Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to tak, mohou být udělěny třeba výlučné licence, uzavřeny smlouvy o dílo, může to dokonce vzniknout jako zaměstnanecké dílo, ale výlučných osobnostních a majetkových práv se úplně vzdát nelze, takže autor se prostě nemůže např. vzdát autorství a dovolit někomu jinému, aby jeho dílo podepsal za sebe (ale může dovolit zveřejňování anonymně) nebo jeho dílo používal dehonestujícím způsobem a tahle ochrana jednoduše trvá i po smrti autora, ať chce nebo ne. Nejsem odborník, takže si netroufnu určit, jak moc ok by to bylo po právní stránce v tomhle případě, ale minimálně dobré mravy tady nevycházejí úplně bez úhony a byť by to po té právní stránce třeba prošlo, po morální je to prasárna a dost bych ocenil i vyjádření někoho z redakce.
  • Mart9
    Proč by se nemohl? To je hloupost.

    Morálka, profesní čest a svědomí je to, že odevzdám recenzi, kterou mi šéfredaktor zadal.
  • Mart9
    To bych pochopil leda tak u obrazu. Ale recenze je jen vypocený text bez hodnoty.
  • Draken69CZ
    Najeď na košík dej Sdílet košík a zkopíruj sem odkaz, jinak předem říkám že za 50k nebo přes bych šel do WQHD, ale uvidíme co jsi vybral.
  • homeles8

    Pouze Draken69CZ a LV426

    (píšu to takhle,protože tu nejde poslat soukromá zpráva)

    Tak jsem se rozhod, že budu dál hrát jen fullHD rozlišení a zvýšil jsem limit na 50 000. Je tohle dobrý?

    https://www.czc.cz/kosik

    Případně bych moh i trochu přes, kdyby se muselo něco vyměnit.
  • skaven
    vyzera to velmi dobre :)
  • 0011
    Není to tak jednoduché, pokud se autor vzdal autorských práv, nebo je to regulérní zaměstnanec tak patří článek zaměstnavateli, vzhledem k tomu, že redaktorovi poskytnul hru k recenzi. Něco jiného by byla např. smlouva o dílo, pokud by to v ní nebylo ošetřeno, ale pokud jsi někde zaměstnaný a vytvoříš cokoliv v pracovní době na služebním počítači, patří to zamněstnavateli( i když je mi jasné že redaktroři dopisují články u sebe doma v noci před uzávěrkou).
  • ucho
    Pan_Klobouk: možná sis toho za ty roky ještě nevšiml, ale text recenze kolikrát s hodnocením korespondovat nemusí. jinými slovy hrám se dá vytknout spousta věcí, přesto to neznamená, že hra nedostane dobré hodnocení. ono někteří recenzenti se zaměřují právě na ty negativa, protože je to důležitá věc. ale věc se má tak, že jednak co vadí jednomu, nemusí vadit druhému, a druhak každé negativum má různou váhu. a najdeš tu i recenze, kde toho příliš vytknuto není, popřípadě blbosti, a hra dostala nízké hodnocení.
    není mi moc jasné, proč zde v diskuzi mají někteří problém pochopit, že text recenze nerovná se číselné hodnocení. to číselné hodnocení je prostě něco navíc a když tomu chce dát někdo jiné hodnocení, tak ať si dá. je to jeho věc.
    většina her je zakoupeníhodná a s většinou her se dá užít kopec zábavy. stačí chtít.

    jinak nevím, kde je to "u vás". to je nějaký ústav pro idioty?
  • MickeyMutant
    Člověk se, myslím, nemůže úplně vzdát autorských práv, i kdyby nakrásně chtěl. Zákon mu v tom brání i proti jeho vůli. Myslím, hádám, tipuju, nejsem právník. Pointou tohohle postu ale není zákonnost, ale morálka, profesní čest, svědomí atd.
  • Jack1947
    Existují lidi kterým není lhostejné kam jejich dílo vytvořené jejich vlastní rukou se dýl dostane. Duševní vlastnictví...
  • Mart9
    Proč "šikovně ošetřené"?? Prostě tam bude napsáno něco ve smyslu, že předáním toho díla zadavateli se vzdává autorských práv.
  • Mart9
    To jsou kecy. Napíšu recenzi, předám ji šéfredaktorovi a mam hotovo. Víc mě nezajímá.
  • MickeyMutant
    Herní kritik pravděpodobně kdysi podepsal smlouvu, kde je podobné zacházení s jím vytvořeným textem šikovně ošetřené, takže si s tím majitel práv může nakládat dle svého zvráceného uvážení. A kdyby nepodepsal, tak nepíše. Jen tipuju, právník jsi tady ty.
  • Corvus

    PHOENIX POINT

    Pro redakci: Autor původního X-com, Julian Gollop, se svou novou hrou PHOENIX POINT právě dnes vstoupil na Fig.co! :-) Velká radost. Za novinku by to stálo! https://www.fig.co/campaigns/phoenix-point
  • Jack1947
    ucho je ušnově smýšlejicí jedinec... takže mu příjdou věci v pořádku a ostatním zase ne *4*

    Autor je prodejná... a to je asi v pořádku inu Sapkowsky taky nějak nehledí na to kam jeho dílo směřuje Komiks/kniha film když to hází proč ne *5*
  • Jack1947
    I kdyby potřebovali peníze tak sakra existuje nějaká etika a hrdost ne nebo... to už se taky v dnešní době nenosí *7* Je to v rozporu s pravidly jako takovými.
  • Je to pěkný, akorát netuším, proč předělali controls.
  • Nevím, co je horší. Jestli to, že někdo tohle považuje za poctivý způsob, jak podnikat na Internetu, nebo to, že to přijde v pořádku hernímu kritikovi, který ten text napsal. Mně tohle jako recenzentovi udělat jednou, už nikdy pro ty lidi nenapíšu ani čárku.
  • Pan_Klobouk
    "práva autora dotčena nejsou. nic špatného se nestalo." Jasne. Mas recenzi hry ohodnocene 5/10, nekdo ji proskrta, z pulky prepise a pod clanek praskne 9/10. Mimochodem ten nekdo hru samozrejme nezna a ani ji nehral, on jen upravi text tak aby byl pekny. Respektive aby z toho hra vysla jako pekna a zakoupeni hodna. A to cele je maximalne v poradku a nic zleho se nestalo.

    U vas v Ucholandu asi ne, ale tady u nas... jsme lehce znepokojeni. ;)
  • ucho
    nejedná se o žádné kuchání textů. prostě máš text A a někdo z toho úpravou udělá text B.
    zjevně má dotyčný úpravce na ten text práva. to máš to samé, jako když nějaký překladatel vyhotoví pro nějakou firmu překlad. překladatel dostane za svou práci zaplaceno a firma si může dělat s překladem, co chce. může pomocí něj vyhotovit dabing, může ho zkorigovat, může ho upravit, může udělat dramaturgické a jiné zásahy. práva autora dotčena nejsou. nic špatného se nestalo. já tě jinak chápu moc dobře, řešíš jako vždy kokotiny :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit