-
Jo s tim adresarem se da souhlasit. Mela by byt moznost volby, a jestli je tak o ni nevim.
Co se tyce chatu. Tak naprosto vsechny, hry ktere pustis pres steam i 3rd party ktere si tam pridas, maj Steam Overlay. Defaultně zmáčkneš SHIFT+TAB a objeví se ti steam UI s chatem..pokud je to přímo steam hra tak se většinou i zapauzuje (kdyz neni online), a mas tam info ke hre, info kteri pratele tu hru hrajou apod. -
Tak většinu věcí co nabízí steam nabízel kdysi XFire, a taky nebyl vyžadován na spuštění hry.
Steam sice mám, ale spousta věcí mi tam vadí. Například si aplikace instaluju na C a hry na E, ale steam si hry instaluje zásadně do vlastní složky. Navíc v docela debilním systému souborů, takže je v tom docela bordel.
Offline to sice jde hrat, ale já to ještě nikdy nevyužil. Spíš mi vadí to, že chat není zabudovaný do hry, takže mi tam zavází.
to ringwraith - v en masse je hodně lidí z BN. Nikdo nerekl, ze vsichni musi jen do jedne firmy. -
Tam nejde o počet hráčů. Jde i o architekturu dané aplikace. Klient, kterého máš lokálně na PC u MMO her a Diabla slouží jen k tomu aby Ti vykresloval a ozvučoval co se děje, nic víc. Veškerá herní logika se provádí na serveru. Uděláš pohyb o pixel a ověřuje se to proti serveru jestli je to validní pohyb. Uděláš utok na potvoru a ověřuje se na serveru zda je to možné a zda můžeš udělat tolik zranění co si udělal a další kalkulace. Spawny potvor, veškeré výpočty provádí server.
-
TERA je vyvíjena korejskými Bluehole Studios, En Masse ji pouze vydává v USA a upravuje od korejské verze a přidává nový content. Je sice fakt, že EME a bluehole jsou spolu silně svázaní, ale pro UE3 se určitě rozhodli Korejci.
A pokud vím, tak En Masse si založil týpek, co pracoval jako jeden z komunitních manažerů pro Aion u NCWest anebyl spokojen jak NCSoft kašle na západní komunitu.
MMO firma od bývalých zaměstanců Blizzard Northu je ArenaNet, kteří dělají Guild Wars 2.
Jinak k tomu DRM - no je to tvůj názor a je to extrémně špatný názor. -
Ja nevim, ja Steam jako DRM nevidim. Ja to vidim jako sluzbu, ktera mi poskytne kdekoliv me hry, poskytne mi statistiky, profil, komunitu, informace o hrách a možnost si je zakoupit a automaticke patchování. Nehledě na to steam ma i offline režim.
Takže nevidím co je na tom udělané špatně. Narozdil od toho nutit hrát online lidi ,kteří prostě chtěj hrát single..a kvůli tomu řešit připojení a mít sem tam lagy.
Ale chápu že někdo steam vidí jako DRM , když o věci které jsem vypsal nestojí. Já zase nestojím o DRM od blizzardu. -
Me se always on DRM libi, pokud je zakomponovano primo do hry. Steam, origin i Ubisoft to maji spatne, protoze to proste do tech her nesedi, ale treba D3, Darkspore a spore to maji udelane velmi dobre. SC2 je tak na hrane, protoze tam to v singlu neni zas tak dulezite, ale zas to se da hrat offline.
Je to proste muj nazor no.
EDIT: Samozrejme zalezi na stylu hry. Proste do RPG, ktere je postaveno na coopu to sedi, kdezto treba do FPS, nebo zavodni hry se to moc nehodi.
A TERA je vyvijena firmou En Masse Entertainment, coz jsou byvali vyvojari z Blizzard North -
Nintendo nabídne majitelům Wii U 512 MB cloud úložiště pro ukládání pozic a hráčův profil.
Tak SC2 jede taky na stejnem enginu, a nikomu to nevadi. Navic SC se da hrat i offline.
S tim UE3 sem to mozna trosku prestrelil no, ale dulezite je to, ze engine nerovna se MMO.
MMO engine je takovy engine, kterej byl udelany tak, aby zvladl spoustu hracu na malem prostoru. Tot vse. Engine nema se samotnou sitovou hrou moc spolecneho.
D3 je proto postavene na grafickem jadre WoW, ale servery jsou na jine technologii. Uz jenom proto, aby se D3 nedalo tak lehce emulovat. Proc by vubec brali sitovani z WoW, kdyz D3 pracuje na uplne jinem systemu? 4 Hraci na male mape, ktera je pokazde jina... -
Edit:
Oh počkat, teď jsem si tvůj příspěvek pořádně přečetl.... "Online only je pak evoluce her spravnym smerem. " Reakce: http://vocaroo.com/i/s0bocuzvf3dg
Jo a co má TERA co dělat s Blizzard Northem? -
Muzes si stahnout UDK zdarma a udelat vlastni hru ale bude to porad Unreal engine, muzes si licencovat Unreal engine prepsat si Cpp zdrojaky, ale bude to porad licencovany Unreal engine.
Dark Messiah of Might and Magic take bezel na Source enginu a porad to byl Source engine, a co to melo spolecneho z HL? Nic.
Ja nekritizuji to ze pouzili stejny engine, delaj to vsichni, Bioware pouziva stejny engine uz od dob NWN a pokazde ho nazyva jinak, jednou je to Aurora, jindy Eclipse apod.
Ja kritizuji to ze stavi hru kterou bude hrat spousta lidi v singleplayeru na MMO enginu. Jen proto ze je to pro ne vhodnejsi. -
UT3 je cisty UE3 engine, kdezto ME ma hodne upravenej UE3
Tak samo WoW a D3 sdili ten zaklad, ale je to hodne upravene -
A kde prosimte shanis info jak engine D3 pracuje, a jak komunikuje se serverem ?
Je logicke, ze pouzili stejnou online nadstavbu, jako ve wow, ale to neni engine...
Blizzard ma svuj vlastni engine, ktery na kazdou hru zvlast upravuje. Ten zakladni engine je jak ve WoW, tak SC2, tak D3...
Wacraft 2 a Starcraft meli taky stejny engine. Diablo melo jiny engine, protoze to delala jina firma (Blizzard North). bohuzel jejich engine byl tak 1000x hnusnejsi, a protoze se to nikomu nelibilo tak je rozpustili... (Enginy jejich her po odchodu z Blizzu nebyly nikdy moc dobre... Hellgate a Torchlight je toho dukazem. A TERA vyuziva UT3 engine, takze se asi poucili.)
Nevim, proc by D3 melo vypadat zastarale. Vypada stejne jako kazde jine isotropicke ARPG z posledni doby... Torchlight mel jeste horsi grafiku a Dungeon Siege 3 ji taky nemel nijak slavnou...
Duvod proc je to online neni kvuli tomu, ze meli online wow, ale protoze chteli neco jako steam pro vlastni hry, ale zakomponovane primo do hry, tak proste upravili battle.net...
Mimochodem, Diablo 2 se taky lepe hralo jen na battle.netu, protoze se dalo kdykoliv pejit do coopu, bylo tam vice runovych slov, horadrickych receptu a uber bosove - Online only je pak evoluce her spravnym smerem.
Blizzard je dukazem, ze jde udelat AlwaysOn DRM, ale proste lidi, co musi hrat kdekoliv a kdykoliv, a tahaji si notebooky i na chatu, kde maji byt venku to nikdy nepochopi... -
Ale UT3 a ME jsou doslova stejny engine. ME1 urcite, ME2 uz jelo na UT3.5.
-
Vubec to jako wow nevypada, a uz vubec to neni stejny engine...
Blizzard vzdy vytvari uplne novy engine pro kazdou hru. Vychazi sice ze stejneho zakladu, ale to je jak rict, ze UT 3 vypada jako ME...
Jinak D3 a WoW meli stejny art team, takze tam jsou podobnosti, jako treba witch doctor, ale tim to konci... -
Na nic jineho nečekam. A já jsem připraven jim čelit zadnicí. :-D
-
Jen počkej, až se D3 hráči probudí z release transu. *1*
-
Engine? To mi chces rict ze tech X let co vyvijeli Diablo tak delali novy engine ktery vypada technicky zastarale a ciste nahodou ma stejne online prvky jako MMO hra a ma naprosto stejne knihovny a strukturu jako wow klient? Ale kdepak. Vzali stejny engine a jen prehazeli data. To je jediny duvod proc to vypada jak vypada a proc je to cele online. Bylo to jednoduzsi, levnejsi, rychlejsi.
-
ze to vyzera ako wow?
-
D3 zdrahlo
Seisse... D3 na games.cz stoji o kilo vic... Doufam, ze nezdrahnou i ostatni obchody, kde doobjednavali krabice :/ -
Hideo Kojima se podělil o snímek s úvodní obrazovkou demoverze Metal Gear Rising: Revengeance.
Co to ma proboha spolecneho s WoW ?
Ze je to ve 3D ? ... -
Tenhle barbar už dohrál Diablo III. Za barbara a 12 hodin. Stál ten speedrun za to?
Vypadá, jako kdyby nakupoval ve wow, ah moment stejny engine :-D