Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bethesda plánuje na E3 2015 přivézt RPG pro PC, PlayStation a Xbox.

    dalsi spraseny fallout, uz je to skoro iste
    • Treba se konecne vytasi s novym enginem.
  • Activision společně s vývojáři Robomodo a Disruptive Games oficiálně oznámilo Tony Hawk's pro Skater 5. Na PS4 a Xbox One dorazí ještě tento rok, na PS3 a X360 o něco později. (+ první screeny)

    našechny konzole a na pc ne?
    • Tak ono Tony Hawk byl vždycky spíše doména konzolí, na PC sice ty díly vycházely, ale když nepokračují ve vydávání PC verzí, asi se zase tolik neprodávaly...
      • Tak ale když se koukneš tak třeba, Tekken bude možná na PC a to byla vyloženě only konzole. Ono v dnešní době udělat hru na PC když vyšla na Xbone a Ps4 neni tak hrozný jako dřív když to mělo úplně jinou architekturu.
  • Morraw

    Assassins's Creed film

    Kdo už viděl a jaké jsou vaše reakce ? Já hodnotím velmi kladně a film mě mile překvapil.

    Kulisami připomíná film Revelations a první díl. Samotný příběh z přítomnosti je pak variací Desmondova příběhu.
    Celkově se ale do filmu podařilo dostat mnoho z her, ať už jde o souboje, parkour, animus, konflikt mezi asasíny a templaři a celkovou filosofii celé série atd.
    Film je dobrým úvodem, který odsýpá slušným tempem bez hluchých míst. Dle mého se povedlo dostat do filmu to podstatné bez nějakých klišé.

    BONUS klíč na AC3 (Uplay) 89BR-T8JU-7APW-EXAV
    • Jack1947
      Přišli mi to jako jeden výlet, do minulosti(středověku) první mise v AC1 chceteli nicméně protože ten film se vlastně jen hrou inspiroval tak nebyl špatnej a vzhledem ke konci další díl na sebe nenechá dlouho čekat
    • Veskoslav
      Lehký nadprůměr, ale nic extra. Co mě neskutečně sralo bylo to, že měli dát 2/3 v minulosti atd. a maximálně 1/3 v současnosti. Film také ubíjí vyloženě trapná zápletka. Scény ze "světa" Asasínů jsou skvělé, hudba skvělá. Ale nedotáhlo se to aspoň na jinou hru od Ubi a to Prince z Persie. Hra se taky odehrává v 80% času v minulosti, nepochopil jsem, proč to zde nebylo také tak.
  • alladjex

    takový filosofický offtopic

    Sem si nedávno říkal, jak by proběhla situace, kdyby se například Google nakrknul na požadavky EU a prostě by služby pro EU zakázal ... to by byl podle mě služnej mazec ;]

    Když si čtu tohle:
    http://www.svethardware.cz/eu-pry-pripravuje-pro-google-pokutu-3-miliard-eur/42357
    tak si říkám, před čím nás to vlastně ty komise chrání?

    Lidi se čílí nad tím, jak se chová k IT společnostem Čína a aniž bych chtěl tvrdit, že jde o stejnou míru, vidím zrovna v tomhle s EU jistou paralelu. *16*
    • Vzhledem k tomu jak je EU velky trh, tak by to Google nikdy neudelal. Jinak EU te chrani pred monopolem Googlu, ktery sve postaveni zneuziva. Nic spatneho v tom neni. Podobne problemy meli v minulosti i jine firmy, avsak prave ze stejnych duvodu stejne zustali.
    • MikeR
      Tak buď jsem divnej já nebo je divnej někdo v Bruselu, ale někdo z nás dvou hledá dost zvláštní věci. Protože odkazy na další služby Google se mi nahoře objeví málokdy. S výjimkou YouTube, ale ten někde v první půlce první stránky výsledků chci.

      Ale i kdybych byl divnej já a i kdyby nakrásně celá první stránka výsledků vedla na vlastní služby, tak co je komu do toho? Jsou furt nějaký akce a demonstrace za ochranu svobody na internetu, ale tohle je v principu úplně stejný, kdo jako má co Googlu nařizovat, co a jak má zobrazovat na svým webu? Že je to obří společnost, to na tom vůbec nic nemění. Má úplně stejný právo nenechat si kecat do toho, co bude mít na svým webu, jako nějakej zaprdlej politickej aktivista z Horní Dolní, kterej se bojí o svou nenavštěvovanou stránečku s nonkonformníma názorama. Google.com je soukromě vlastněná doména a web jako drtivá většina jinejch, zdarma přístupnej. Nikdo nikoho nenutí Google používat, nikdo nikoho nenutí kupovat placenou část služeb. Jestli se někomu nelíbí výsledky na Google, tak ať si vleze na Bing a nevotravuje. Nebo si může postavit vlastní hlodač, to tady dlouho nebylo.

      To jsem se zase rozčílil, mi nedělej. *1*
      • Google má, jak říkáš, právo nenechat si kecat do toho, co dělá, a já mám zase jako uživatel právo trvat na jistých podmínkách, za ktetých jsem ochotný jeho služby využívat. Asi namítneš, že pokud nejsem se službami spokojený, můžu je prostě přestat používat, a když to tak budou dělat všichni, vyvstaně nějaká rovnováha mezi požadavky provozovatele a potřebami uživatelů, ale to není zrovna nejpraktičtější a nejpohodlnější řešení. Mnohem lepší mi připadá, když o onom rovnovážném bodě vyjednává za běhu, takže nemusím rok co rok migrovat mezi programy/doménami/ekosystémy jen proto, že ta která společnost překročila lajnu. A pokud mě v tom vyjednávání zastupuje nějaká komise se silnější pozicí, nevidím v tom nic principiálně španého (samozřejmě za předpokladu, že i činnost té komise je spojena s podobným vyjednáváním :)).

        Plus, s tím, že nikdo nikoho nenutí google využívat bych si nebyl tak jistej...
        • MikeR
          Hele tady nám to pořád odbíhá od tématu. Ta zpráva, kterou tady postoval alladjex mluví o tom, že Google má dostat pokutu za to, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje svoje služby. Vůbec tu není řeč o podmínkách používání služeb. Mně se nelíbí, že Google má dostat pokutu za obsah webový stránky, a to navíc jen proto, že někomu připadá, že na tý stránce je hodně o službách Google a málo o jeho službách. Nic víc a nic míň ta zpráva nepředkládá a já nic víc a nic míň nechci řešit.

          Je to podle mě zásah do svobody zobrazovat si na vlastním webu co chci a připadá mi to úplně stejně ujetý jako kdyby mělo Tiscali dostat pokutu, že si na Games inzeruje svoje zprávy, booom a další blbosti a nikde nezmiňuje iDnes a Novinky. Nebo iDnes za to, že si ve spodním pruhu inzeruje Lidovky, Metro, Plejtváka či Bonusweb, kdežto Stream nebo Games tyjo vůbec. To jestli je to vyhledávač nebo ne na tom vůbec nic nemění, jednou je to webová stránka a hotovo.
      • MickeyMutant
        Microsoft je soukromá společnost, tak si přece může integrovat Windows Media Player a IE. Facebook je soukromá společnost, tak si může upravovat výsledky trendů podle svých politických preferencí. EA je soukromá společnost, tak může zákazníkům povolit při hlasování o své hře jen maximum hvězdiček a navrch jim zdarma přibalit SecuROM.

        Nebo ne?
        • MikeR
          Hele podle mě všechno tohle můžou (ale k poslední jmenovaný věci o odstavec níž), nemusí to být úplně morálně v pořádku a taky kolikrát není, ale můžou. Stejně tak já se můžu na produkty Microsoftu, Facebooku nebo EA zvysoka vykašlat, když si myslím, že něco je tuze nepěkný, byť zákon neporušující. Dokonce ti řeknu, že i když Microsoft opravdu nepatří mezi moje nejoblíbenější společnosti, tak tehdy v tý kauze IE a WMP mi to opět přišlo jako buzerace od úřadů. Tak jsou to dva programy integrovaný do systému, a co. Nikdy jsem je nepoužíval, Windows mě k tomu nikdy nenutily, v ničem neomezovaly, nainstaloval jsem si vždycky prohlížeč a přehrávač, který mi vyhovuje a konec. Je to tak primitivní, že to zvládne každej a o tý možnosti nepoužívat programy integrovaný do Widlí ví taky každej. Žádnýmu úředníkovi nikdy nevadilo, že Windows nenabízí ke stažení bash a maj integrovanej cmd. A takovejch komponent tam je hafo, Windows taky není žádnej úžasně modulární systém jako linuxový distra a byť to třeba je škoda, nikdo nemůže požadovat, aby takovej byl. (Aby bylo jasno, nemám nic proti EU jako takový, mám jenom hodně proti tý obrovský byrokracii a nesmyslnýmu úřednímu šimlení, který kolikrát fakt vypadá, že jenom někdo potřeboval vykázat činnost.)

          Jasně, pokud někdo k sw zdarma přibalí protipirátskou ochranu, která může znemožnit plnohodnotný fungování systému (a navíc se třeba zakousne tak hluboko do systému, že jí běžnej Franta nedokáže odstranit), tak o tom má důsledně varovat už před koupí, jinak to je nehorázná sviňárna. To samozřejmě souhlas, za tohle maj lítat pokuty a to i v případě, že se negativní vliv na systém projeví způsobem, o němž výrobce neměl ani tušení.

          Ale to se vůbec nedá srovnat s webem, zvlášť když jsem si jeho používání nekupoval a provozovateli vůči mně neplynou žádný povinnosti ohledně obsahu. Fakt, to je jenom věc Google nebo Facebooku, co na svým webu bude v rámci zákona uživatelům nabízet a když se mi to nelíbí nebo se mi nelíbí podmínky používání, což se mi třeba v případě Facebooku přestalo líbit, tak prostě danej web přestanu používat - což jsem taky udělal. Jestli EA povoluje při hlasování o svých hrách jen maximální hodnocení, tak je to hodně trapný, ale určitě ne protizákonný a potrestám je tak, že si jejich hry nekoupím. To co dělá Google taky určitě nijak zákon neporušuje.
          • MickeyMutant
            Přístup, s jakým se k tomu stavíš, by ale nakonec nejspíš vedl k přežití jen těch super silných a k vytvoření monopolů se všemi negativními důsledky. Nejsilnější hráči by konkurenci nekontrolovaně házeli klacky pod nohy tak dlouho, až by definitivně zanikla. Právě tomuhle by měli antimonopolní orgáni bránit. Děje se tak nejen v EU, ale třeba i v USA.

            Když tedy píšeš, že podobné věci tyhle společnosti můžou dělat a neporušují zákon, tak to podle mnohých soudních rozhodnutí v podobných kauzách není úplně pravda.
            • MikeR
              Určitě, můžu to očekávat, ale nic mi nedává právo to vyžadovat. Můžu očekávat, že mi renomovaný, globálně známý zpravodajský web přinese objektivní zpravodajství a taky se nemusím dočkat. (A může to být i podaný sakra proti mýmu světonázoru, přestože na tom webu čekám opak.) A všechno co zmůžu je napsat do redakce nebo si zafňukat v diskuzi. EK nebo soud nebo jakýkoliv úřad se mi vysměje. Můžu očekávat, že si na IDOSu najdu vlakovej spoj, ale když mi bude preferovat Jančuru před ČD nebo mi naopak nabídne jen ČD a ostatní dopravci komplet ostrouhaj, tak s tím taky nic nezmůžu.

              Muselo být ve smlouvě o použití služby vysloveně napsaný, že mám právo očekávat to a to, což je samozřejmě blbost, v případě vyhledávače by byla věta typu "výsledky budou řazeny jen dle relevance" k ničemu. To by museli připsat, jak k tý relevanci došli, což znamená prozradit tajemství pageranku. *1*

              Hele kdyby to nebyl Google, ale nějakej menší vyhledávač. Kdyby tohle dělal Ask.com, tak se tím EK vůbec nebude zabývat, přestože by se "provinil" úplně stejně jako Google. Kdybych teď nabouchal web, kterej se bude tvářit jako vyhledávač a vracel bych uživatelům jen a pouze odkazy na svoje služby, tak se "proviním" podstatně hůř než Google. Ale nikdo mě z ničeho neobviní, protože jsem ve skutečnosti nic nespáchal a EK ani nebude zajímat kdo jsem, protože z nějakýho neznámýho Čecha asi tři miliardy euro nekápnou. To že je Google obr neznamená, že by se k němu mělo přistupovat jinak, prostě má právo dávat si na stránky i to, co neočekávám a nechci.

              A jak už jsem naznačil předtím, určitě si nemyslím, že Google je svatoušek. To naopak, jiný jeho aktivity stojí za prozkoumání, třebas i antimonopolním úřadem. Ale ne tohle. Navíc to fakt působí jako laciná záminka, jak z Google vytřískat prachy bez opravdovýho vyšetřování opravdovejch nepravostí.
            • MickeyMutant
              Kdyby byl Google jen obyčejnej web, tak s tebou souhlasím. Problém je v tom, že je to vyhledávač, kterej prohrabuje celej internet - desítky a stovky milionů stránek. Ty stránky nějakým algoritmem preferuje a předkládá ti výsledky. Očekáváš, že budou řazené podle relevance, ne podle obchodních zájmů vlastníka vyhledávače.
            • MikeR
              Mickey, já s tebou souhlasím v principu, ale ne co se týká obsahu webu, který vlastním. Google je pro mě jenom užitečnej web, nic víc a nic míň. Podle mě není v tomto směru co regulovat a není to záležitost antimonopolního úřadu. Jediná nutná regulace obsahu webu je potírání opravdových zločinů (nelegální obchodování se zbraněma a drogama, dětský porno, hlásání protizákonných ideologií atd). To že má někdo megaúspěšnej web a na něm si zobrazuje informace tak, aby byl ještě úspěšnější podle mě prostě nikomu nedává právo kecat mu do toho. *1* Pro mě je to v principu stejný jako právo kohokoliv jinýho zobrazovat si na svým webu co chce. A připadá mi děsně pokrytecký hájit právo jedněch a druhejm ho upírat jen protože uměj a jsou globální společnost s bambilionovým obratem. Ať jsou ty informace předkládaný uživateli na webový stránce jakýhokoliv legálního druhu, ať slouží k výdělku nebo ne, žádnej úřad by neměl mít právo do toho zasahovat a to právo by mělo být stejný pro všechny.

              Co bych třeba považoval za rozumný, aby se mnohem víc regulovalo, je monitorování aktivity uživatelů na cizích webech pomocí pluginů (typicky Google a Facebook). To co se všechno ve skutečnosti shromažďuje a jak se to zpracovává a využívá by fakt nemuselo zajímat jen úřady pro ochranu osobních údjů, ale docela možná i antimonopolní úřady. Tyhle informace se k tvorbě případnýho monopolu na trhu dají využít určitě stokrát líp než to, že Google možná na svý webový stránce upřednostňuje výsledky z vlastních služeb. (Stejně mi furt není jasný, jak na to přišli. Ať zadám do Google cokoliv, jejich další vlastní služby mi to vrací minimálně.)
          • Tilwaen
            Dovolím si krátký off-topic, který se pouze okrajově týká toho, cos napsal, ale nikoliv obsahu tvého sdělení: Microsoft letos hodlá integrovat bash do Windows 10.
            • MikeR
              Vím, vím. Ale i tak dík. *4*
              Za mě hodně pozitivní zpráva, překvapila v nejlepším slova smyslu.
    • MickeyMutant
      "...před čím nás to vlastně ty komise chrání?"

      Před zneužíváním dominantního postavení?
    • SalemCZ
      hele a nemůžou být ty služby Google výš kvůli tomu že na ně víc lidí chodí?
    • Google potřebuje EU daleko víc, než EU potřebuje Google.
  • Jack1947

    Oculus Rift DK2 nás krapet vypekl, takže kvůli technickým potížím začne dnešní gamesplay později. S největší pravděpodobností okolo půl osmé. Omlouváme se za zdržení.

    Nevadí, holt je to nevyzpytatelná věcička no... ale vy to zmáknete. *3*
  • Aplikace vytvořené pro Windows 8 půjdou téměř se stejným kódem spustit i na Xbox One.

    načo teda kupovať xbox keď tam pôjdu PC hry len s trochu osekanou grafikou? ďalšie plus prečo ísť do PS4
    • BookerDeWitt
      A PS4 je podle tebe co, automat na jízdenky? Je to taktéž PC, jen hodně osekané.
      • Miserius
        Asi myslel ze PS3 mělo hodne exkluzivnich titulů tak že tohle bude mit taky...
        • BookerDeWitt
          Potom ale nechápu, jak si to vyvodil, že hry na Xbox One, budou dostupné i na PC. Je to samozřejmě možné, ale to ještě nic neznamená. I když PS3 má víc exkluzivních titulů, tak s novou generací to zatím vypadá na 1:0 pro Xbox co se her týče.
          • Miserius
            Jezis jak mam vedet jak to mysli? Ja ti jen rikam proc si ja myslim ze napsal to co napsal
            • BookerDeWitt
              Nebruč. Já tě z ničeho neobviňuji *15*
  • Analytik Michael Patcher věří, že se časem Epic Mickey dočká portu na Playstation 3.

    V to stále doufám. Na Move bych to koupil hned.
  • ucho

    Bluehole chce přidat podporu cross-play mezi Xbox One a PC hráči titulu Playerunknown’s Battleground, zatím však naráží na problém v podobě nevyváženosti ovládání.

    tak jsem si ten článek přečetl a o žádném narážení na problém tam nepíšou, prostě to jen chtějí vybalancovat. takhle ta bleskovka zní, že se snaží o cross-play, ale řeší problémy s ovládáním. tak to ale vůbec není.


    "Cross network play between the PC and the console is definitely something we want to do down the road, and we don’t anticipate we’ll have any technical issues with that.

    But… when you consider the competitive side of the game, I do feel that there’s a balance issue between controllers and keyboard and mouse. That’s what’s making it difficult for us to do right away. If we’re going to allow players to use controllers we need to have the aim assist added in and things like that. We’re not going to be supporting it right away, but it’s something we’d like to look into later."
    • MickeyMutant
      Tentokrát se musím bleskaře zastat. Bleskovka vyjadřuje smysl textu věrně a přeložit "balance issue" jako "problém vyváženosti" je úplně v pořádku.
      • ucho
        nesouhlasím, protože kdyby sis ten článek přečetl pořádně, ten název bleskovky rozhodně neodpovídá. název bleskovky se snaží říct,že by ta firma chtěla udělat cross-play, ale že narazila na problém s nevyvážeností, který jí v tom brání. ale to vůbec není pravda. ten "problém" s nevyvážeností nijak neovlivní to, jestli tam ten cross-play bude/nebude. ta bleskovka je v tomto vyznění minimálně závádějící, ale spíš lživá.
  • MidnighT91

    EA musela zcenzurovat japonský boxart hry Shadows of the Damned, přítelkyni hlavního hrdiny byly...

    to všechny japonské ženy musejí povině nosit bombarďáky aby je necenzurovaly? jindy cenzurujou tanga a jindy si zase hromadně serou do huby nechápu jejich logiku...
    • To bude asi tím, že o jedno se postarala organizace pravující pro "dobro národa" a to druhé udělala slečna se zvláštní úchylkou. A mimochodem, 2girls1cup nejsou japonky. Dělat podivnosti není výsadou Japonska.
      • Tady nemá cenu nic vysvětlovat :D
  • Veskoslav

    Kdo hraje SW ToR

    Tak poslední patch (docela gigantický) přidal celou novou planetu pro 55 a novou linii příběhu:) Docela potěšilo.
    • Thorar
      Ten patch je vlastně ten datadisk, který dali zdarma, ne?
      • Veskoslav
        Ne, to je Makeb, to je něco jiného. A zdarma ho mají pouze předplatitelé, ale to je tak měsíc zpátky, kdy byl ten patch.
        • Thorar
          Aha, tak super *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit