Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Začíná EVE keynote na Fanfestu

    http://fanfest.eveonline.com/en/stream/free
  • Ringwraith

    Binary Domain zachvilu na PC

    http://i44.tinypic.com/2i0acer.jpg

    http://games.tiscali.cz/recenze/binary-domain-recenze-58769
  • Zhlédněte první gameplay video z PS4 verze Call of Duty: Ghosts.

    A zase ten kouskovaný pohyb s páčkovačem. Mimo to vypadá to uplně stejně jako PS3 verze, akorát je to vyhlazené.. opět nextgen jak sv1ňa + hrozné ovládání jako bonus.
    • C-BEAM
      ako je to hnus velebnosti. Ale hnus je i tá mapa, žiaden dômyselný leveldizajn, iba vzali niekolko budov nasadili ich do terénu, okolie zahádzali haraburdami a cod mapa je na svete.
    • *14* Ty žiješ lásko! *14*
      • Nejjasnější Paneí!

        S poníženou pokorou se nejponíženěji drze přesto ptám za všechen spravedlivý lid v této ještě spravedlivější zemi (-M-), jestli se jeho Výsost už ráčila vyjádřit ohledně té věci? Včera nám z Prahy zatrhli depeše týkající se vyznání, takže lid netuší, co se vlastně děje, a již vznikají různé fámy o jeho odmítnutí, konci a grafiko na nebesích dokonce i spiknutí. Jako, my poddaní a služebníci z Moravy bychom rádi věděli, jestli něco z vašeho spojení bude nebo ne. Robotovat na deskách a klávesnicicích už nás taky nebaví, chceme na nějakou dobu zase chléb a HRY! Nebo snad jeho Veličenstvo chce, aby to zase vedlo k páčkovací revoltě? My jsme lid otevřený, ale bez podmáznutí to nejde a kde jinde bychom se my zástpuci lidu měli dohodnout s našimi panovníky, než na veselce.

        S úctou he/he - toho času robotující 15. nejdůležitější sedlák a když PRAMC dá, tak brzo rychtář.
        • On se nevyjadřuje stále *13* Vůbec nevím co mám dělat! Kámojda mi řekla, že mám prostě čekat a on se mi ozve, ale to čekání mě ubíjí *10*
          • Radioaktivni_surikata
            Uzel by ti na to předepsal masturibaci. Stále ještě legální, vyzkoušej *1*
            • Vrook
              Uzel by radil uzel.
            • Bohužel nevím jak vypadá takže nevím koho si mám u toho představovat. Jestli Billa Gatese v mládí nebo Jakea z prvních sérií Dva a půl chlapa *9*
        • Ty seš ještě větší tragéd, než ti dva, o kterých zde píšeš. A nezapomeň mi napsat, že jsem guma. Dík. *3*
          Pac a pusu, B.
          • Prosím, příteli, to by mě ani nenapadlo tady někoho mít za gumu. Ale lušti, lušti:

            Ó světe neviditelný - spatřili jsme tě
            Ó světe nepostižitelný - dotkli jsme se tě
            Ó světe nepoznatelný - poznali jsme tě
            Ó nepochopitelné - pochopili jsme tě
  • Za službu Battlefield 3 Premium neváhalo 50 éček zaplatit1,3 milionů hráčů. Pro EA překvápko,...

    ach jo... místo bojkotu a dání najevo nesouhlasu s tímto kšeftem, je hráčská komunita nejednotná... Mám takový pocit, že bude ještě hůř.
    • Ja jim nedal ani halir navic... cekam na Armored kill a pak jsem uz s nakupama do BF3 definitivne skoncil.

      Jestli to ale fungovalo u BF3 tak podobnej model urcite muzeme cekat u BF4, MoH atd atd. no co alespon si za to muzeme sami.
    • Za službu Battlefield 3 Premium neváhalo 50 éček zaplatit1,3 milionů hráčů. Pro EA překvápko,...

      aspon DICE jsou z obliga
      vypadá to, že u nich se vyhazovat nebude *4*
    • rancor1223
      A co je na tom kšeftu špatně? Myslíš čistě existence DLC? Vždyť ty byly už u BF2, jen se jim říkalo datadisky. Tady hold víme že bude 5 DLC a můžem si je koupit s téměř 50% slevou. Já pořád nevidím, kde je problém.
      • Jestli si dobře pamatuji, tak to funguje na principu podobném, jako "zaplaťte nám za slevy".
    • Naopak, herní komunita je dost jednotná - prostě platí. Nemalá část dokonce tvrdí, že jim ten současný systém vyhovuje.
  • smejki

    Premiérové teaser video ze hry Battlefield 3 je online!

    ó, technologické žravsó <3
  • frag.ment
    Neříkejte mi, že týden hraní MGS V recenzentovi nestačí k tomu, aby vyplodil recenzi! Opravdu je to tu čím dál tím více zabržděný :-(
    • Vsadim nohu ze za to muzou imigranti!
      • To je jasný, ukradli celou zásilku a prodali v SK. Proto jako v jediném SK obchodě na jejich pobočce v Praze ji měli skladem. A pak se nasoukali do toho kamionu a nedopadlo to dobře..
        • Dopadlo to skvěle.
      • Ronox
        Nestačí, že nám kradou ženy a znásilňují děti. Podle obchodů nám vzali i všechny Metal Geary *13*
    • jnsCZ
      Tohle není Call of Duty :) U závěrečných titulků se mi herní čas zastavil na 82 hodinách a to mám hotovo nějakých 45 % hry :) To nejhorší, co se u téhle hry dá udělat, je slepě sprintovat na konec.
      • Ale já jako bernou minci mám recenze zde, na Games. Nějaké recenze sem si na netu prošel, ale to bych vlastně potom nemusel ani na tyto stránky chodit.. Hru mají od úterý 1. září a už je to týden a jak říkáš, všude po světě recenze dávno jsou. Jako jedinou omluvu beru to, že čekali, až bude funkční multiplayer.
        • Ronox
          Já mám třeba hru stejně jako jnsCZ od 29.8. a recenzi jsem taky vypublikoval až dnes. Možná ber ohled na to, že recenzent není full time zaměstnání. Pokud si dotyčný na to nevezme například dovolenou, či jinak si zařídí čas na takto rozlehlou hru, tak počítej s tím, že to prostě potrvá.
          • Jasně, to chápu, ale nevěřím tomu, že se recenze dělají tak, že to dotyčný dohraje na 100%. K čemu je mi pak recenze 14 dní po vydání, když na hru čekám, jsem natěšenej, ale pro jistotu čekám na zdejší názor..

            Edit: A zvlášť když jde o takovou očekávanou pecku, která by měla být u herního webu priorita.

            Edit č.2: Tak už jsem to stejně koupil, i když jsem žádný předešlý díl nehrál. Šlo mi právě o informaci, jestli je to hratelné i bez znalosti předchozích dílů. Někde píší že ano, jinde zase že ne. Čučet x hodin na videa na Youtube a číst mnohastránkové rozbory příběhu se mi fakt nechce..
            • Frag.de.ment místo brblání na diskusi jsi už ty předchozí díly mohl mít dohraný.
            • kdy keyz někdy něco pochopil?
            • Ronox
              Jaj Keyz to nepochopil očividně. Jak dohraješ FIFU/NHL/NBA? Jasně pokud máš strategii s velkým příběhem (př. Starcraft), tak tam dojedeš, jak příběh, tak si zahraješ desítky mp her. Jak dohraješ Driveclub? Nijak. Pravidelně se tam přidává obsah, mění challenge apod. Takže jako u sportovních her. Investuješ do toho tolik hodin, co si myslíš, že stačí a ta hra už se mění pouze v maličkostech. Viz například Driveclub, kde se ti pak už pouze odemykají auta, případně druhy eventů, které jsou úplně stejné jen například jinak seřazené, oproti těm, které jezdíš v prvních hodinách. Každopádně jestli se pokusíš opět vytrhnout něco z kontextu, překroutíš to a použiješ ve svůj prospěch nesmyslně, tak diskuze končí.
            • Keyz
              Ohledně toho kdy jsou recenze...:To záleží jak si to games vyjedná. Některé weby mají některé hry předem a pak to vydají na čas. Games nemá takovou pozici jako ty velké weby.

              Tedy řešení je prosté. Čti to tam, kde to je ihned a poté zde (když zde na to čekáš).

              K tomu dohrání a "zrovna MGS dojedu do 110%" to je prostě *15* . Ne, že by to bylo špatně ale tohle je vtipné "zrovna MGS".
              Každá hra se má dohrát a poté hodnotit. Lze sice kecat, že příběh u RTS není hlavní ale je tam. A jak pak chce někdo hodnotit něco co nezná? Nezná konec atd.... Nezná všechny jednotky. Něco jako hodnotit auto a přitom se jen projedu po rovné silnici.

              Vše se má sakra dohrát. I když jsem slyšel kec "Hodnotím to od bodu, kdy si na hru udělám názor" Aha. Pán je asi věštec, on ví jak to dopadne i když to nedohrál, on zná dovednosti ve hře které mají vliv atd.. Vždy tam něco může překvapit a tím, že to dáš do 100% to minimalizuješ (jasně když těch 50% do 100% = seber něco jako ve FC, tak to není nutné, tam se nic nemění jako u příběhu i v nějaké RTS. Tam se nemění dovedností jako v Dark Souls atd....

              Borec, že to hraje poctivě. Jen to chce mít stejný meter na vše a vše hrát prostě do konce.
            • To Frantisek_Nejezchleba: Humor je v pohodě, posílání vybavení pomocí balonků, schovávání v krabici apod. snad nějak zvládnu *3* Co jsem tak procházel diskuze, tak v příběhu má guláš docela hodně lidí, takže na to kašlu a rozehraju to prostě jako samostatnou hru.
            • frantisek_nejezchleba
              tvé příšpěvky jsem si proletěl. Reagoval jsem na to poslední post scriptum.

              Máš svobodnou volbu, dělej si co chceš. Osobně mám z univerza MGS guláš v hlavě a vždy mi přišlo, že hra stojí a padá na hratelnosti (která byla u všech třech dílů, které jsem hrál, na 10/10). Na co je třeba se připravit zejména, je humor. Mám obavy, že pokud ti nesedne, tak hru odsoudíš. Což by jen pramenilo z nepochopení.
            • To Frantisek_Nejezchleba: Je mi jasný, že se ti asi nechtělo číst celé vlákno, ale psal jsem: Tak už jsem to stejně koupil, i když jsem žádný předešlý díl nehrál. Šlo mi právě o informaci, jestli je to hratelné i bez znalosti předchozích dílů. Někde píší že ano, jinde zase že ne. Čučet x hodin na videa na Youtube a číst mnohastránkové rozbory příběhu se mi fakt nechce..
            • frantisek_nejezchleba
              proboha! Dosaď si do skládanky všechny fragmenty.
              Otázka pro tebe by spíš měla znít: mám rozehrát starší díly, nebo ne?
              Máš youtube, tak si projeď třeba průchody hrou. Nebo v nedávném gamesplayi zmiňované několikahodinové video, kde jsou snad všechny cutscény ze všech dílů.
              Proboha!
            • jnsCZ: já z toho nechci dělat nějaké drama, jen mi to připadalo zvláštní, že tu ještě recenze není. Každopádně debata přinesla pár zajímavých informací a určitě nejen pro mě, tak doufám, že tu to vlákno zůstane.
              P.S.: jsem na to natěšený a hned po práci bych to vrhnul do PS4 (zde nazývaného toustovače) i bez znalosti předešlých dílů. Mám nebo nemám? :-D
            • Ronox
              Ten dotyčný jí měl ještě o tři dny v předstihu díky dřívější expedici jednoho shopu, jak naznačoval jeho příspěvek na soc. síti. Tenhle jedinej autor tam stojí za něco :)
            • jnsCZ
              Jak píše Ronox, ostatní weby se k té hře dostaly o dost dříve. My dva ji máme od 29. srpna vcelku náhodou (http://twitter.com/jnscz/status/637571464514957312) a Aleš Smutný až od 1. září. Víc už to rozvádět nechci, případné dotazy ohledně toho, jak probíhalo recenzování MGS by možná mohl zodpovědět Petr v podcastu, ať je to ofiko :)
            • RONOX: tak to je pro mě nová informace. Takže z naší zemičky asi pozvali jen jednu osobu se jménem, které se nesmí vyslovit, nebo to zas jen ona osoba přeložila z mateřského webu :-D
            • Inquisitor
              Kvalitu nebo kvantitu? Já radši kvalitu, klidně si počkám. A konkrétně tuhle hru to chce opravdu dohrát, aby se dala pořádně ohodnotit. Když si člověk není jistej jestli hru má koupit, tak si počká, jinak jestli jí opravdu chce, tak si jí stejně koupí hned.
            • Ronox
              Většina zahr. webů měla možnost odjet na týden na akci, kterou pořádalo KONAMI a tam hru hráli a většina i dohrála. Proto stihli vydat recenzi při pádu embarga.
            • To Ronox a jnsCZ: Tím chcete říct, že ostatní weby po světě hraní odflákli a jen vy to poctivě hrajete? Nebo jak to mám chápat? Ale tak teď už je to pro mě jedno, hra mi tu leží (PS4 verze) a nevím, jestli se do toho mám pouštět, nebo musím fakt trávit veškerej volnej čas zkoumáním příběhu po internetech, aby hraní mělo smysl.

              EDIT: Ronox díky za odkaz, mrknu na to..
            • jnsCZ
              Pak lze vést debaty na téma, co je lepší. "Napsat recenzi rychle a hrou se moc nezabývat" vs "Hře se opravdu poctivě věnovat, aby recenze byla co nejvíc informativní a vydat ji se zpožděním". Myslím si, že obě varianty budou mít dost zastánců.
            • Ronox
              Mohl jsem napsat recenzi, aniž bych hru dohrál, ale proč bych to dělal zrovna Metal Gearu? Série, která stojí a padá na příběhu a většinou i na příběhovým twistu na konci. Takový hry musíš dohrát. Jasně strategii nemusíš dohrát příběh, závody nemusíš dojezdit kariéru, i když kolikrát je docela krátká. Ale u Metal Geara by to bylo zrazení toho, co MGS zastupoval a čím vyčníval.

              EDIT: A věř mi, že kdyby recenzenti hodnotili Phantom Pain, než by se dostali dejme tomu k 30. příběhové misi, tak by ty recenze dopadly hůř. Ta hra se příběhově hrozně dlouho rozjíždí, než najede na svou "MGS" frekvenci. - 140.96

              EDIT 2: Pokud si nehrál původní díly a neplánuješ to ani + nechceš číst sálodlouhé texty a koukat na dlouhá videa, tak aspoň tenhle (https://www.youtube.com/watch?v=CrfVKNONoPk) "quick recap" tě do toho malinko dostane. Hodně toho taky odkryjí audio kazety ve hře.
        • minci? Možná větší nejsou to žádné rychlokvašky.
          • Recenzent dostane do rukou jednu z nejočekávanějších her roku a je to otevřený svět, takže by tomu měl věnovat tak 8 hodin denně (normální pracovní doba, za kterou je každý, určitě i on, placený). To máme 56 hodin, od toho odečteme 10 hodin na recenzi a vyzkoušení multiplayeru.
            • To je celkem naivní předpoklad. To by pak za recenzi COD nedostal skoro nic a za 100+h open world mnohonásobně více.
            • To Petr (Sleepless): Neustálým dotazováním? Jsem se dotázal tuším teprve po druhé.. Každopádně se to tu pěkně rozebralo a kdo si to přečte a čeká na recenzi jako já, nebude vás prudit ve Fight Clubu dotazama ;-)
            • sleepless
              Tydle ty výpočty od plotny... Honza je externista, dostane zaplaceno jen za text. Takže hraje až po své vlastní práci, která ho živí. Chápu, že čekáš na text, vždycky se recenze snažíme vydat co nejdříve, ale ne na úkor toho, aby byla podložená dostatečnou zkušeností s hrou. A v tomhle případě to vyžadovalo hrát opravdu dlouho. Neustálým psaním "kdy to bude a proč už to není" to stejně neurychlíš.
            • recenzuje Aleš Smutný, i když se divím, proč to nerecentuje Honza Olejník, dle gameplay a retro gameplaye té sérii opravdu rozumí, čili by mě zajímalo jestli by dal hře 9/10 či 10/10...
            • Enemže on recenzent (Olejník?) má třeba taky jinou práci, ono tě v našich podmínkách jen psaní pro jedno médium moc neuživí
            • Pardon, jsem se zapomněl přihlásit :-D Takže EDIT: místo toho nám cpou furt hovadiny z Kickstarteru a nedodělaný podřadný hry.
    • Metal Gear má na Metacritic 40 recenzi, Bloodborne 100, takže se podívej, že příbyde ještě nějakých min 50 recenzí. Je to velká hra, takže to chce čas na recenzi.
    • jako by tech recenzi nebyly plny internety... min jak 9 dat nemuzou, takze neni nac cekat
  • MidnighT91
    Otázečka, pro gta 4 vyšel jeden datadisk (Episodes From Liberty City) kterej obsahuje DLC The Ballad of Gay Tony a The Lost and The Damned je to tak, že ano? pokud ano je tento datáč samostatně spustitelný nebo ke hraní potřebuju gta 4... ptám se protože gta 4 jsem se kvůli špatné optimalizaci zbavil a četl jsem že co se optimalizace týče je na tom datadisk daleko líp, tak jak to teda vlastně je ???
    • optimalizace není o moc lepší.. ale na gtx470 se to už jakž takž hrát dá. Dost to visí na procáku (bez lepšího 4jádra je to bída).
    • Ringwraith
      Ano, je samostatně spustitelnej.
  • Je demo Crysis 2 hezčí na PC nebo X360? Zjistit to můžete na deseti porovnávacích screenech.

    Má smysl tohle řešit dneska? Ano, tvůrci mohou udělat hru, aby vypadala i lépe na x360 nebo jakékoli konzoli, ale není to otázka HW, na který otázka zdánlivě naráží. Grafické možnosti PC jsou dnes bezkonkurenčně dál, což ví i lajk.
    • janchor
      Ale ví to Lajka?!
  • Jack1947

    O X360 a PS3 verzi Mortal Kombat X se postarají vývojáři z High Voltage.

    Jsem rád, přestože mne minulý díl odradil svojí HC obtížností... tady to asi nebude o moc lepší.
  • peterka

    Návštěvníci herního serveru GameSpot rozhodlio těsném vítězství Far Cry 3 v anketě o nejlepší videohru...

    Né že by far cry byla špatná hra ale že by to byla nejlepší vydeohra roku bych neřek, a co teprv ME3 který mě zklamal.
    Správně by to mělo být 1.Dishonored a pak teprv FC3 a někde hluboko ME3 *3*
    • Ja bych to zas videl na Dishonored, Borderlands 2 a Xcom
    • rancor1223
      A já bych na prvním místě zase chtěl Walking Dead, na druhém Borderlands 2 a na třetím Planetside 2.
      100 lidí, 100 chutí.

      P.S. Ukamenujte mě za to, že neuctívám Dishonored *7*
    • Vrook
      Kdyby bylo první Dishonored, tak zas někdo jinej píše, proč neni první FC3. Že se vůbec namáháte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit