Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • m

    Tak ten Mordor není tak náročný, ale ty textury ach, to někdo silně nezvládl, jelikož na medium vypadají naprosto odporně a high si nemůžu dovolit s 1GB Vram, Škoda těch textur, kazí mi to zážitek...
    • Ale prosímtě, klidně si dej textury na high, to vůbec není o VRAM. Nevěř té ptákovině co ti hra napíše, pokud máš slušnou kartu, dej si klidně kvalitní textury.

      Mrkni sem na známý test kdy řeší 2 vs 4gb vram dokonce ve 4k :

      http://alienbabeltech.com/main/gtx-770-4gb-vs-2gb-tested/3/
      • já začal normálně na high, jenže jsem půl hodiny nastavoval vše ostatní a pořád fps dropy a málo FPS, teď jsem dál medium textury jinak mám vše na max, kromě stínu, vše mám zaplé a jede to plynule. Takže těch 1GB Vram je prostě málo, ale na druhou stranu je dobře optimalizované na 7790OC, 8GBDDR3 a X4 3,4Ghz to jede fakt plynule až na ty textury, ale když porovnám ty textury např. s Witcher 2, tak Wicher 2 jasně vede. Asi daň za open-world...
        • Tak já se nebavím taky o takové slaboučké kartě, ale pokud máš třeba 770tku, tak s tou si klidně můžeš dát 770 protože má dost síly. Na takovém pomalém lowendu co máš ty už to problém bude.
  • E3: Double Fine pracuje na remasterované verzi Grim Fandango, která vyjde na PS4 a PSV. 

    snad časem i na PC, když jsem se pořád nedostal k původní verzi
  • SKYRIM MOD CO MÁ GRÁDY

    http://forums.nexusmods.com/index.php?/topic/876719-tropical-skyrim-a-climate-overhaul-mod-wip/
  • Jack1947

    Urban legend ale...

    https://en.wikipedia.org/wiki/Polybius_(video_game)
    http://www.eurogamer.net/articles/2015-05-22-polybius-the-story-behind-the-worlds-most-mysterious-arcade-cabinet
    http://www.atlasobscura.com/articles/the-urban-legend-of-the-governments-mindcontrolling-arcade-game
    http://creepypasta.wikia.com/wiki/Polybius

    To jsem si myslel že si to vymysleli jen v rámci DIMENSION303 je to pecka. CIA je a byla známá vymýváním mozků ale že by zašli v 80s letech až takhle daleko ?
    *8*
    • Urban legend... hoax... nezasli...
      • Jack1947
        Jsem myslel že HOAX je vynález až dnešní (21.století) doby. Možná jo ale nicméně na každém šprochu pravdy trochu.
        • Ja opravdu doufam ze tohle byl vtip. Byl to vtip zejo?
  • Draken69CZ

    Píšu to sem, nevím jestli by to tam dole už nezapadlo. Můj tip na 2.1? V první řadě si dobře rozmysli, jestli chceš opravdu 2.1 nebo 2.0 (2.0 budou mít většinou více dynamický a vyvážený zvuk, spousta 2.1 jen nesmyslně duní až je to otravné zvláště ty levné). Pak je to taky o umístění a rozměrech - jsi nějak limitovaný?. Účel pořízení (hry, hudba..) ? Jaký zvuk preferuješ? (Vyvážený, více basů, zabarvený, analytický, výrazné středy, prostor....? Nebo třeba bassreflex vzadu/vpředu - máš je blízko zdi? To všechno ti ovlivní výsledný zvuk a poznáš to. Nedá se říct tyhle jsou dobrý nebo tyhle jsou lepší. Měl jsem doma asi 6 různých monitorů (aktivní studiové monitory viz co jsem psal níž, ne monitory jako monitory na dívání) a nehledě na cenu, každý hrál dá se říct uplně jinak, někde se mi zvuk líbil víc, někde míň. Tobě by se třeba zase líbil jiný kdybych ti to pustil.
    • Jestli máš rozpočet 2-3 tis, ta mezi těmi levnějšími jsou nejen na AV forech hodně často doporučovány ty Kurzweily co jsem psal http://www.muziker.cz/studio-podium/nahravaci-studio/studiove-monitory/aktivni-studiove-monitory/p/20287-kurzweil-KS-40A , za tu cenu budeš opravdu horkotěžko shánět něco lepšího. Už jen jejich váha něco naznačuje, 4" středobas, za ty peníze hrají opravdu výborně, tomu už se dá říkat reproduktor a taky to tak vypadá oproti nějakým kolotočářským plastovým Genius atd. Taky si dávej pozor na frekvenční charakteristiku, to, že je někde napsané, že ti zahrají od 60Hz je samozřejmě nesmysl při tady takové ceně. To jsou čísla vycucaná z marketingového prstu při různých záporných tolerancích, při 0db ani náhodou, ale to ti řeknou na každém audio foru trochu znalí lidi. Nejsem žádný audio expert, ale aspoň díky tomu málu co vím dokážu rozlišit repro co hraje od plevele. Měj pak ještě na paměti třeba, že nejsou basy jak basy, ono je rozdíl nějaké zahuhlané dunění od levného suba a rychlé dynamické basy jak mají být z "pořádného" repráku.
      • Draken69CZ
        Ty kráso ty jsou gigantický *8* já měl za to že subwoofer ulehčuje satelitům který pak lépe podají středy a výšky, ale asi si o tom raději něco zjistím než se jen domnívat. Škoda toho ovládání zezadu, ale to u monitorů (teď už mi je jasný o čem si to předtím psal) je standart co? Jinak na stůl by se mi vešli a cena k tomu co asi dokážou je skoro směšná. Něco 2.1 kolem 3,5tis? Nebo to fakt v takovéto kategorii nemá smysl? Jinak poslouchám spíš elektro, ale občas dám od všeho něco jinak využití je zcela univerzální - hudba (mp3 většinou 320), film, hraní PC i konzole. Jinak dík za trpělivost a tvůj čas *3*
  • Veskoslav

    Company of Heroes 10th Anniversary HUMBLE

    https://www.humblebundle.com/company-of-heroes-10th-anniversary
  • shefield2

    Kartičkový obchod

    Chtěl jsem se ještě zeptat. Nemáte někdo na výměnu kartičky Left 4 Dead 2? Potřeboval bych kartu Boomera. Na výměnu mám jednu Witch. *1*
    • Miserius
      Víš že tam na to je Market?
  • Kozy

    Augmentovaná realita-mobilní verze

    http://www.google.com/atap/projecttango/
    • No jo, jakmile masami milovaná krysa Google něco ukáže, tak se z toho můžou všichni podělat, co na tom, že už to něco podobného je...

      A nejde o augmentovanou realitu, ale o snímání 3D prostoru.
      • Spades
        Pokud sem video správně pochopil, tak to funguje na úplně jiném principu.

        Structure Sensor používá kamery, kdežto ten Tango používá senzory, takže není závislý na kameře při snímání pohybu, jen při snímání prostoru kolem.

        IMHO každý ma trošku jiné využití, asi jako foťák a kamera.
        • Co jsem pochopil já, tak je to přesně naopak, Structure používá senzor (snad Primesense) a Tango "čte" okolí z videa, takže je závislý na pohybu. ;)

          Nicméně výsledek je stejný, mapování 3D prostoru. Co mě ale štve mnohem víc, než že Google (zase) kopíruje úspěšný startup je, že po každém flusu od Googlu se hrnou masy skotu a horlivě šíří zprávu dál, jako kdyby Google byl nějaký technologický bůh, nebo jako kdyby udělal cokoliv dobrého, kromě samotného vyhledávače. Masy fanbois :P
          • Spades
            Vždyť Structure má na sobě přilepené 2 kamery...
            Tango má v sobě něco na způsob accelormetrů a gyroskopů + CPU čistě na výpočet polohy a k TOMU tu kameru.

            Ad google... no tam jde asi spíš o propagaci.
            • Ne, to teda nejsou jen dvě kamery...

              "This tiny piece of hardware basically projects lasers in the form of infrared dots onto objects and spaces, then records the pattern of those “dots” and geometrically fleshes out the objects through the exact distance they are to a real-world point."

              Naopak u Tanga to jsou dvě kamery a "něco" typicky nespecifikovaného, předpokládám, že nějaká IR LED pro přesnost, nebo něco.

              "The Myriad 1 works in a similar manner, processing vision data from the onboard optics to perform advanced calculation jobs that the CPU doesn’t know how to do without sucking down power."

              Nehledě na to, že Structure je očividně neporovnatelně přesnější. S tím, co Google zatím předvedl, se toho moc dělat nedá, leda tak to mapování, indoor navigace a nějaké pitomé hry, které stejně tak jdou udělat i na dnešních telefonech, které maji kameru, gyro a accelerometr. Ale třeba zlepší přesnost. Třeba pro to najdou i nějaké lepší využití.
              A abych se vrátil k původnímu tématu: Struture snímá prostor, Tango počítá prostor z videa softwarově. Což mimochodem znamená, že když se tango nebude hýbat, tak žádné 3D neuvidí (samozřejmě pokud se nebude hýbat něco jiného).
      • Kozy
        Co ti vadí na Googlu?
        • Heh, tak nevím, jestli tu otázku myslíš vážně :) . Má prakticky monopol, shromažďuje statistiky o jednotlivcích bez jejich svolení (plus neustálé měnění nepochopitelně napsané PP a obcházení zákonů) (viz http://donttrack.us/ mimo jiné), uživatelům nutí G+, ničí Youtube, naprosto nekontrolují co se na jejich službách děje (falešné DMCA a pod), neposkytuje žádnou reálnou technickou podporu uživatelům, ... plus další izolované záležitosti.
        • Google+
          • Kozy
            Jo uznávám že z toho taky nejsem extra nadšenej ale že by mi to trhalo žíly..
            • Jack1947
              No co, kdyz se nebude flejm libit bude smazan. ( jako predtim a predpredtim a tak dale...)
            • Ja bych tady nerad zacal Flamewar o Androidu :D
  • michelangelo

    Podle nepotvrzených informací se 15. listopadu dočkáme oznámení duchovního nástupce Demon's Souls.

    Ja vyplnuju cekani na druhy Dark Souls parenim Demon's Souls (a je to fakt skvely, i kdyz zatim se nemuzu ubranit dojmu, ze pribeh sveta je v jeho spiritualnim nastupci o neco dal) nekdo vymejslenim teorii, ze se pracuje i na druhem dilu Demon's Souls :)
  • Video: Chlapec, kterému matka odmítla pořídit Nintendo Switch, se rozhodl sestavit konzoli z kartonu.

    Další troska, která si myslí, že jí Nintendo pošle z lítosti novou konzoli. Něco jako ten dement, co poslal do Bethesdy vršky od limonády, aby dostal Fallout.
    • 0011
      A dostal ho ne? Je dost možné, že tenhle kluk dostane switch přímo od japonské pobočky nintenda, ale příjde mi trochu drsné říkat klučinovi z prvního stupně základky troska.
      • Je to vypočítavost, nic víc. To je jako kdybych na Twitteru smutně vystavoval svůj odpudivý ksicht a čekal, že mi někdo zaplatí plastiku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit