Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obrázek naznačující jeden z původních konců The Last of Us.

    tady je taky jeden z původních konců. varování: 18+ only http://bit.ly/19KixHn *15*

    ... trochu humoru lidi. kdyby to bylo real, tak neřeknu, ale vždyť je to jen omalovánka :D
    • *1* *1*
    • Miserius
      Tak to je úchylný...
      • Jako každé pr0n.
        • A proto na něj všichni koukají. *14*
          • Však jsou to pokrytci.
    • A kurva..vždyť kolik jí má být? 14? Ježiši
      • 14 ?! Jéžiši *1*
  • Alan Wake

    Nemá někdo náhodou ponětí, kdy dorazí krabicová verze Alana Wakea pro PC? Na jrc ji zatím nevidím ani jako předobjednávku a ze steamu ji nechci.
    • Sám jsem žádný datum nenašel tak to beru tak, že nikdo asi neví *4* Steam aktivistovi děkuju za klik, ale já si klidně počkám. Zatím mám co hrát *2*
  • Pilgrim66

    Battlefield 4 poznatek

    AMD je partnerem EA na Battlefieldu 4 a přesto to běží líp na GeForcech.

    Dřív jsem se AMD furt zastával, ale příští grafická karta je 100% Nvidia.
    • nevím, na průměrné sestavě s 7850 na High přednastavení kolem 50 fps stable. Nemohu si stěžovat.
      • langustyn
        presne... 7870 nastaveni ultra: 30-45 fps s AA, bez nej 50-60 fps...
    • ringmancz
      to bývá podobně ve většině případů, kdy hra "podporuje" jednu značku
    • Wow! Už vidím ten nekontrolovatelný pád akcií AMD až se o tom dozví na burze! *3*
  • MrSanta

    Starbreeze (Chronicles of Ridick, The Darkness)...

    Uh, fakt si musím přečíst článek pořádně, než začnu psát komenty.
    PS: Hrdina se zove Riddick, drahý Bleskaři *3*
    • Díky za opravu překlepu milý MrSanto *4*
  • Zimní slevy http://www.greenmangaming.com/
  • Majitelé PS3 verze The Last of Us nakonec žádnou slevu na The Last of Us: Remastered neobdrží.

    Nejsem si zcela jist, jestli jim někdo nějakou slíbil.
    • Neslibil! To zas hraci spekulovali.
      • Gambit92
        Přesně, nejčastější problém. Hráči si něco vymyslí, pak se toho všichni chytnou a nadávají když to není pravda
  • Poradi nekdo nejaky free soft na sledovani teploty GPU a CPU? Zkusil jsem Everest a Fresh Diagnose, ale asi jsem vocas a nemuzu se dopatrat kde tam je teplota nebo vyziteni tech komponentu :D predstavoval bych si nejakou verzi pro trotly kde bude jen tabulka a napsano GPU: 50°C nebo tak *1*
    • Draken69CZ
      Core Temp http://www.alcpu.com/CoreTemp/
      GPU-Z http://www.techpowerup.com/downloads/2463/techpowerup-gpu-z-v0-8-2/
      Open Hardware Monitor http://openhardwaremonitor.org/
      • OK GPU-Z je fajn :D thx

        Je teplota 65°C pri hrani GTA V na very high v pohode?
        • Tilwaen
          65° na GPU v zátěži je v pohodě.
          • Jack1947
            Určitě když by měli vydržet údajně i bod varu, prostě cokoli pod 100°´c je ok

            (pak se snad začne pozvolna tavit...)
            • Tilwaen
              Tak záleží, na čem hraješ; v neherních noteboocích jsou i teploty kolem 90° vcelku normální, přes 99-103° Tě už ale většina karet nepustí.
      • Jack1947
        No vidíš mně kamarád poradil Gadgety přímo na ploše. System monitor a Gpu observer. I když bohužel System monitor teplotu neukazuje ale zase ukazuje vytížení. Všech jáder.
  • Keyz

    Nové informační video od WH.

    https://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/posts/731050

    - Na konci kampaně máte čekat překvapení :)
    • Na konci kampaně překvapení ? Přiletí drak ? *1*
    • Ronox
      12:36 - umělá inteligence VŠ studentů? *1*
      • Keyz
        Taky jsem čuměl *15*

        Asi ještě nemají AI dobře zapracovanou.
    • Veskoslav
      Předběhl jsi mě. Pokud budu mít zítra čas, dodělám k tomu titulky.
      • Keyz
        I když mluví česky anglicky tak se to stejně hodí :)

        Zajímavý, článek který měli na FB.
        http://www.onlysp.com/kingdom-come-deliverances-kickstarter-success-should-be-an-eye-opener-for-publishers/

        - Stejně prdel, co člověk všechno může vidět u nezávislého studia. Vidí mistra co streamuje jak tohle video editoval, pak nějaké artworky co tam ukázal atd. *15*
        • Veskoslav
          JJ četl jsem. Už jenom "DLC" Blood Dragon ukázalo fakáča vydavatelům a stejně se nepoučili. No nic čekal jsem na to video. Fičím spát. Zítra musím do práce:-D
  • Veskoslav

    Division

    Dohráno. 39 hodin a 14 minut. Chybí mi poslední dvě zóny vyčistit od vedlejších úkolů, základna na 100% všechny křídla, 30. level, 16. level v DZ/TM a už docela slušná výbava. A jak je to vlastně se hrou? Běží to pěkně, jedu při maximálním nastavení a bez Nvidia stínů při fullHD rozlišení na 45-60 fps podle scenérie.

    Hra samotná, co se týče hratelnosti, tak je jednoduchá krycí TPS s RPG prvky, které ale zásadně ovlivňují hratelnost. Systém krytí není kdo ví jak skvělý, ale je funkční a občas Vás i překvapivé taktické možnosti v kombinaci se schopnostmi, co člověk získá. Nabídka zbraní a kusů "zbroje" je obrovská a bude jenom na Vás, kterou ze tří cest či kombinací se vydáte. Výhodou je to, že je zde i systém "Diablo" na změnu schopností u zbrojí například. Takže pokud potřebujete narvat body místo staminy do střelných zbraní, tak jej prostě změníte. Narozdíl od Diabla ale stojí pouze peníze. Tato možnost ale není od začátku, ale je nutné ji vylepšit pomocí tzv. bodů vylepšení, které získáváte plněním na mapě.

    A dostáváme se tedy k hratelnosti. Mise nejsou bohužel kdo ví jak různorodé, ale osobně jsem byl spokojený a bral jsem to jako "nucený" postup hrou. Najdete tak zde složení zásob na jedno místo, bránění pozic, bránění shozu, bránění JTL, záchrana civilistů, zkoumání viru a jejich mírně kombinace. Není to kdo ví jak skvělé ohledně vedlejších misí, ale většinou jsem je plnil proto, abych si mohl projít město a získal body na vylepšení křídla Vaší "pevnosti". To máme vedlejší. Pak jsou tu příběhové, které nejsou taktéž nějak zásadní, co se týče hratelnosti, ale příběh vypráví dobře a přesto, že je to takový ten brak, co vysílá Prima Cool ve čtvrtek večer a děj je "B" či "C" kvality, tak hlasy herců a jejich samotné osoby jsou napsané a vytvořené dobře, takže to neotravuje. Beznaděj je pak doplněna jak písemnostmi, tak videozáznamy, které jenom podtrhují katastrofu, co potkala New York.

    A jaké je město? Nejkrásnější a nejdetailnější město, co se kdy ve hrách ukázalo. Každá blbost včetně desatera na pracovišti, je vypracována do nejmenšího detailu. O to více pak zamrzí, když zjistíte, že je pouze 20 druhů NPC jako obyvatel putující mrtvým městem a 5-8 modelů vojáků u každé frakce. Mohli si s tím vyhrát. Ale město Vám vyrazí dech. Doslova. Ano, je tam snížení grafiky, není to bohužel E3, ale druhý Watch Dogs se nekoná. Hra patří mezi to nejlepší, co se v současné době na pc nachází, bavíme li se o grafické stránce.
    A jak to shrnout? Hru jsem projel so-lo, protože jsem chtěl vyzkoušet, jinak většinu misí mám i co-op už projetou a je to mnohem větší zábava. Hráno na K+M, funguje to i s Xbox 360 controllerem, ale není to žádná sláva, každý hráč, co Vás v DZ/TM potká a nechce si dát čaj o páté, tak Vás sundá mnohem snáze než Vy jeho. Hra je to nakonec rozporuplná. Po stránce herní, nemám co vytknout. Nádherná, dobře udělaná, plynulá. Bohužel po obsahové stránce už to není taková sláva a může se po čase dostavit nuda. Pak doporučuji vypnout a jít třeba na pivko. Za sebe doporučím, ale není to pro každého. Koho nebavila beta, nebude jej bavit ani teď. Koho baví co-op, lovit v DZ a oželí místy mizernou AI a málo obsahu (ne počtem, misí je tak 70 vedlejších), tak je to hra pro něj. A kdo trvá na číselném hodnocení, tak bych dal 76,8975%.
    Pár míst, co mě ve hře zaujaly: http://imgur.com/a/m4Lgy
    A profil po dané hrací době: http://postimg.org/image/se0ysur7n/
    • FansLunacy
      Uznejme ... na to, že hra vyšla teď pár dní zpátky, tak to je slušná kvalita po všech stránkách. Jediný, co mi vadilo, byl jeden bug v misi, kdy jsem se přes jednu neviditelnou propast nemohl dostat do questový zóny a občas se mi stane, že slyším někoho jakoby začít mluvit, ale řekne asi tak první písmenko a pak už nic. Ale to se nestává moc často.

      Chce to jen ladit mouchy a až vyjdou DLCčka, bude to v pohodě. Dark Zone je teď prázdná, protože se tam všichni chystají až na nejvyšším lvlu, je to podle mě jakýsi end game content, a nebudeme si nic nalhávat, pokud prcujeme a nemáme místo sedačky záchod, tak mít 30ku a nějaký pořádný gear bude ještě chvíli většině z nás trvat.

      Za mě osobně je to paráda, když se domu těšim, že si zagamuju, je to dobré znamení. Zanechal jsem i čerstvě koupené ESO:TU na pozdější doby, kdyby jim náhodou padl server nebo by maintenance trval moc dlouho. Far Cry primal už mám dohraný se vším všudy a znovuhratelnost to nemá, na bugy ve Falloutu 4 nemám trpělivost a na Bloodborne nemám nervy ... vypadá to, že už budu věčný online gamer. Takové hry asi dnes nejdéle vydrží ... na Playstation Store byla nedávno pěkná sleva na Ghosts, ale FPSka nehraju.
      • Veskoslav
        Ohledně mluvení to mám taky. Stačí vypnout a zapnout hru.
        • FansLunacy
          Kámo stane se mi to tak 2x - 3x za hru ... to asi nemá smysl restartovat.

          Nevim, jestli jsi mě pochopil dobře. Myslím tím, že jdu, nikde nikdo a najednou slyšim tohle. To není tak že by se mi to stávalo u konkrétních NPCček na ulici. To je prostě jako takovej výkřik do tmy z ničeho nic.
          • Veskoslav
            Tak to nemám. Já mám třeba to, že přestanou fungovat rozhovory, co se týče hlasu a nejdou titulky.
            • FansLunacy
              Aha tak to zase nemám já ... moje rozhovory jsou v pohodě ... divný.
    • druhý človek na svete co dohrál MMO. prvnímu se to povedlo chuckovi norrisovi ktery dohral world of warcraft
    • Inquisitor
      Division má jiný zásadní problém :)
      http://www.pcgamer.com/the-division-has-a-fashion-problem/
      • Veskoslav
        No jak už mu tam psali jiní lidé. Je to agent, ne žádný nagelovaný buzík, co se stará o módu. Já popravdě jedu jako medic, takže mám na sobě hadry jako medic:)
    • jakubc
      Na jaké grafice ti to tak hezky šlape? Já s výkonem v betě úplně spokojen nebyl (R380 2GB).
      • Veskoslav
        Zatím to jede na R9 280X OC 3 GB přetaktované, ale na poště už je po reklamaci R9 390 OC 8 GB, tak se uvidí, jak to pojede na tom.
    • Morraw
      Nic překvapivého a ve všem souhlasím.Podle mě dost nevyužitý potenciál. Když už z toho dělali SP MMO, tak mohli něco i inovovat.
      Každopádně, ptže to je MMO, tak nejdůležitější je end-game obsah. Single neřeším, kde jsou předpokládám jen raidy (mise na hard atd.). Jak to vypadá v DZ oproti betě? Je tam prázdno nebo zvýšili počty nepřátelských NPC? Jsou tam náhodné eventy, mise ? Má to nějakou životnost, krom grindu ?
      • Kozy
        DZ jsou oproti bete hodne tezky, jinak zatim zadny eventy ale prej snad casem budou treba supply dropy a tak. Ted se vlastne resi jak ty DZ budou dal fungovat, nekteri hraci z toho chtej mit pvp deatmatch zonu, spousta dalsich zase ne.
        • Veskoslav
          Mají být denní eventy, má se přidat pak možnost, že se budou vytvářet události na základě chování hráčů atd. To má přijít s prvním velkým patchem (DLC).
          • Kozy
            To zní zajímavě, máš k těm událostem něco bližšího?
            • Veskoslav
              Bohužel ne. Moc těch informací není. Něco bylo na redditu, něco psal přímo Ubisoft.
  • Lukyz

    Obsidian teasuje na novou hru?

    Viz jejich Twitter.

    BTW jaký je český ekvivalent pro teaser?
    • Morraw
      Dovolím si zaspekulovat.

      Obrázek mi trochu evokuje vizuální styl Pillars of Eternity.

      Samotný text "Sníval jsem, že když se můj bůh vrátí, tak nám odpustí" mi pak připomíná událost z Lore hry - "Saint's War", kde St. Waidwen (avatar boha Eothase) byl zabit bombou a samotná přítomnost boha zmizela ze světa.

      Vzhledem ale k událostem na konci PoE to zas takový smysl nedává :)

      EDIT. A ano, podle ostatních tweetů mi to taky evokuje jako něco, co by řekl Éder :) Přecejen bojoval se svým bratrem na straně St. Waidwena.
      EDIT 2. Tak už vím proč mi to bylo povědomé. Je to defacto citace ze hry. Teď se objevil další obrázek citující kult Leaden Key. Jen nechápu proč všichni mluví o novém falloutu.
    • nekromant33
      V tomhle kontextu nejspíš "Obsidian láká...". U teaser traileru asi nemáme jiný slovo než upoutávka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit