Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GaradosCZ

    Postavy Diabla III

    Za koho budete hrát:Monk,Wizard,Demon hunter,Witch Doctor nebo za Brutálního Barbara. *5*
  • Cahir
    tester musí hrám, resp. RPG rozumět. Takže trol je z kola venku.
  • Nesnáším Krogany, takže ať je genofág sežere až do sedmýho kolene a kvariani vytvořili novej život..aby ho chtěli zničit. Ať si huknou. Vidíš, mám na to uplně opačný pohledy a z mýho pohledu jsou správnější a kladnější než tvoje. Tolik k černobílosti.
  • Nefakci to *13*
  • OPRAVA LINKU: http://warhorsestudios.cz/index.php?page=jobs&lang=cz
  • Ringwraith
    Trol.Diskuzní!
  • http://warhorsestudios.cz/index.php?page=jobs&lang=cz

    Warhorse hlada hl.testera nechcete to niekto skusit?
  • No nema smysl dal pokracovat, neco pravdy na tom co rikas je a ja si ted nedokazi vybavit priklady, kteryma bych argumentoval. Nastesti je internet nekonecny a ja verim ze se tohle tema zase nekde otevre :-D

    No takova rozhodnuti jsem zazil, jen ne u ME ani DA.
  • Cahir
    Jsou - li tobě jasné, je vedlejší, důležité je, jestli jsi schopen vidět jejich hloubku a nečernobílost. Člověk, který by se rozhodl neléčit, má také celkem dost pádné argumenty. Já mám taky v této otázce jasno, ale rozhodně pro mě není jednoduchá. Shodneme-li se alespoň na tom, že to není černobílý a primitivní úkol typu: vezmu staré babičce nákup X starou babičku zmlátím a okradu, tak mi to stačí. *3*

    Ok, máš možnost hrát plochého Mirka Dušína - samé paragonské odpovědi. Jenže zároveň ho tak hrát nemusíš. Hra ti dává možnost hlubšího charakteru a to je důležité.

    Jestli tě hra, postaví-li před tebe volbu, donutí vstát a jít se na deset minut zamyslet, pak si scénárista může pogratulovat k dobrému výsledku. *4*
  • Re-play

    Dnes sem se díval v TV na Replay a připádá mi, že se celej pořad nějak sekal (kamera i videa z her). Měl sem nějaké halušky, nebo jste to taky zaznamenali?
  • Já jsem systém v ME pochopil, ale já nemluvil jen o ME, ale obecně o všech "moderních" BW hrách. Vím že renegade a paragon neznamená dobrý a zlý ale jen rozdílné způsoby přístupu, každopádně, si bezpečně mohl klikat na paragona a věděl si že nikdy neuděláš nic čeho by si litoval. Zatímco rohodnutí u renegade byli občas..velmi kontroverzní. Jako třeba ve dvojce kdy renegade bez problemu sejmul bezbranného neagresivního mechanika aby si usnadnil postup.

    Mě, z nějakého důvodi přijdou obě volby naprosto jasné: vyléčit a quariani. Neptej se mě proč, ale když nebudu řešit RP shepparda, tohle jsou odpovědi které mě z mého přirozeného bytí napadnou instantně.
  • rancor1223
    Špatně jsem se vyjádřil - cílem je odměnit hráče. V tomto případě uzavřením příběhu ve stylu epilogu (třeba ve stylu New Vegas který byl super).

    S tím že všichni zemřou jsem to myslel tak, že v následku zničení veškeré reaperské technologie (což je polovina vší techologie). Nebude polovina lodí fungovat. Ty co fungovat budou zaručeně nebudou mít FTL dost výkonný na cestování mezi slunečními soustavami a schánět zdroje, jídlo atp. Země by byla přelidněná a zničená = žádné jidlo = válka/hladomor = všichni chcípnou. A to je technicky nejlepší konec. To mi vadí. Tohle je to nejlepší představa, co z mé realistické/pesimistické mysli dostanu - jen jestli je to to co měli v BW na mysli.
  • Jo jsem váhal mezi modrou a zelenou. Nějak se mi to popletlo. Díky za opravu.
  • Já nehraju RPG s úmyslem vyhrát. ale dohrát. A ano volby jsou hezké, ale jsou vždy stejné. Nejde o to že jsou temné a žádná znich není dokonalá, stím se dalo počítat. Ale jde o to že celé tři díly dělám rozhodnutí které považuji za důležitá a nakonci to zkončí stejně u těch možností, které jsou stejné. A z toho mám pocit že jsem vlastně nic nezměnil. Ano ovlivnil jsem svět po dohrátí hry. Ale k čemu mi to je, já nehrál tu hru abych ovlivnil něco co nikdy neuvidím. To můžou udělat rovnou naprosto lineární hru ve které budeš dělat rozhodnutí která naprosto nic do dohrátí neudělaj a pak mlůžou napsat "A nyní si představte jak vaše rozhodnutí ovlivnila svět dál."
  • Cahir
    "Problém absence epilogu spočívá především v tom, že když hraješ hru, tvým cílem je ji "vyhrát"" - Opravdu? Tak jasné to není. Tohle není žádné dogma herního vývoje. Nikdo žádný zákoník nenapsal. Já vyhrát nepotřebuji, já potřebuji, aby byla hra kvalitní. Nezáleží tedy na tom, jestli vyhraju, nebo prohraju, zajímá mě, jak je to zpracováno. Mimochodem, cílem zbožňovaného Planescapu je zemřít...

    Destroy konec = zemřou Reapeři, zemřou všichni syntetici. Vzhledem k tomu, že jsem byl proti AI celou sérii (Gethy jsem vyhladil, ač jsem měl možnost vyjednat mír), nebylo ono rozhodnutí nijak kontroverzní. Hráč by si měl hlavně v první řadě ujasnit, jak se k celé otázce syntetiků staví, jelikož ta je velice komplexní a velice kontroverzní. Na jednu stranu jsi proti tomu, aby AI měla svobodu, uvědomuješ si rizika, která to s sebou přináší, no na druhou stranu máš za kámoše EDI a Legiona, bereš je za sobě rovné a rád bys pro Gethy svobodu. Čekal jsem, že tohle se mi vymstí. Shepard v tom prostě začne od dvojky hrozně moc plavat a většina hráčů si toho ani nevšimla. Pokud k celé otázce syntetiků zaujme hráč jasný, koherentní postoj, neměl by být na konci zas tak zdrcen. Pokud hráči přestanou bezmyšlenkovitě při každé volbě klikat na Paragona, všimnou si, že hra opravdu není černobílá. Co se Destroy konce týče, vedle toho, že jsem zničil Reapery a svobodnou AI a zároveň jsem přežil, připadalo mi, že jsem vyhrál.
  • rancor1223
    Problém absence epilogu spočívá především v tom, že když hraješ hru, tvým cílem je ji "vyhrát". Ale to co je na konci ME3 - je to vlastně vítězství? Prohra? Že si to máme představit sami? To jsem udělal u všech 3 konců - ve červeném (který beztak považuji za nej) všichni musí chcípnout; v zeleném přeměníš celou galaxii na kyborgy proti jejich vůli (to nepřipadá v úvahu); a modrý, který je z principu úplně debilní a nedá se dopředstavit, protože Shepard už není Shepardem ale Reaperem - Vítězství? Nikde ho nevidím. Uspokojení z úspěchu? Není., proto jsou všichni nasraní!
  • Cahir
    ... + avp: V tom případě jste systém voleb v ME nepochopili. 1) Paragon a Renegade jsou extrémy, člověk může volit mírnější odpovědi 2) a to je zásadní, Paragon a Renegade nejsou hodný a zlý. Zjednodušeně: Paragon jede podle filosofie "Já si ruce neušpiním, nehledě na profit, který to přinese"; Renegade jede podle filosofie "Účel světí prostředky". Ani jedno nelze považovat za dobré, nebo za zlé. Oboje má své oprávnění a dokonce i velké zastoupení u myslitelů napříč historií.

    ME by byl failem, kdyby hráči nedovolil vytvořit si komplexní charakter. Hráč se nemusí chovat podle nějakého jednoduchého "černobílého" kodexu. Má možnost vytvořit si postavu, která je rovná, spravedlivá, nesobecká a přesto se neštítí napálit neozbrojenému zločinci kulku do hlavy. Pokud tohle hra umožňuje, pokud umožňuje vytvořit si komplexní osobnost, pak NUTNĚ nejede podle černobílé morálky. Závěr z předpokladů prostě nevyplývá.

    vyléčit/obnovit Genofág ti přijde jako černobílé rozhodnutí? Vybrat mezi Quariany a Gethy také? atd atd.
  • NECA představilo novou repliku Portalové pušky. Jeden z pěti tisíc vyrobených kusů může být...

    V podstatě ano, vždy jedna strana zanikla a druhá přežila, záleželo jen na hráčí, která z nich je mu víc sympatická.
  • rancor1223
    Cokoli by bylo lepší než konce ME3...
  • rancor1223
    Těsně, jsou to červená-modrá, případně bílá, která je zpravidla nevýhodná, ale není "zlá"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit