-
HTC Vive vlastní dvakrát více uživatelů než Oculus Rift, prozrazuje statistika STEAMu.
Přičemž HTC Vive vlastní 0.15 % uživatelů, Oculus pak 0.07 %. Při odhadovaném počtu ca 130 milionů uživatelů by to znamenalo, že HTC Vive má okolo 200 tisíc lidí a Oculus skoro 100 tisíc. Hmm. -
May
Naprostej souhlas, jak Greg LoPiccolo u SS1, tak i Eric Brosius u SS2 vyhmátli skvěle tu "vesmírnou" podstatu a postavili to celé hodně na ambientních prvcích. A sedí to tam jako zadel na hrnec.
Mimochodem, oba pánové, společně s Terri Brosius, která je hlasem SHODAN, byli členy skvělé Bostonské kapelky Tribe. Kdo rád kytarovky z 90. let, tomu by se to mohlo líbit *3* -
To já právě doufám, že se na orchestr vyse*ou. Do týhle série se hodí cyber-techno nebo nevim jak se ten žánr nazývá.
Nechť to za mě vyjádří samotná hudba: https://youtu.be/zV6EtVTPiZA -
No, na moc stretchgolů bych reálně neviděl, zas tak moc jim ty prachy nepřibývají. Po tom prvotním nárustu se to docela ustálilo a teď jim tam přibývá sotva 15k za den. Na konci se to sice klasicky zvedne, ale nějaká zasádní hitparáda to imho nebude.
Za sebe vych rád alespoň 1,5M (orchestrální hudba), ale nevím nevím... -
OK, v tomto jsem se mýlit mohl, ale stále platí, že srovnání obrázků je mezi starou PC verzí a novou konzolovou verzí.
-
S tou délkou vývoje a faktem že při dosažení toho vyššího SG udělají také:
Odpadávání končetin protivníků, Více hádanek, Typy munice, Možnost nastavování zbraní, Upgradování zbraní, Automaty na kávu a snacky (doufám že ne na úkor "VR zón"), Součáskty a jejich výzkum, RPG postup, Hardcore mód (Žádný respawn), Ironman mód (Jen jeden save, pokud umřete, je smazán)...
Vzpomněl jsem si jak mi tehdy možnost přepínat munici podle typu protivníka, nebo přepínat mód energetické zbraně vyráželo dech a akorát jsem si vzpomněl na tu "prohlubeň" s pavoučkem a že v nějaké takové jsem našel právě pistolku, která měla více druhů munice a já jásal jak o pátých narozeninách.
Jen doufám, že zbraně se nebudou upgradovat krabičkou na stěně, ale budete muset mít ten materiál a na nějakých logických místech (kdekoli v oblasti weapons and research) si tu zbraň vylepšit. -
A já měl za to že se pro PC remastruje 1. a 2. díl a pouze Infinite zůstane beze změn, proč by pak majitelé 1. a 2. dílu na PC dostali zdarma remastrovanou verzi?
-
Mně se to taky právě líbí. Ono je jasné, že to je spíše "tech-preview" demo (i tak super) a výsledek bude někde jinde.
Nicméně pokud bude výsledný build vyhlazený, doufám že tenhle "look" tam nechají jako optional (rendering mode - retro). Ale nechal bych to asi jen někde, ty zlaté polstry na zdi třeba hladké, ale ty čudliky, konzole, některé textury na zdi decentně pixelované.
Jinak zářivky a světla a vůbec nasvícení se jim celkově povedlo, on fakt už tenhle "náčrt" je super.
A nikdy bych neřekl, že řeknu spojeni SS a gamepad (brr) ale to demo jsem prubnul i s ním a bojím se že si to s ním i zahraju :) Škoda že nejde zatím naklánění a krčení, ale ta plynulá změna chůze a našlapování a rozběh v souvislosti s podle mně parádně vyřešeným pohybem postavy (takový ten thiefovský).... parádní. Za mně prostě všechny palce hore a ještě s nimi třepotám :)
PS: Do toho konce 2017 by to měli dát, otázka jestli se moc nenatáhne stretchgoal až skončí KS. On ještě mine výplatu spousty lidí :D -
Tak atmosferu to ma o tom zadna.
-
Obrazem: Grafické srovnání původní a remasterované PC verze hry BioShock.
Toto je chybná informace.V článku se porovnává PC verze a remasterovaná verze pro konzole. u PC remasteru se totiž grafika vůbec nezmění, viz oznámení 2K. -
Tak v podstatě máš i pravdu, ale modování podporuje pár her a jen malá část hráčů se s něčím podobným chce obtěžovat nehledě že se to začíná dostávat i na konzole (nic nemění že ta možnost je fajn), nastavení grafiky si můžeš nastavit jen tak jak ti to HW dovolí takže nějaké zamykání fps na kolika chceš to sice můžeš, ale když na to nemáš HW.
Posun ve hrách je jen takovej jaká je penetrace výkonného HW mezi hráči, potřebují prodávat hru ne donutit 10% hráčů k upgradu na novou grafiku a zbytečně navyšovat náklady na extra grafiku kterou si užije těch 10%, ale tu hru jim to nezaplatí protože si to nikdo jiný nekoupí. Bylo by fajn tu mít každé dva roky technologickou revoluci, mít velkou poptávku po výkonném HW a tím nutit firmy k rychlejšímu tempu inovace, konkurenčnímu boji a tím pěkným cenám bohužel to tak není a konzole za to opravdu nemůžou a argument kdyby nebyli konzole všichni hrají na výkonném PC je zcela mimo. -
Zábava je to srovnatelná . FPS propady nejsou především dobrou vizitkou vývojáře a díky bohu konzolových her u kterých by to byla vyloženě tragédie je minimum , i když kvalitu v tomhle ohledu už nikdo ze Sony nehlídá tak jako dřív . Na konzoli FPS primárně neřešíš - hra prostě jede a většinou tě nenapadne řešit něco jako frame dropy , protože pokud k nim už dojde , zasypou nespokojení hráči kritikou vývojáře a zvěsti o nedokonalé konverzi se rychle roznesou = kupující budou v obraze . Konzole už mají nějakých 10 let ve výbavě stejný HDD jako každé PC . Modifikace obsahu je tedy možná a několik titulů jí aktivně využívá i v konzolové verzi .
Konzolím prozatím stačilo na mezigenerační obnovu také +- 5 let a člověk věděl , že optimalizaci za něj převzal vývojář , takže nějaké nastavení a zamykání synchronizace - máš vždy to nejlepší co ti aktuálně platforma dovolí ,
A ono to kupodivu stačí . Pro nás , co jsme vyrůstali na PC sestavách , které byly vždy kompromisem bylo důležité si hru rozumně užít , takže něco jako rozlišení, 3D , Vivid HDR a VR efekty zrovna řešit nepotřebujeme . Prostě u konzole jde o to skutečně hru hrát , nikoli se s ní sr.t a hledat optimální nastavení pro pět let starou grafickou kartu ( toho roku už tři roky po výkonové morální smrti v PC ;) )
Pravda je ta , že spousta lidí tvrdila , že PC nemá jen k hraní her a nakonec veškeré upgrady stály jen na hrách . Současně znám spoustu lidí , co i po osobním kontaktu s konzolí nejsou schopni akceptovat jejich podstatu , ale vidím , že na ten odporný toaster dál kupují věci i z oficiálního obchodu ;)
Co sériové konzole nikdy pořádně nebudou oficiálně umět je samotný vývoj a v podstatě jakékoli smysluplnější užití vlastního potenciálu mimo herní sféru - přece jen stojí půlku toho co pouhá grafika dle posledních trendů ;) . Ovšem kvůli těm několika hrám za rok v případě využití PC herního highendu je částka za konzoli celkem akceptovatelná . Na vše ostatní člověk má letitý bussines notebook či PC z vlastní prekonzolové éry a zájem i ochota upgradovat PC upadá ..... -
Ty jo, ale na mě to celkem působí ten retro nádech mi tu atmosféru dost obohacuje a nějak mi to nekazí, ještě aby jim to netrvalo dalších pět let.
-
Ted jdu nato.
Slape v pohode ale kurna to je zubaty az to hezky neni. -
Zkousel, zcela bez problemu.
-
System Shock Demo - GOG
Zkoušel to někdo? Po spuštění se mi zobrazí logo Unity a pak mi to spadne že program přestal pracovat zkoušel jsem všelijaký šaškárny s kompatibilitou, ale bez úspěchu *13*
/tak jsem dal verifikovat soubory a už to jede -
No, upřímně doufám, že se nic nezmění a G2A tu s námi bude ještě dlouho. :
-
Konzole a 100% srovnatelna zabava, jako fakt? To myslis propady k 20 FPS skoro v kazde hre, o modovani a nastavani grafiky kdy si na PC prizpusobis hru jak se ti libi, toho konzole nikdy nedosahne.
Dneska koupis kartu za 10 000 a ta ti vydrzi 5 let protoze diky konzolim nulove posun, a kdyz vykon nestaci vypnes AA a podobny zrouty vykonu zamknes si framerate na kolik FPS chces a jedes, tohle konzole nikdy umet nebude. -
Jenže tu spousta lidí čekala díky velkohubým prohlášením tentokrát nejen z DDWordu výkon 980 za bratru 6000,- , tu slavnou revoluci , která se opět nekonala . Ti lidé jsou teď právem naštvaní a nechtějí navíc topící , normy ignorující skoro 970 a raděj připlatí rovnou za 1070 . A pokud se ti zdá že na poměry AMD to je solidní karta tak máš pravdu , ale asi ti neušlo , že tu je také nemalé procento hráčů , kteří nad excesy v podobě 290x či 390x dlouhodobě kroutí hlavou nejen u grafů spotřeby . Ti většinou volili mainstream kolem 6500 za krátké tiché a výkonem i do budoucna dostačující grafiky .A přiznejme si to AMD dneska nemá žádnou alternativu a Nvidie slibuje žádoucí výkonovou rezervu za exkluzivní příplatek .
Už ani nemá smysl mluvit o konzolích , které za poloviční cenu samotné pc grafiky i s kompletním systémem nabízí mnohdy 100% srovnatelnou zábavu .
Stávající situace s grafickým mainstreamem připomíná mělký hrob PC hraní a pokud se v nastoleném trendu bude pokračovat , tak PC na hry bude opět doménou horního půlmilionu a vsichni ostatní budou drtit inegrované Intely protože svěží konkurence v podobě revoluční koncepce jakou byla svého času první GeForce dnes bez peněz Saúdů či komunistické tržní Číny nevznikne . -
Titanfall šel naprosto mimo - ano předplacené MMO musí počítat s tím , že hráčů bude pár a zbytek jen mávne rukou a spustí některou z desítek stejně povedených "Free" . Pro mne je Hawken hratelnější , než reinkarnovaný Mechwarrior a to už je co říct .