Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Řekněte nám na Twitteru, na co se nejvíce těšíte na letošní E3! Stačí jen napsat tweet,...

    je sice pravda ze NHL 2002 ma nieco navrch ale s E3 to nema moc spolocne...
    • janchor
      Opraveno, díky za upozornění.
      • nz
  • televizní noviny 7.3. [30 minuta]

    Hry MAJÍ vliv na chování člověka!
    http://doma.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-7-3-2013.html
    • Spíš si to myslím právě o televizi ..Brainwash a samé strašení
      • Ghost47
        Jenže to, jestli měl dotyčný magor doma kabelovku nebo satelit, to žádná televize z pochopitelných důvodů šířit nebude... taky by to mohlo náhodou vyznít tak, že ty honičky neokoukal v Mafii ale v Kobře 11 *4*
  • Social Club

    Pěkné, bratránek si pořídil GTA V a jelikož máme sdílené knihovny na Steamu, tak jsem si řekl, že to zkusím - když už mi na Win10 nejede čtyřka (díky za podporu Rockstare!). Takže tejden stahuju přes 60 GB, abych se nakonec dozvěděl, že tam mají vlastní DRM a mám po srandě. Taky to mohli někde napsat.
    • GTA IV jede pod Win10 úplně v klidu.
      • No, ono možná jede úplně v klidu, ale díky nepodpoře GfWL nejde ukládat pozice. Zkoušel jsem rady z fóra MS i Rockstaru a bezvýsledně. Je to normální Steamová verze. Možná, že warezová jede OK.
        • Inquisitor
          Save jde normálně. Musíš si nainstalovat GfWL, vytvořit účet a všechno jede v pohodě. Důležitý je před novou instalací opravdu pořádně odstranit všechny složky a soubory předchozí instalace GfWL. I ten Marketplace, prostě všechno co má co dočinění s GfWL.
          • To je divný, protože jsem GfWL instaloval ze zdroje, který všude doporučují a do čistého systému.
    • Kazdy kdo si od nekoho pujci steam acc je vlastne zlodej, protoze to Gabenburger rekl v eule. *3*
      • Evidentně nevíš o čem je řeč. http://store.steampowered.com/promotion/familysharing
    • residentevilfans
      *1* *2* *15*
    • cool story bro
    • No, na obchodu na Steamu tuhle informaci mají - "Vyžaduje účet třetí strany: Rockstar Games Social Club".
      • Jo, to naprosto vylučuje možnost aby si ten, co má hru nasdílenou vytvořil účet a hrál. Naprosto jednoznačný.
  • Spekulace: Nintendo NX nabídne 6,2 palce velkou multi-touch obrazovku s rozlišením 720p a dokovací stanici s 2 USB porty.

    Všichni jdou s technologiema dopředu, jenom Nintendo jde pozpátku. Co tím asi sledují.
    • 0011
      Takových spekulací čtu 3 tucty denně, problém je, že jsou od Emily Rodgers a ač jí(nebo jemu, přece jen je to anonym) některé spekulace vyšly, tak některé byly totální fail a úplně mimo, dokonce u některé "zaručené informace" slíbila, že skončí s publikováním, pokud to nevýjde, nevyšlo a neskončila, takže spekulovat o tom, jakou bude mít nx obrazovku je předčasné, protože žádnou mít taky vůbec nemusí, ono spoléhat se na to, že nintendo něco patentuje tak že to všechno použije a spatlá z toho nx je taky dost mimo a přitom to takhle prezentuje většina webů včetně blogu Emily Rodgers
    • Veskoslav
      Můj telefon, co má 5,5 palce má 1080p rozlišení.....A to je více jak rok starý. Nintendo si jede vlastná cestou. Ale zdá se, že se nepoučili z prodejního úspěchu Wii a neúspěchu WiiU. Wii je skvělé, WiiU technologický propadák a prodejní propadák, který nevyužil zajímavého konceptu.

      A jestli to bude mít ty parametry, co jsi popsal, tak to bude:
      16:9 display, rozlišení 1280*720m a 240,75 PPI.
      • snorgrind
        Pokud nechystaji nejaky VR udelatko aby si to clovek pripleskl na oblicej tak 240 PPI je naprosto dostacujici pro handheld, aspon jim to nebude zabijet FPS ktery sou podle me dulezitejsi nez rozliseni.

        Toho se bojim u tech novych rychlejsich konzoli, tam naperou hned 4K a zas to pojede sotva 30.
        • Veskoslav
          No on to je ten samý display (velikost, rozlišení), co má WiiU a není to žádná hitparáda. Jako máš pravdu, že je dostačující, ale není to nic, co by zaujalo kvalitou zobrazení.FPS jim bude zabíjet výkon konzole samotné, ne rozlišení displaye na ovladači:)
  • Nevíte někdo proč ma PS3 verze GTA V 36GB a XBOX verze jenom 16?
    • Miserius
      Digitální verze... Počítaj do toho i to co stahuješ, což po nainstalování je smazáno
      • Možná to je blbý dotaz, ale proč se prostě nestáhne jen těch 18 Gb?
        • ringmancz
          stáhne se instalace, která se potom musí rozbalit a to původně stažený se smaže až po nainstalování, takže potřebuješ 2x18GB
          • A jo diky. A ještě jedna věc :-D jaktože ma gta IV skoro stejnou velikost jako gta V? Je to tím že jenom město je náročnější velikostně? Dik
            • Tohle prostě záleží na tom, co vývojáři potřebují uložit (textury, modely, zvuky, filmečky apod.) a jak si to uloží.

              S velikostí hry to příliš nesouvisí. Můžou vytvořit největší město na světě, ale pokud použijí jen jednu texturu a jeden model židle (extrémní příklad *15*), tak to příliš mnoho místa na disku zabírat nebude *4*
            • Miserius
              Tak to nefunguje, ze by zalezelo na velikosti města nebo tak něco... Podívej se na Skyrim, kterej měl 5 giga
  • Sony zaúčtočilo s vcelku povedenou sérií reklam na Xperia PLAY.

    Hehe.. :-DD
  • Veskoslav

    30 fps vs 60 fps

    http://www.30vs60.com/

    Až zase někdo bude tvrdit, že není rozdíl a lidské oko to nepostřehne.
    • Poté, co jsem díky svýmu ne příliš výkonnýmu kompu odehrál Zaklínače 3 se 30FPS lockem mohu říci, že ano, 60 fps je lepší, ale 30 mi plně dostačuje, takže tak...
    • Jack1947
      60Fps je znatelně plynulejší, no a? ... ted tu bude zas nablito skvělé. *7* *3*
    • ZvacA
      Já teda nepostřehl nic, ale mluvím za sebe. Jedinej rozdíl jsem uviděl v tom, že v těch 60 fps se to hýbalo nepřirozeně zrychleně a vůbec nějak divně. Možná je to plynulejší na ovládání, ale zase nějaká bomba, jak se kolem toho plno lidí nechává slyšet a čůrat, to zase moc není. 30 fps stačí. Ale zase, mluvím za sebe.
      • residentevilfans
        Taky ten rozdil nejak extremne nevnimam. Treba u Bloodborne na PS4 (30fps) je to sakra rychly a ten timing je tam hodne dulezitej. A to jsem PC hrac ,ale tech 60fps vubec nepotrebuju. Kdyz je stabilnich 30fps ,neni co resit.(Zkousel jsem Far Cry 4 na PS4 a naprosto v pohode) *5*
      • Jak mi normalne flame 30 vs 60 fps prijde uhozenej tak tohle byla ta nejlepsi reakce co jsem zatim cetl :D Dekuju
      • nepřirozeně zrychleně *1*
    • 30 vs 60 FPS flamewar tu uz dlouho nebyl! Skvelej napad!
    • Mart9
      Já tam moc rozdíl bohužel nevidím. Asi je to něco jako Martin, který nevidí 3D.
      Nejvíc je to vidět při rychlé jízdě, jinak bych to neřešil.
      • Inquisitor
        Já tam taky vidim prd, asi nejsme obdařeni tim darem :D
      • kennyB
        To jsme na tom stejně, taky tam zásadní rozdíl nevidím. Proč to pořád řešit???
        • Keyz
          Hlavní problém je, že někdy borci kteří dělají hru to omezí na těch 30 a tím pádem vyhodí určitou skupinu lidí která si již dávno zvykla na lepší a zde to nemohou mít.

          Přitom když to tam je, tak to tobě nevadí protože to stejně nepoznáš (což je divný, u 3D bych to chápal ale zde?) a ten kdo ano a chce to, tak to bude mít. Tedy je to win-win *4*
          Když to tam není, tak to je špatně a na PC to dost to degraduje hru. Protože ten rozdíl je velký a je tom několik článků a ještě lépe informačních videí na YT (kde to lze již přehrát v 60 FPS a tedy ten rozdíl tam máš možnost vidět).
          Na PC to je dávno standard který sice každý nemá, ale nedat to tam je prostě blbě. Obecně to je lepší, protože to je více plynulé a když to tam není tak, to je obecně horší. Jestli to někdo nepozná, to je věc jiná. Prostě je to standard stejně jako možnosti nastavení ve hře atd. (které také zejména japonci nedodržují). A opět to má špatný dopad na hru. Pak to hraješ nějak divně atd...Špatný.

          I karetní hra hearthstone je lepší v 60fps. Bylo o tom video od totalbiscuita a pod. Nejlepší je ale si to zkusit sám u nějaké hry. Jestli je to možnost. Na videu to může vypadat opravdu jako divně rychlý film.

          Prostě jestli to někdo nevidí anebo mu to je fuk a není sobecký, tak poté není důvod aby nebyl proti 30FPS locku. Protože on si to dá tak jak mu to PC utáhne anebo si to dá na 30 a další si to dá jinak. Oba budou mít radost :) Ale jestli to někdo řeší stylem "konzolovích exkluzivních her" a tedy je to sobec, tak pak to je blbě, protože bude obhajovat do krve to svoje a blokovat tak možnost volby, které by to jeho stejně nijak nenarušila :)
          Já od srdce přeji aby někdy byly třeba 2 verze konzolí a i konzolisté si mohli koupit lepší konzoli a hrát hry v lepší grafice + 60FPS. Určitě konzole nekupuji pouze lidi kteří nemají na lepší PC.
          • kennyB
            Jsem divnej, ale prostě to nepoznám. Tohle slohové cvičení je zbytečný, nikdo tu 30FPS lock neobhajuje. Jen se tu dohadujeme, zda je to běžným pohledem k rozeznání a zda má smysl sem podobné příspěvky dávat *3*
            • MrSanta
              Já to taky nerozeznám. Takže "Usually if you can't tell a difference you're either not looking close enough or your system is too slow!" jak se píše na stránce *1*.
              Destiny běhá na 30, demo Halo 5 běhá na 60, na PC hraju Borderlands 2 v 60+ a rozdíl v tom nevidím. Ale to prostě části publika nevysvětlíš. Holt jsme konzoloví retardi a vymejšlíme si *15*
        • Veskoslav
          Protože mít FPS lock v roce 2015 na 30 snímků je něco, co by se už dávno nemělo vyskytovat? A neřešit to, tak to pak dopadne, že Ubisoft řekne, že 30 fps je filmový zážitek a "konzolisti" jsou spokojení. Co na tom, že by i konzolistům "prospělo", kdyby to mělo vyšší fps. A teď se nebavíme o fps propadech, ale 1/3 her s fps lockem na 30 je stejně má, takže nejenom že má max. 30 fps, ale jde to ještě dolů. To je to oč tu běží. O to, aby v roce 2015 nebyla technologie z roku 2008 a spoustě lidí vyhovovala...Navíc FPS lock je jenom lenost vývojářů. Nic jiného. Protože pak přijde člověk, co to odemkne za 2 minuty a pak jde vidět, jak vývojáři serou na optimalizaci. Protože FPS lock není nic jiného než lenost vývojáře, který argumentuje tím, že takto je to ideální.
          • kennyB
            A myslíš, že Ubisofští vývojáři navštěvují těch pár českých stránek s herní tematikou??? Co tady tyhle příspěvky zmůžou???
            • To nevíš, že Yves Guilemot (nebo jak se píše to jméno šéfíka Ubi) tenhle web pravidelně navštivuje? Navíc je nad slunce jasné, že games.cz a hlavně jeho diskutující osazenstvo reprezentuje názory většiny hráčů (#SarcasmDetected)...
    • Keyz
      Jo, těch stránek je mnoho kde to lze srovnat. Již to umí i YT a lze to tedy vidět třeba ve FullHD 60/30 fps.

      Stejně si někdo bude myslet, že je OK mít u hry FPS lock 30....
  • Na RPC je trailer na něco co se jmenuje Retrovirus. Zatím nic moc, ale má to všehny prvky Descentu! A takovou Descentovku už jsem nehrál.. no vlastně od doby posledního Descentu :-)
    http://www.rockpapershotgun.com/2011/11/23/retrovirus-almost-has-a-trailer/#more-83423
  • Keyz

    Wticher 3 Patch 1.10 Changelog

    http://wpc.4d7d.edgecastcdn.net/004D7D/media/THE%20WITCHER%203/Pdf/patch_1_10_changelog_en.pdf
    • Lukyz
      Bude to celkem macek *1* Podle zprávy na twitteru bude mít 6-15 GB podle platformy kterou vlastníte.
      Já jsem při hraní narazil jen na zanedbatelné minimum bugů a i tak jsem rád, že na tom pořád makají, vždyť by bývali mohli jít s trendy, vykašlat se na ohlasy hráčů nebo vychytávání chyb a práskat jedno placený DLC za druhým, možná přidat mikrotransakce abyste těch questů nemuseli dělat tolik, že jo? *1*
    • taková esej. TVL desatý patch a pořád to není dodělané. Ta hra měla být ještě tak rok na testech...
      • Veskoslav
        To jsou zase hov*a. Jedna z mála her, které se tak věnují, vydávají záplaty atd. ale stejně se najdou trosky jako Nvidi LV a špatný dětský hrdina, co budou pičovat. Hra jela skvěle už v první verzi. Kdyby se měl takový Skyrim a celá série řídit tvou radou, tak možná včera vyšel Oblivion....

        MImochodem dle LV logiky by asi nevyšla absolutně žádná hra. Chudák Starcraft II, včera vyšel patch 3.0. Dle jeho logiky by měl tedy Starcraft II vyjít v říjnu 2015:) Ale to je klasický LV, stejně mimo ve hrách jako v technice.
      • Keyz
        Tak bylo by lepší to vydat více opravené najedou. Bohužel asi nestíhali nebo co.

        Tedy je zde stav jaký je. Co s tím? Borci na tom makají. Některé firmy by se na to vykašlaly. Tedy dopadlo to dobře i když ne ideálně. Navíc hra šla hrát ok po vydání.
      • Morraw
        To můžeš říct o drtivé většině her. Důležité je kolik těch chyb za hru potkáš a jak moc omezují hraní.
  • ucho

    PS Store Vánoce

    co zatím říkáte na vánoční slevy na PS Store? za mě celkem nic moc. a ten Assassins Creed Origins mi přijde ve slevě jako prasárna. hra je venku teprve měsíc a půl. nepřijde mi to fér vůči lidem, co si to koupili hned v době vydání. vydavatelé prostě lidi nemotivují k tomu kupovat něco hned, spíš spoléhají jen na to, že to lidi koupí, protože to chtějí hrát co nejdřív, a za to si lidi tedy připlatí. podle mě tím lidi učí nekupovat hry hned.
    • PS Store je po změně jeden velký hnus , slevy schované a akční ceny aby člověk hledal .....

      No zdá se mi , že po zdražení a následném firmware update to šlo s celým PS Store přesně tam , kam jsem tehdá prorokoval .... Koukám na jeden vzhled snad třetím měsícem , měsíční PS+ hry abych proklikával v několika oknech a celkově se mi zdá , že slevičky nějak flákají a DEAL aby člověk vybíral extra :/.
      Popravdě nebýt mailu , taky bych si těch 12 vysloveně akčních vánočních slev asi nechal utíct ...
      Zatím u mne bodoval GOG s Wing Comanderem , Arx Fatalis , Panzer General 2 a Robinson Requiemem , Steam zalaškoval s výprodejem Steamlinku a Sony ... to nic opravdu extra zatím nenabídlo .
      • ucho
        jako je pravda, že PS Store má ty slvevový akce záludný. aby nahnal procenta, hru vždy jakoby zdraží, ale cena je kolikrát normální a ne vždy nižší než předchozí akci. někdy jsou to takové akce/neakce.
        • Mart9
          Ono je snadný si vždy ty jejich akce porovnat s cenami eshopů na Heurece. Většinou je to tak, že při jejich akci nabídnou cenu, jakou standartně nabízí eshopy. Ale někdy mají pěkné slevičky.
          • Se slevičkama z PS Store se to má vždy tak , že buď je to moc dobrý deal pro oba , nebo prostě sleva kterou nechcete ani zadarmo :/ . Spíš se vyplatí sledovat Heuréku a podobné v dobách akční nabídky , protože mnohé Eshopy v době akce na PS store jdou dolů i s cenou fyzických médií a pak je to o tom jestli máte raděj vrabce v hrsti než... ( i když v době 20+ GB updatů asi ani to fyzické médium není tím čím bývávalo :/) .....
      • Mart9
        Vůbec nechápu, jaké změny myslíš a už vůbec ne, co máš za problém. Laskavě se dívej do storu přímo v PS. Vše krásně přehledné, DEALS na jedné stránce, PS PLUS hry na jedné stránce. Naprosto žádný problém.
        • Ano logiku to zatím stále dává. Jen snad ... Dříve to bylo mnohem lepší a PS+ bylo dostupné přímo z kořenové nabídky, žádná reklamní stránka co tě má přesvědčit o superlativech programu PS+ v kterém již jsi , a na které si teprve musíš překlikat na hry v PS+ pro tentro měsíc ...
          O tématických akcích s vlastním pozadím a nabídkou ani nemluvě , to co tam vidím už několik měsíců mi připadá jako by začali šetřit i na vlastní prezentaci v obchodě ......
    • Mart9
      Je to naprosto fér. Člověk, co má tu trpělivost počkat si na slevičku, by ji měl taky dostat. A kdo tu trpělivost nemá, tak prostě zaplatí víc.

      A za sebe těm ovečkám, co do her vkládají tak obrovské peníze, děkuji. U Kingdom Come a tenisových her v příštím roce se taky tak zachovám.
        • MickeyMutant
          Veka je major.
          • Jack1947
            Přesně jako jeden z mála (nikdo) byl v armádě takže ví jak to tam chodí, myslím že si zaslouží velkej repres... teda ehm resp3kt.
            • Nikdo byl kdo?
            • *1*
            • Veskoslav
              A za co? Velký respekt zaslouží akorát tvoje učitelka češtiny, že tě nezabila.
            • Aha maj ne mag..... *15*
        • Ten redakční like moc nechápu.
          • MickeyMutant
            Fakt je, že Mart zaujal správný český vychcaný postoj, který doplnil kapkou hrdosti na svou vyčůranost a špetkou pohrdání pro všechny domnělé blby okolo. Na druhou stranu je paradoxní, že diskuzní hvězdu k názoru na ekonomiku pořizování her tu udílí někdo, kdo dostává hry zdarma v práci. Kabaret.
            • Mart9
              Ronox: Kdy už konečně přijdeš do Fight Clubu?
            • MickeyMutant
              I víc, ale nechávaj si je pro sebe a mimo redakční tým nic nepouští. Externisti o tomhle obvykle ani nevědí. Smůla, Davide*9*
            • Ronox
              Ty si myslíš, že redakce dostává například 8 klíčů od každé hry a tím pádem je mají všichni redaktoři zadarmo?
        • Mart9
          A proto říkám, že těmto ovečkám děkuji.

          Ten redakční like se mě ale dotknul *13*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit