-
Bleskovky
Zdá se mi to, nebo má Levis na starost bleskovky? Už dlouho jsem ho neviděl psát články, ale od té doby přestávají bleskovky dávat rozum. Vážně to píše on? Nic ve zlém, jednou za čas se něco "musí" pokazit, ale každý den? To už je do očí bijící.
Kdo nezná Levise, tak zkuste vyhledat pár jeho článků, stojí to za to. -
-
bleskař je myslím braveman nebo jakej má nick. avatar má lamu
-
-
Porovnání 60, 30 a 20 fps ve hře F1 2013.
Jo, takle v porovnání je to fakt dosti znát... -
-
Výraznějšího rozdílu jsem si všiml až ve zpomaleném záběru. Ano 20 fps bylo už i v normální rychlosti divné ale 30 fps dostačující.
-
-
rozdiel medzi 30 a 60 je v závodných hrách obrovský, pri prechádzaní zákrut je to cítiť najviac. Niektoré staršie hry som kedysi hrával na 120hz crt pri 120 fps a tá plynulosť je niečo hrozne príjemné pre oči.
-
-
Pravda u zavodnich her je kazde FPS podstatne. Kazdy zasek muze mit fatalni dusledky. *3*
-
-
je potřeba rozlišovat mezi uzamknutým fps, kdy hra výkonově zvládá víc a má dobré odezvy, a nízkým fps, které je omezeno výkonem HW a odezvy lagují, tedy se to i naprd ovládá.
-
-
a ty pro zmenu nechapes, ze 30fps je zalostne malo (i stabilnich)
treba v hl jsem hraval se 100fps, ale kdyz jsem k tomu nekde sednul a byl tam vsync se 60hz monitorem (takze mi to forclo 60fps ve hre) , tak to bylo o dost horsi (prestoze pro ten engine byl hw kosmickej, schopnej davat stovky fps), a se 30 to uz je lepsi si to rovnou hodit -
n: motáš tady strašně moc věcí dohromady. a dohadovat se chceš jen proto, že jsi nepochopil to, co jsem napsal...
-
"výkon využijou na grafiku", takze bud mas detaily/efekty (grafiku) nebo vykon (fps nebo tvoje "skryty" fps), ty odvaznejsi z nas tomu rikaj neprima umera
z nejakyho duvodu se dohodli na 30fps locku, takze to jede 30, kdyby tam byl nakej prebytecnej vykon, tak pridaj par efektu, ale zadnej "skrytej" vykon tam nenechavaj, tomu neveri krome beznadejnych konzolistu nikdo
takze jsme zpatky u toho, ze 30fps je na akcnejsi hry malo -
n: jsi trochu mimo. nikde jsem netvrdil, že ten lock je tam z plezíru... čteš moc věcí mezi řádky ;)
-
tak tvoje inteligence ma asi drobny vypadky, kdyz chvili tvrdis, ze je tam lock z pleziru (kdyby to umelo vic jak, tak to locknou treba na tech 60), vzapeti, ze vykon navic se meni v dechberouci grafiku (jakej vykon, kdyz to umi sotva 30, viz gta v a jeho dropy), mas asi pocit, ze ty krabicky jsou kouzelny *8*
-
když už to budou zamykat na 30, tak k tomu budou muset mít důvod, tedy by to na 100 nejelo, výkon využijou na grafiku. řada her pojede na 60, stejně jako pár výjimek teď na ps3, jen jich bude zřejmě víc... já nevím, proč se vždy najde někdo, kdo má narážky na konzole. tohle je obecný problém, který se týká naprosto všech her na všechny platformy. konzole však v tomhle mají výhodu, protože je to jeden HW, takže si to můžou dovolit ušít na míru výkonu toho HW. nic víc v tom není... ale holt ne každému byla dána do vínku inteligence. přeji dobrou noc ;)
-
zamykaj to na 30, ale umi to 100, a next gen nejsou pc, tak jeste nakou konzolistickou pohadku, jinak dnes neusnu *5*
-
-
Spíš je problém když vám FPS skáče, než když máte plynulých 30 po celou dobu.
-
-
-
Jo, 30 je dostacujici (behem hrani si toho nevsimnu), ale je to takle znat v porovnani...
-
-
Konzolista co nikdy nepoznal víc než 30fps :)
-
-
nemá to cenu...přehlídl jsem, že to psal Predator
-
Blb se zas hlasi a dela ze sebe vola. *1*
-
-
To vidíme. *6*
-
-
tak urcite, filmy maj 24/25 fps, a bystry konzolista pracuje s tou informaci jednoznacne, 30 fps je vic nez u filmu, vsechno je v poradku, aspon 60 fps pro akcnejsi druhy her je jen kryptofasistickej zvast pc-ckaru *5*
-
-
sice to nejde srovnavat, ale verit, ze nekdo schovava vykon za min fps, aby byla lepsi odezva, no tak to asi nepotrebuje dalsi komentar, tomu veri jen spolek pratel ucho *6*
-
Ucho: já to vzal tak nějak z praktického hlediska ;o) Ale níže jsi to popsal o dost lépe (uzamknuté FPS s rezervami) Je to jak říkáš. Popsal jsem spíše zkušenost z většiny simulátorů, kde když ty detaily přepísknu (třeba pCars) a jede to byť stabilně 35 fps, jsou celkově odezvy volantu dost bída, i když je obraz na oko plynulý. Volant ve hře začne plynule a bez lagu reagovat až tak od 45-50 fps, ale samozřejmě záleží na té či oné hře. Čím více pak FPS, tím lze očekávat rychlejší a detailnější odezvy volantu. Dodnes mi tkví v paměti Grid1, koukal jsem na intro (60fps) a říkal si, kež by tak plynule jela i ta hra. A ona na těch zamčených 60 fps fakt jela a ten efekt byl k nezaplacení.
Ono třeba u těch stříleček to dělá taky rozdíl, ale mám pocit, že právě u toho ježdění s volantem jdou cítit ty rozdíly nejvíce. Mnohdy stačí při v-syncu vypnout "render frames ahead" na monitoru vypnout post-process a dělá to neskutečný rozdíl. -
Hanzales: nelze srovnávat fps hry s odezvami hry. tedy srovnávat se to dá, když to někdo blbě naprogramuje, ale v současnosti snad tolik matláků není...
-
Sledovat obraz a hrát hru je rozdíl. Stručně řečeno, zkus si zahrát na volantu nějakou závodní hru, která má ingame volant 1:1 a zjistíš, že pro plynulé odezvy té hry je potřeba aspoň těch 50 FPS. Nejde ani tak o plynulost obrazu ale celkově o odezvy v řízení a reakce.
-
48FPS jsem bohužel zatím neviděl.
A já vysloveně proti 24FPS ve filmech nic nemám, ale na akční filmy je to dnes už málo. O hrách nemluvě, tam 24FPS pro mě hraničí s nehratelností (záleží ale samozřejmě na hře). -
Moje pointa byla, ze na filmy 24 bohate staci, nic o hrách
-
nevidel, ale srovnavat hranej film a pocitacovou grafiku asi uplne nejde (jak si to napsal, tak jsem si precet jeden clanek a tam taky pisou, ze sceny s lidma a skutecnyma vecma to spis kazi, ale digitalni upravy spis vylepsuje)
a hlavne, mne neslo o vnimani obrazu, ale o plynulost/sviznost hry, 30 fps je proste tak na tahovky a adventury (pri rychlejsich pohybech je to tragedie) -
A viděl jsi Hobita 48fps? To zas vypada jako nejaka telenovela z Novy
-
Taky je těch 24FPS u filmu zatraceně málo. Některé akční scény vypadají příšerně. Zvlášť v poslední době, kdy mi přijde, že se všechna akce ve filmech zrychluje.
Schválně co budou konzolisti říkat na to, až jejich krabičkám začne docházet šťáva a budou se muset vrátit na těch 30FPS.
-
-
Sni dál, chlapče
-
-
-
-
-
Hra Super Meat Boy zaznamenala minulý měsíc miliontou prodanou kopii.
to byla určitě ta moje :) -
Half-Life 2 je s nově vydanou jedenáctou verzí Cinematic Mod zase o něco krásnější.
Co se prostredi tyce, je to(az na nektere vyjimky) pekne zlepseni ,ve srovnani s uz ponekud postarsim originalem,ale ty postavy,to by jeden brecel. -
-
Nevím jestli narážíte na kvalitu modelů (která je podle mě hodně v pohodě) nebo na to jak postavy vypadají. Každopádně těch modelů je tam pro každou postavu několik a lze je libovolně navolit (včetně těch původních). Bohužel však některé visuální změny zasahují často netriviálně do hratelnosti a to spíše negativně.
-
-
Kdyz odhlednu od faktu,ze se ma jednat o postavy z HL,tak jsou postavy celkem kvalitni,az na nektere divne proporce tela (hlavne ty "pokrcene" ramena).
Co se mi ale nelibi je,co z puvodnich postav udelali.Zejmena pak snad vsechny mozne varianty Alyx.Do hry naprosto nepasuji.Je fajn,ze ma hrac moznost volby.
Ale kdyz uz si davaji takovou praci,proc nevytvori kvalitni modely i v duchu puvodnich ?Pokud je mi znamo,tak minimalne v tech predchozich verzich byly bud ty jejich postavy,nebo originalni postavy beze zmeny.
Myslim si,ze vetsina fandu HL by videla radsi puvodni modely prevedene do vyssi kvality,protoze ty jejich imho do HL vubec nesedi. -
-
Však tam jsou, podívej se na screeny z CM1
-
-
To jsou ale jen mirne ostrejsi textury ne?Model je beze zmeny,pokud se nepletu.
-
-
-
-
Ty postavy jsou fekální! Přitom jak říkáš samotné vylepšení prostředí mají hodně pěkné a navíc v jedenáctce jsou udělány i iron sight zbraně a to hodně dobře. I zvukově se jim to celkem povedlo. Jenom ty postavy snad dělá nějaký člověk úplně mimo tým. Ale stejně já si teď dávám znovu celýho Halfa a ta hra nepotřebuje vylepšovat, graficky je to pořád jeden (pro mě nejlepší) z nejhezčích a nejhratelnějších titulů dneska, což je zase na druhou stranu docela smutný. *16*
-
-
Spin tires - ke stažení i demo
http://www.kickstarter.com/projects/358753914/spintires-the-ultimate-off-road-challenge -
-
Už nějakou dobru to hraju, s prvním autem to je nic moc, ale když získáš další, které se už dokáží brodit nějakým tím bahnem, tak je to fajn :)
Já už teď mám obrněný transportér ( sice náklad vést nemůže ) ale je s ním sranda, vyjede fakt snad všechno :) -
-
A asi mám nějakou starší verzi, protože ta moje takhle vůbec nevypadá :D
-
-
diky, vypada to naprosto famozne
-
-
Outcast se nakonec dočká remaku
A vyjde na začátku příštího roku jako OUTCAST - Second Contact
https://www.facebook.com/appealstudios/posts/1108770225833561 -
Deus Ex Universe & AMD
Na GDC bude AMD prezentovat technolgogii TressFX 3.0 a její využití v Deus Ex Universe
http://www.technobuffalo.com/2015/02/10/deus-ex-universe-to-show-at-gdc-alongside-amd-tressfx/ -
-
Technologie fajn a už se ví něco o hře?
-
to sa mi na AMD paci, ich technologie funguju na vsetkych kartach, narozdiel od konkurencie
-
-
Je fakt, že to funguje i u konkurence, ale za takovou újmu na výkonu, že to snad většina hráčů na NV nikdy nezapne. Jestli si dobře pamatuju, tak u TombRaidera mi klesl framerate o 30 snímků, což je fakt síla za vlasy jak od Loreal *1*
-
-
Ok, po záplavě mínusek jsem se rozhodl dodat důkaz místo slibů! *1*
Vše na Full, in-game benchmark, takže podmínky jsou identické - rozdíl 24FPS
Normal: http://i.imgur.com/Wheif9s.jpg
TressFX: http://i.imgur.com/kqx5osP.jpg -
Hlavně, že podle testů to po aktualizaci ovladačů jde na nvidii ještě líp než na amd, to jsou zas kecy
-
po poladeni tressx islo na nvidiach trosku lepsie, po nejakom mesiaci, podstata je taka, ze tressx nieje zamknuta proprietarna technologia, nastastie
-
-
Podstata je takova, ze amd za poslednich 5 let neudelalo lepsi grafickou kartu nez nvidia a jen cili nizsi cenou na socky co si neumi spocitat pomer cena/vykon. A v cpu je to jeste horsi. Takze se jdi bodnout, rudy fanboji. *5*
-
-
Mam PC s AMDčkem CPU i GPU, stálo pár korun a zahraju si na něm vše na ultra co dnes vychází. Intelácký processory jsou nesmysl za ty prachy, a R9 280 nemá ve svý cenový kategorii konkurenci
-
Urcite je to chyba nvidie, ze amd neni schopny vyrobit dobrou kartu s dobrou spotrebou a funkcnima driverama uz 5 let.
Asi stejne jak to, ze amd procesory se zasekly na vykonu phenomu je chyba zleho intelu. *15* -
jasne, a honit si triko, ze nvidia vyda kartu ktora je rychlejsia ako 1,5r konkurencia je co
-
Neuvidime nic, vydat silnejsi kartu nez je neco pul roku staryho se nepocita. Ale chapu, ze to ne kazdy pochopi.
-
uvidime, v marci
*4* -
GTX970 je umyslne orezany kram, ktery je ale stejne vykonnejsi nez cokoliv od amd. A jenom za 9 tisic. Jakykoliv flame od amdkidu je naprosto trapny, protoze se amd nezmohlo ani na porazeni orezanyho zmetku. Deal with it.
-
Obr
no, uz na toho by som odpovedal, "mr-970gtx-nema-ziaden-problem"
*1* -
Ano, ty stutterujici 7950 byly skvele. Mas pravdu. Dostat nas*ano do huby a zadarmo je presne to co socky chteji. *15*
-
tak amd hd 5x 6x a 7x boli lepsie karty, nvidia mala lepsiu 8K radu a teraz gtx 980, ked z priplatenia napr 3K cz mas pocit ze si kupujes nieco lepsie, ako doplacat za vacsiu spotrebu napr 10cz mesacne za 2 roky, prosim :)
-
-
-
-
-
-
Vylepšená X360 verze Grand Theft Auto: San Andreas je již dostupná na Xbox LIVE Marketplace za 75 Kč.
Cena pecková ! -
-
Indie titul Terraria na STEAMu v počtu hráčů zdárně konkuruje multiplayeru Call of Duty: Modern...
Jiste, vezmeme-li 20 milionu hracu techto her, tak zhruba polovina z nich bude mit podprumernou inteligenci (tak nejak +- statisticky)...no a ta druha pulka hraje Terrarii *2*
P.S.: Nic proti CoDu klidne si to hrejte, jen se tim ve vlastnim zajmu moc nechlubte *3* -
-
Bohuzel pro Terrarii ... 90 % hracu, co si koupili COD, to hraji na Xboxu nebo PS3 a ve statistikach Steamu rozhodne nejsou ;)
-
-
Broken Sword
na GOGu si můžete do 1.10. "koupit" zdarma hru Broken Sword. stačí kliknout na její stažení a přidá se vám mezi ostatní hry. -
-
Ach jo, teď už vážně nevím jakou si vymyslet výmluvu, abych nemusel hrát adventuru *1*
-
da se to hrat v cestine? popr. nejak doinstalovat ceske titulky? dik
-
Ještě že tam je i originál.
Ty nápovědy v remaku sou opravdu ubohý a to nemluvim o cenzuře. -
-
Nápovědy (dobrovolné) jsou náhodou výborná věc. Ne každý vyrůstal na adventurách a nepěkný zákys dokáže zabít sebelepší adventuru u člověka, co tomu nehodlá věnovat veškerý volný čas. Mimo to většina HC hráčů adventur z dob minulých stejně využívala návody a kdo ne, tak buď má neuvěřitelný talent, nebo spoustu času, případně už odehrál hafo jiných adventru.
S tou cenzurou je to ale horší, o dost horší, pokud je výrazná (tuhlev erzi jsem ještě nehrál). -
-
Tak to musim omrknout znova páč sem předtim nenašel zpusob jak je vypnout.
-
-
-
Broken Sword
Díky Ucho, aspoň k něčemu tu jsi.
-