Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kostejnesmrtelny
    Já taky. Stejně nemám čas hrát všechny hry na wishlistu, takže si v klidu můžu dovolit pár jich z něj vyhodiit z důvodů...řekněme ideologickejch.
  • Ja to presne takhle delam. DE jsem si nekoupil presne kvuli tomu a stejnou politiku jsem aplikoval i na Mass Effect 3. Vim ze takovych lidi neni moc ale kde jinde zacit nez u sebe.
  • Morraw
    "I am simple man" Já třeba nedokážu hrát hru, když je tam něco gamebreaking (ovládání, technické problémy atd).
    Ale, že bych si řekl, že si nekoupím/nezahraju Shadow of War, jen proto, že WB jsou nenažranci, dávají do single hry mikrotransakce a moje podpora tohoto systému může (nemusí) přinést zásadní změnu do herního businessu, že to bude dělat v budoucnu každý ?
    Tak až takhle mi to nevadí. Až to bude gamebreaking a hra mě opravdu bude nutit do placení mikrotransakcí, jinak nebude hratelná a budu více platit než hrát, tak potom ano. Ale v případě SoW to budu čistě a jednoduše ignorovat.

    Předpokládám ale, že si SoW stejně časem zahrajete, jen je nepodpoříte plnou cenou. Rád bych řekl, že podporuju Monolith, ikdyž v zásadě sypu peníze WB. A proto mám tak rád nezávislé studia.

    EDIT. Monolith podpořím a hru si koupím hned při vydání. A WB ukážu prostředníček a za lootbox jim nedám ani korunu. WIN/WIN
  • A bylo to kvuli mikrotransakcim? Ja mel pocit ze ten hlavni problem byl v tom ze DE byl blbe napsanej a predcasne useknutej nedodelek.
  • Lukass
    Rozhodne stejne nestoji kdyz 1060 6 gb vysla dala se sehnat kolem 7400. Ted je nekde cena i k 10 litrum. A nejnizssi ceny kolem 8800.
  • Veskoslav
    U Deus to moc neprošlo. Hodně špatné prodeje v prvním měsici po vydání.
  • ucho
    jednorožci už vymřeli, kvůli rohům je lidi vymlátili, to ví každý děcko.
    samozřejmě kritizuju kde co, ale asi nikdy by mě nenapadlo kritizovat cenu, za kterou někdo něco uvádí na trh. je to věc dotyčného, každý má nějakou cenovou politiku, která mu pomáhá v existenci. když o to nebude zájem, popřípadě zájem opadne, cena půjde dolů, takhle to většinou funguje všude. když mi něco přijde moc drahý, nekoupím to. měl jsem třeba brečet kvůli tomu, že se GTA 5 při startu prodávalo dráž než většina AAA titulů? ne, měl jsem pocit, že si ty peníze tvůrci zaslouží, a hru jsem si koupil. měl jsem brečet kvůli tomu, že nový Call of Duty je dražší než většina AAA titulů? ne, hru jsem si prostě za ty peníze nekoupil. přesně takhle jednoduchý to je. proč bych měl ale někoho za tu cenu kritizovat? ta cena není pevná, cena se postupem času vyvíjí a reaguje na trh (no dobře, zrovna Call of Duty hry jsou v tomhle trochu unikátní, i když ve slevě bývají taky).
    cena je zrovna něco, s čím smířený jsem. je to hra kdo z koho. oni chtějí moje peníze, já rozhodnu o tom, kolik jich dostanou. není to super? ty o tom nerozhoduješ? berou ti víc, než chceš? tak to je od nich fakt podlý.
  • Tak oni to musi zkusit zejo. Square Enix to nakonec proslo bez vetsiho povyku v Deus Ex a vsichni rikali ze to je prece v poradku protoze si nic koupit nemusis a muzes to uplne dohrat bez placeni.
    Parkrat to takhle bez vetsich pruseru projde u hernich novinaru a hracu a za chvili budes mit P2P SP hry s podobnym modelem jako maji free Android hry. Grinduj nebo plat.
  • kostejnesmrtelny
    "Myslíš to tak, že když máš ve hře třeba cheaty (mikrotransakce=uspíšení), tak tě to může svádět k jejich použití, oproti tomu kdyby tam vůbec nebyly?"

    To bych ani tolik neřval; kdo chce platit za cheaty, budiž mu přáno. Spíš to může svádět vydavatele k tomu, nutit vývojáře Monolithu upravit hru takovým způsobem, aby hráče k využití těhlech placenejch cheatů přiměla. Nepřirozeně zvýšená obtížnost, pasáže vyžadující nadměrnej grind - začátek týhle zhoubný spirály jsme už viděli na trhu flashovek a mobilních her. A teď to expanduje i do single-kampaní tzv. AAA produkce.

    V ideálním světě, nebo u CDPR bychom se nemuseli bát, že "bezplatná" (už jen ten aspekt, že mluvíme o hře za 60€ jako o bezplatné je vrcholně úchylnej), zkrátka že bezplatná varianta nebude odpovídat původní představě vývojářů o tom, jak má hra vypadat. Jenže tohle není ideální svět a hru nevydává CDPR, ale WB Games. *9*
  • jamar28
    A proč tě to tak sejří? Ucho má naprostou pravdu.
  • Veskoslav
    Jak špatně ohraný kolovrátek.....Takže ty nikdy nikoho nekritizuješ, se vším si smířený a všechno je ok...A na jednorožce věříš?
  • Morraw
    Souhlásím, že v tomto případě to může ničit imerzi. Otvíráš krabičky a z nich ti padají zbraně a oblečky pro orky. Proč tam není rovnou crafting, který by nepůsobil tolik rušivě.

    Na druhou stranu, když nevnímám, že tam jsou mikrostransakce, tak proč by mi to mělo měnit zážitek ze hry? Bavím se jen z vlastní zkušenosti. U singlu se tam zažitek dle mého nemá důvod měnit, ptže jedeš svým vlastním tempem a s nikým se nepoměřuješ.

    EDIT: Myslíš to tak, že když máš ve hře třeba cheaty (mikrotransakce=uspíšení), tak tě to může svádět k jejich použití, oproti tomu kdyby tam vůbec nebyly ?

    Jinak mi to vadí, ptže to může házet špatné světlo na Monolith, ale hru jakou takovou si tím zkazit nenechám a už vůbec ne, že bych ji třeba ani nehrál.
  • ucho
    tak to ty musíš mít na konzolích napařeno tisíce hodin :D
    firmy chtějí vydělat peníze, to je naprosto normální. zákazníci pak svý peníze utrácí za věci, který si chtějí koupit, to je taky normální. každý svéprávný jedinec se umí rozhodnout, za co své peníze utratí a jestli mu cena přijde v pořádku, popřípadě mu nevadí dát víc z nějakého důvodu.
    je zmiňovaný remaster Bulletstormu drahý? je. a co? občas je fajn chápat souvislosti. první Bulletstorm nebyl zrovna komerčně úspěšný, ale byla to kladně přijatá hra. uvažujou o druhým díle a tento remaster můžeš brát klidně jako průzkum. Bulletstorm vyšel před šesti lety, to už je z herního pohledu celkem slušná doba, udělali remaster a vydali to i na nové konzole, kde ta hra doposud nebyla. naprosto logický krok, když ty konzole vlastní tolik lidí a je šance, že to budou lidi kupovat. cena půjde poměrně rychle dolů, opět zcela normální vývoj. podle prodejů pak uvidí, jaký by mohl být zájem o dvojku.
    když někdo brečí nad cenou, znamená to, že něco chce, ale nemá na to. kdyby totiž brečel nad cenou u něčeho, co nechce, byl by krapet blbej.
  • kostejnesmrtelny
    Subjektivně se mi nelíbí samotná existence lootboxů, kterážto mechanika podle mě působí v single player hrách neskutečně rušivě - to je nicméně jen moje osobní preference.

    Objektivně vnímám jako zásadní problém to s těma reálnejma penězma - nikdo při smyslech mi snad nebude tvrdit, že začleněním mikrotransakcí nedojde k posunu zážitku toho kdo je ignoruje jinam, než kde by byl, kdyby mikrotransakce ve hře vůbec nebyly.

    EDIT: posílám upvote za civilní a věcnou reakci
  • Dusledek hrani na konzoli :) Tam mozek rychle degeneruje. Navic casem hrozi z te cukatury jeho poskozeni :(
  • ucho
    a to po tom remasteru Bulletstormu tak toužíš, když tam nevidíš skoro žádnou změnu? musíš ho mít? potřebuješ ho hrát? nutí tě to někdo za tu cenu kupovat? je to snad jejich věc, za kolik to prodávají. to jsi takovej degen, že tu musíš brečet kvůli ceně?
  • Sorry, musel jsem se prehlidnout, beru zpet, taky to ted nemuzu dohledat.

    Jinak ty karty stoji +- furt stejne, spis malinko minus.
  • Morraw
    Neříkám, že game design, v případě implementace takového lootboxu, není ovlivněn (aby byl hráč trochu nucen utrácet). Ale to už je pak individuální. Já to třeba nikdy v single hře nevyužil.

    Otázka je, co přesně vidíš jako problém. Že je tam vůbec nějaký lootbox a nebo, že je možné lootbox koupit i za reálné peníze ? Je tam napsáno, že se dají kupovat i za herní měnu, kterou lze vydělat více způsoby a dostat se tak k obsahu "zadarmo".

    Já jsem MGSV nevnímal grind, ale to asi proto, že mě to tak bavilo.
  • Veskoslav
    Jeden z důvodů, proč jsem zrušil předobjednávku. Jako hra jako taková se mi z prezentací rozhodně zamlouvá, ale WB je bandička nenažranců, co by zpoplatnila vlastní matku.
  • Veskoslav
    ASUS GeForce GTX 1060 ROG STRIX GTX1060 O6G GAMING za 8999 Kč. Loni v CZC. Doporučená cena je bohužel stále stejná. (Bacha, jsou dva typy téhle karty, a liší se výkonem, ale cena je prakticky stejná). Týden po tom, se dala koupit 1070 za 10999 Kč po slevě. Ale nemyslím si, že pokud budeš čekat, že se to zlepší. Vždycky se na trhu objeví něco nového. Jedině, kdy budou slevy, tak možná po vánocích a po představení nové generace, kdy to půjde dolů o 5 až 10 %.

    Navíc jsem si myslel, že u Němců to bude levnější. Ale ta samá karta stojí cca 400-410 € a za celý rok nešla dolů. Takže buď slevíš z nároků a půjdeš například do 1050 TI 4 GB (cena 5500), 1060 OC 3 GB (okolo 6500), RX 580 8 GB (dá se za 7500 Kč), RX 580 4 GB (okolo 7000) nebo 570 4 GB (okolo 6500).

    Vždycky je možnost, že zítra to zlevní a ty si budeš pak rvát vlasy, že jsi vyhodil X. tisíc peněz. Záleží, co máš za stroj právě teď a jestli to, co hraješ, postačuje v nynější kvalitě nebo chceš něco víc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit