoužívat programy integrovaný do Widlí ví taky každej. Žádnýmu úředníkovi nikdy nevadilo, že Windows nenabízí ke stažení bash a maj integrovanej cmd. A takovejch komponent tam je hafo, Windows taky není žádnej úžasně modulární systém jako linuxový distra a byť to třeba je škoda, nikdo nemůže požadovat, aby takovej byl. (Aby bylo jasno, nemám nic proti EU jako takový, mám jenom hodně proti tý obrovský byrokracii a nesmyslnýmu úřednímu šimlení, který kolikrát fakt vypadá, že jenom někdo potřeboval vykázat činnost.)

    Jasně, pokud někdo k sw zdarma přibalí protipirátskou ochranu, která může znemožnit plnohodnotný fungování systému (a navíc se třeba zakousne tak hluboko do systému, že jí běžnej Franta nedokáže odstranit), tak o tom má důsledně varovat už před koupí, jinak to je nehorázná sviňárna. To samozřejmě souhlas, za tohle maj lítat pokuty a to i v případě, že se negativní vliv na systém projeví způsobem, o němž výrobce neměl ani tušení.

    Ale to se vůbec nedá srovnat s webem, zvlášť když jsem si jeho používání nekupoval a provozovateli vůči mně neplynou žádný povinnosti ohledně obsahu. Fakt, to je jenom věc Google nebo Facebooku, co na svým webu bude v rámci zákona uživatelům nabízet a když se mi to nelíbí nebo se mi nelíbí podmínky používání, což se mi třeba v případě Facebooku přestalo líbit, tak prostě danej web přestanu používat - což jsem taky udělal. Jestli EA povoluje při hlasování o svých hrách jen maximální hodnocení, tak je to hodně trapný, ale určitě ne protizákonný a potrestám je tak, že si jejich hry nekoupím. To co dělá Google taky určitě nijak zákon neporušuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit