Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • EA má opět zlaté hovínko...

    http://consumerist.com/2013/04/09/ea-makes-worst-company-in-america-history-wins-title-for-second-year-in-a-row/
    • Hanzales

      EA (gold old times)

      Moc pěkné, až mně to zahřálo :) A taky hodně husté počtení. Člověk, když si to dá dohromady, tak se tomu výsledku vůbec nediví.
      Jinak na tom "postupovém" grafu je krásné, že čím více nenažraná company, tím dále postoupila k finále :) Taky to vypadá, že ani Americká populace si jen tak nechce nechat sr*t na hlavu :)
      • No jo, ale když se třeba podívám na to, jak brzo skončil Microsoft (a to Apple nedělá nic horšího, než kdy dělal), tak mi to přijde přinejmenším zarážející. Ale EA to přeji, už jen za ten arogantní press release "we can do better".
      • Ale nechaji, zahudruji si v anketach a diskusich, ale pak stejne pulka z nich jim otevre penezenku jen co vyjde nejaka dalsi ackova hra. A EA to je nejspis u zadnice, dokud jim to sype
  • Video: Muž převlečený za Sub-Zera (Mortal Kombat) si dělá ve výtahu z lidí srandu.

    a já myslel, že to bude Remi :) znělo to přesně jako jeho styl

    https://www.youtube.com/user/nqtv
  • Pokročilé umělé inteligence nepřátelských skupin si v Call of Duty: Ghosts užijete nejen na Xbox One...

    Stejně to nebude dobré ani na sehrání týmu z clanu.
  • Kombinace myši a klávesnice by přinášela PC hráčům výhodu, proto si proti majitelům Xbox One a PS4 verze hru Overwatch nezahrají.

    A kde je chyba ? *7* Nebo je totánální rozluštění dilematu zda joypad může konkurovat myši ?
    • Still
      Páčkaři mají strach *5*
    • Děláš jako by to nebylo jasný už předtim *7*
  • Kde je dnešní slibovaný Gamesplay? Děláte si z nás dobrý den nebo co?
    • Jen si mě hezky mínuskujte, to jediné vám totiž jde!
  • Global resistance

    Postrádám tu novinku o prohlížečové strategické hře z prostředí resistance 3, Global resistance. tady http://www.myresistance.net/global/# se můžete přihlásit (potřebujete účet na facebooku já si ho kvůli tomu založil)
    • Minulý pátek jsem jednu bleskovku o Global Resistance nahazoval... ale dobrá tedy, pro velký úspěch ji věnuji ještě jednu rychlou zprávu. *3*
      • global resistnce

        Díky bleskaři, ani jeden díl Resistance jsem neviděl naživo ale tohle mě chytlo mám rád globální strategie.
  • Spades

    Gaming/Development PC Build

    Ahoj. Potřebuju poradit ohledně stavby PC. Chci mašinu jak na hraní her, tak na vývoj aplikací (multithreadová kompilace ve Visual Studio).
    Na 99% chci Ryzen R7 1700 za 10k. Dá se přetaktovat skoro až na takty 1800x, kdyby bylo potřeba. Má 8 jader 16 threadů a pro kompilaci není pomalejší cache bottleneck. Na hry se dá omezit na první 4 fyzická jádra. Proti němu je postavená buď i5 7600k, která je ale přece jen 4/4, takže ne moc dobrá na kompilaci, ale stojí asi 7k. i7 pak stojí stejně jako 1700, takže ji moc nemá smysl kupovat.
    Grafika... Původně jsem chtěl 1060, ale 1070 asi bude daleko lepší volba. Otázkou zůstavá, jestli počkat na release Vega, nebo ne. Vegu tak či tak nechci, protože vyvíjím pro nVidia karty (NVENC, CUDA, NvIFR), takže potřebuji nVidia kartu. Jde spíš o to, jestli po vydání Vega neklesne cena 1070. Problém je v tom, že po vydání Ryzenu ceny Intel CPU neklesli ani o píď (v ČR).
    Abych se vlezl do rozpočtu, kupuju jen 512GB SSD, HDD vezmu z noťasu a pouze 8GB RAM.

    Výsledný PC:
    Ryzen R7 1700 (Stock)
    GTX 1070
    8GB DDR4 RAM
    512GB SSD
    • No spis bych cekal ze ceny na nvidii klesnou s vydanim noveho 1080ti, ale moc bych na to nespolehal. Samotna gtx 1060 je vpodstate vykonem identicka k gtx 970. Muzes si porovnat, co by te vyslo levneji, ale rozhodne je 1070 mnohem lepsi koupe. Co se tyce CPU, tak bych taky asi sel do R7 1700, ale asi bych tak mesic - dva pockal, nez se neobjevi vic desek/pameti a lepsi biosy pro ne, pripadne nejaky microcode update.

      Kazdopadne je docela dobre porovnat ceny treba i jen na sousednim nemeckym amazonu, kde budou rozhodne reagovat rychleji na zmenu ceny nez u nas v Cechach a navic maji dobirku zdarma, pokud je toasi nad 30€.
      • Jack1947
        Kdyby radši Nvidia měla po vzoru ATi střední třídu, ale ne oni mají lowend nebo mainstream /highend nic víc *7*
        • Spades
          Na co chceš proboha lowend herní PC? Si kup konzoli ne? Nebo notebook. *7*
          Pro low power GPU není místo na trhu. Podívej se na steam console survey. Víc jak polovina karet jsou GTX x60 a výš, i na noťasech lidi chcou na hry minimálně GTX x60ky, s tím, že 1050 Ti je letos dost slušná karta oproti třeba 950, která byla docela sh*t.
          A když chceš hodně muziky za málo peněz, kup si starou použitou kartu. 760 pořád něco ustojí a seženeš ji z druhé ruky doslova za pár šupů.
          • Jack1947
            Nepsal jsem že já jen že tu není vhodná alternativa, 950 neznám ale asi to nebylo nic extra. Svého času byla vždy střední třída at už 7XXX řady nebo 8XXX ( která navíc porazila za adekvátní cenu i předraženou 8XXX Ultra)

            Ano, takže potom nezbívá než sáhnout po konkurenci... to je z mého pohledu docela špatné.
            • Jack1947
              Jo vlastně moje chyba ale z hlediska Nv není mainstream ale jen Low, Mainstream ( jenže ve skutečnosti cenově to je highend spíše) a Highend ( Většinou titáni) Mainstream neodpovídá jen cenově.

              Pochybuji že by zájem nebyl o nižší střední třídu... když u konkurence je.
            • Spades
              Já nevím, jestli tě prostě jen nechápu, nebo nastává komunikační error někde po cestě, ale mainstream je střední třída. To je to co kupuje průměr, ne to co má číslo uprostřed. 50 je lowend, 60 je nižší střední třída, 70 je vyšší śtřední třída, 80 je high end a titan a 80ti je early adopter / enthusiast / flagship.

              Nvidia nemá nižší karty, protože o ně není zájem, to znamená, že to není ani lowend, to je ještě níž.
            • Jack1947
              Jen řikám že dříve Nvidia měla střední třídu a když je jen Lowend, mainstream a highend ( což vlastně není pro nikoho pomalu) je to celkem špatné. Jasně časem budu muset také provét chtě nechtě upgrade... a bude 1070/1060 levnější jenže jde o princip. AMD má pro všechny karty a Nvidia ne...

              Nikdo nemluví o stejném, vždy bude Nvidia lepší ostatně jako Intel u cpu. Jde jen o alternativu a ta z hlediska Nv prostě moc není. Takže chápu že většina lidí co chtějí hrát ale nechtějí platit tolik peněz ( u nás) sáhnou po levnější ATI(AMD)
            • Spades
              Ale od toho snad konkurence je ne?
              Kdyby všichni nabízeli ten stejný produkt, tak podle čeho bys vybiral kterou značku chceš koupit?
        • Mainstream je vpodstate te rada x70. Jen je to v poslednim provedeni trochu predrazene, coz je spojeno s malou dostupnosti v den vydani a taky tim jak nejdriv prodavali hlavne Founders Edition za extra prachy.
          • Jack1947
            Přesně tak, je to drahé a v tom to je 1060 by měla být za pakatel pokud je na ůrovní 960( co se střední třífdy týče) jenže není noo a to je ten problém stejně jako Intel nemá levnější procesory ale jen dvoujádra *7*
    • Draken69CZ
      Nechci se tě nějak dotknout, ale pokud si tím vyděláváš nemáš ten rozpočet nějak těsný? Jinak bych si nejdřív pokoumal co ten SW využije víc, jádra, ram, rychlej disk, aby se ti tam pak neflákala jádra a nedostávalo se ramky např., jen tip ten SW neznám.
      • Spades
        Tak tohle je můj osobní stroj. V práci mám nějakej Xeon + Quadro *1*
        A na kompilaci určitě využiju hodně vláken, hlavně u velkých projektů, je to teda sice pro mé osobní projekty, ale i tak.
        Rozpočet je těsný, protože sem teprve začal pracovat (ještě studuju), takže můj plat zatím neodpovídá tomu co dělám.
        • Draken69CZ
          Nemyslel jsem to nijak zle, jasně to chápu.
    • Lukyz
      Začal bych tím, že takový dotaz položím na fóru zabývajícím se HW. *3*
  • Lukyz

    The Evil Within system requirements

    http://www.pcgamer.com/2014/09/25/the-evil-within-system-requirements-demand-some-serious-hardware/


    64-bit Windows 7/Windows 8
    i7 with four plus cores
    4 GBs RAM
    50 GB of hard drive space*
    GeForce GTX 670 or equivalent with 4GBs of VRAM
    High Speed Internet Connection
    Steam account and activation
  • Dalsi clovek odchazi od vyvoje konzoli

    http://hothardware.com/News/AMD-Executive-In-Charge-Of-Xbox-Durango-Wii-U-Other-NextGeneration-Consoles-Leaves--For-Nvidia-/
  • Fotorealistická kvalita Skyrimu - PODAŘILO SE!

    Toto jsou screeny a videa z mého PC. 2 hoďky jsem jel podle tohoto návodu: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/ (je tam videonávod, ten je lepší) a výsledek je toto:
    http://666kb.com/i/d1ogvvewpfldljotj.jpg , http://666kb.com/i/d1ogwcwobvohj4y93.jpg
    http://666kb.com/i/d1ogud2tjouj1z147.jpg , http://666kb.com/i/d1ogtkk6s85esdnqf.jpg
    http://666kb.com/i/d1oguyxbjx6beph7r.jpg , http://666kb.com/i/d1ogvecuu9ir5ccx3.jpg
    a krátká videa (hodně komprimovaná, ale kvalita je i tak vidět):
    https://www.youtube.com/watch?v=0nySe6ZihQc , https://www.youtube.com/watch?v=d36a0pnlMys
    Jsou tam jen přírodní módy a postava jiná. Zajímavost: Dokonce tam je fičurka, že kde mám kurzur (oči) tak je to ostřejší - vzdálené je rozostřené, a jakmile zvednu kurzor (oči), tak se to zaostří. Neuvěřitelně efektní...
    • https://www.youtube.com/watch?v=ER4Yhw7jr9A
      https://www.youtube.com/watch?v=gRzWEpt5GZQ
      • Ano přesně tak to vypadá (viz i ta videa v tom návodu), jen ty moje fotky a videa jsem dělal už narychlo a jsou oboje komprimované..., ve skutečnosti to je úžasný. Navíc na ultrawide monitoru 2560x1080. Jinak to zdaleka není vše. Probleskující paprsky mezi větvemi až to člověka skoro oslepí jak ve skutečnosti. Noci věrohodné, že i v lese je strach. Já bych z toho zázrak skoro dělal. *4*
        • Ty jsi troll?
          • Jack1947
            Nebo feták, ale tak nekaž mu tu radost no boože. Někdo rád Skyrim jiný zas Witcher atpp a někdo rád oboje a někdo nemá rád vůbec nic. *7* *3* Svoboda názoru ti nic neříká?
    • Teď už jenom aby to byla i zábavná hra, co?
      • treba v tom druhem videu je videt jak reka odteka z jezera, nemelo by to byt opačne? že reky vtekaji do jezera? zajimalo by mne jestli to jezero z druhe strany ma nejaky pritok.
        no takhle to dopada když hru dela generátor, tam i super grafika nepomuže. Ja tu hru celou nehrál ale Vávra psal že tam jsou i take lahudky jako reka tečouci do kopce
        • Inquisitor
          Nemusí mít otevřený přítok i odtok, stačí spodní voda a hned má jezero jenom odtok.
          • asi mas pravdu, omlouvam se ze jsem napsal pitomost
    • C-BEAM
      kdysi byl mor 3d grafiky lens flare efekt, dnes je to rozmazané pozadí. Už nějaký čas se snažím pochopit proč to lidé dělají, proč si dobrovolně rozmažou pěkné pozadí hry... aby vše vypadalo jako miniatura ? A co mají tyto screenshoty s "fotorealistickou kvalitou" také netuším.
      • Prý fotorealistická grafika :D :D Nevím, kam ten člověk oči dal, ale já vidím jen mírně vylepšenou původní grafiku a pár efektů počasí. A to jsem Skyrim pár desítek hodin hrál (pak mě to jako většinu přestalo bavit). Jako nic proti modderům, když je to baví proč ne, jen z toho nedělejme nějaký zázrak.
      • vždyt píše že je to rozmazane jen když se tam nediva

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit