Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukyz

    Arma 3 - Eden 3D editor

    Dnes na oficiální FB stránce A3 oznámili, že 22. září dojde na jejich Twitchi k představení nového 3D editoru pro A3 *14*

    Detaily zda půjde o free update nebo placené DLC zatím k dispozici nejsou a předpokládám, že do 22.9 ani nebudou. Každopádně ingame 3D editor je opravdu věc, kterou jsem si přál přidat, existují na to i módy, ale jsou většinou nestabilní a celkem nemotorný o ovládání ani nemluvě.
  • Další kritika: Eurogamer.net kritizuje scénu, kde musíte mučit oběť

    Eurogamer.net má samostatný článek o mučení v GTA V. Vyjadřuje nesouhlas s obsažením takové mechaniky do hry a tvrdí, že scéna je v kontextu hry zcela samoúčelná a přehnaná, vyloženě nepříjemná a hlavně prý úplně zbytečná.

    Takže tu zatím máme 3 na sobě nezávislá média: Gamespot a Polygon kritizující stupidní sexistický humor a Eurogamer kritizující v samostatném článku scénu mučení.

    A já vážně doufal, že GTA trošku dospěje, když Houser brothers stárnou. Když k tomu připočtu naprosto příšernou fyziku vozidel (naprosto nepochopitelný krok zpět oproti GTA IV), tak se vě me zhmotňuje dost silné zklamání. Jsem totiž velkým fanouškem celé série už od prvního 2D dílu. Snad mě hands-on zkušenost přesvědčí o opaku.
    • Tak jsem zkouknul kousek té scény a je to fakt dost odporné. Asi už stárnu, ale tohle je fakt humus. Jestli na to nevydají patch, aby to člověk mohl přeskočit, tak to bude na pováženou. Tohle je zklamání.
      • Jazz
        Opravdu hrozné, překročili hranici!
        Co si jen počneme, proboha!

        *7*
        • Jack1947
          Naopak ta scena, byla dobra realna a sirova tak jakto ma byt, nebozak to ve zdravy prezil, jeste odletel letadlem, mimoto proboha dit slo o narodni bezpecnost ( bratr nezna bratra, otec syna atp...)
      • Ellendway
        Přesně tak, stačilo by přeskočení jako v mučírně v Metal Gear Solid na PSX :)
      • ucho
        vyvolává to v tobě nějaký pocity? to patrně autoři očekávali. nebo si snad myslíš, že čekali, že tahle část bude většinu hráčů vzrušovat? no hratelné to být nemuselo, ale zjevně to tam z nějakého důvodu dát chtěli.
        • Vyvolává to vě mě soucit k oběti a odpor k Trevorovi. Zároveň mi velice vadí, že tu scénu musím odehrát, pokud chci GTA V dohrát. A navíc si myslím, že Rockstar se svým rozpočtem má na více, než stupidní pubertální explicitu.

          Nemůžu se zbavit pocitu, že když budu hrát tyto části GTA V, tak se budu cítit hloupě a trapně sám před sebou. A to je podle mě jeden z nejsilnější signálů pro člověka, že je něco špatně. To je můj pocit.
          • Kravicka
            Tady basnite, jak to je spatny lol. Je to jenom hra proboha. Zadny muceni s detailama na akt atd... takze good job R*.
          • A hlavně nerozumím tomu, proč hra pro dospělé musí být tak stupidně pubertální a nevyzrálá, když v jiných ohledech vyzrálá je, až to kontrastuje. Ta hra je podle mě cíleně mířená na děti v pubrtálním věku, ačkoliv to oficiálně nesmí dostat do rukou. Mají to podle mého názoru dobře spočítáno.
            • Pokud půjde scéna přeskočit a fyzikální model vozidel nebude tak děsivě špatný, jak se zatím z videí zdá, tak si ji snad užiju. Díky za diskuzi.
            • A taky je pro mě alarmující, kam až člověk v dnešní době otrlých potřebuje zajít, aby se přestal nudit. Stále se zvyšující laťka tolerance k morálně diskutabilním věcem se nebude dát zvyšovat bez následků vysoko. Je to podle mého názoru zbytečný úpadek. Inteligentní, dospělý člověk s trochou duševní vyzrálosti podle mého nepotřebuje INTERAKTIVNÍ explicitu. Nevím, jaký je inteligenční průměr hráčů GTA, ale minimálně je v tomto scénář dost nevyvážený. Na jednu stranu hrozně vtipné scény, někdy něco k zamyšlení a na druhou stranu neskutečná stupidita a laciná explicita.
            • Ok, respektuju tvůj názor. Snad si hru i přes tuto scénu užiješ.
            • Víš, mně nejde o to, co to udělá s lidmi. Nemyslím si, že to na zdravé lidi bude mít velký vliv a že pak půjdou někomu ubližovat. Mě to prostě uráží. Je to podle mého názoru útok na duševní vyzrálost a inteligenci (ne, nejsem intelektuál).
            • Pokud Rockstaři chtějí, tak ti naservírujou dospělou hru (RDR), klidně ti udělají i hru pro děti, která nikomu neuškodí (Bully), vždyť oni dokážou udělat dobře i závodní hry (Midnight Club) či sportovní hry (Table Tennis). Holt je jejich nejoblíbenější sérií ta nejkontroverznější. Já na GTA vyrůstal, nikdy jsem nikoho nezabil, nemučil, nepřejel autem a v budoucnu to určitě neplánuju.
      • najde se spousta lidí kteří to budou obhajovat, ale kde je ta hranice ? mise v COD na letišti, zabíjení zombiků po tisísích, někdo zase bude nadávat na sexuální scény nebo myslím že v mafii bylo nějaké to mučení, ale tohle je fakt extrém, zajímalo by mě jestli je to rozhodnutí hráče nebo jestli se tomu dá vyhnout, tohle bych dětem vážně nekoupil taky to má nálepku 18+
        • Hrál jsem i jejich Manhunt ale tam jsem alespoň psychopatem a feťákem zabíjel další psychopaty a feťáky za účelem přežití. I tak mi ta hra ale přišla už dost fetišistická a to jsem tehdy byl ještě v pubertě (méně empatie k lidem, nerozum).

          Nicméně tohle "mučení v mini-hře" mi příjde jako velký přehmat, za kterým vidím silný nátlak bratrů Houserů na vývojářský tým. Cutscéna by to bohatě zadostiučinila, když už tam to mučení potřebují...

          Vůbec se nebudu divit, když se později objeví zpovědi vývojářů o vývoji, které tohle budou kritizovat. Stejně jako když psali o Manhunt.
          • Argumentuješ kvalitně, to se musí nechat, ale zkus si to třeba vzít z té strany, že na světě jsou daleko horší věci, než je mučení ve HŘE na postavě pouze z PIXELŮ. Scénu jsem neviděl, nechám si to až na plnou hru, pokud to do té doby Rockstaři neodstraní kvůli tobě podobným (opravdu nic ve zlém).

            Navíc stěžovat si na to u GTA, kde hlavní náplní hry je zabíjet virtuální lidi (ustřelovat hlavy = potoky krve, viz III, Vice City, San Andreas, přejíždění lidí autem, traktorem, tankem, zabíjení policistů, mlácení kolemjdoucích basebalovou pálkou, pobodávání nožem apod.) mi taky přijde takový nemístný, jestli mi rozumíš.

            Nálepka s 18+ tam je. Jestli to rodiče koupí svým dětem před osmnáctkou, je to problém rodičů. Pokud si to koupí již dospělý člověk, tak to není vina Rockstarů, když ten člověk náhle zcvokne a vystřílí autobus plný nevinných lidí. Jistou vinu Rockstarům přihodit můžeš, ale to můžeš i filmům, knihám, seriálům...
            • Dohrál jsem Postal, dohrál jsem Manhunt, dohrál jsem Carmageddon, Soldier of Fortune 1 a 2, a dlouho hrál všechna GTA, ale scéna s mučením je prostě příliš. Zcela zbytečná, zcela stupidní, zcela cílící na primitivní lidské pudy a zcela ženoucí se za mediální pozorností. Nenávidím lacinou kontroverzi. To je asi má pointa.
            • Ono se hlavně v několika recenzích psalo, že GTA V je vlastně spojení všech R* titulů v jednom celku. Takže bych tu scénu mučení bral jako útržek z Manhunta. Něco jako mrknutí na fanoušky. Jo, bude to znít divně, ale Rockstaři na svý fanoušky opravdu myslej (stačí se chvíli potulovat v diskuzích na jejich webu) a tohle bych bral opravdu jen jako "nevinné" pomrknutí na fanoušky, co si Manhunty maximálně užívali.
            • Veskoslav
              No já nevím, ale díval jsem se na fronty na půlnoční prodej a tak 2/3 jsou děcka 15-:) Takže ono to není o tom, že rodiče nekoupí, ono je to spíše o tom, že rodičům je to naprosto jedno a prodejcům tím tuplem.

              Scénu jsem viděl a přijde mi, že je tam zbytečná, navíc. Násilí ve hrách je a bude. Ale mělo svůj účel. I to, jak v Postalu 2 nasadíš kočku místo tlumiče či lopatou ufikneš postavě hlavu. Ale tady mi to přijde jako násilně vložené s účelem za každou cenu šokovat a danou scénu tam vtlačit. To i ta mise v CoD, co lidé brečeli, měla své opodstatnění. Ale tady mi to přijde fakt zbytečné.
    • Veskoslav
      Hodíš sem prosím Tě pak kdyžtak odkaz na ten článek, jsem asi blbý, ale nemůžu ho najít.
      • Tady to je:

        http://www.eurogamer.net/articles/2013-09-16-is-the-most-disturbing-scene-in-gta5-justified
        • Veskoslav
          Děkuji
  • Miserius

    Před zahraničními ochody začínají kempovat první nedočkavci těšící se na novou generaci konzolí.

    To jsou pošuci
    • na ochod je cééésta
      jako žádná zééé sta :D
  • davidBray

    Phil Fish už si zase postavil hlavu - prý nabízí k prodeji značky FEZ a POLYTRON a opět si smazal účet na Twitteru.

    prostě labil
  • Hideo Kojima si s sebou na GDC veze "tajnou zbraň" v kartonové krabici.

    V ty bude Snake :D
    • Polský herní web G4mers udělil v recenzi hře The Walking Dead: Survival Instinct pouze 3/10.

      Já myslím že je to PS4, akorát nevím, jak to narvu pod televizi ;-)
      • ringmancz
        položí ji na podium a vyleze z ní Kojima jako ten zafáčovanej týpek
  • Veskoslav

    W3 pár "fotek" z výpravy

    http://imgur.com/a/vvT5f#0
    • kennyB
      Lvl??? Na jedné z fotek máš slušnou výbavu *3*
      • Veskoslav
        Nejvyšší level na fotkách je 11:) Tu zbroj jsem našel kousek od sídla Ježibab v lesích a meče podobným stylem. Po dlouhé době hra, kde se vyplatí prolézt úplně všechno.
    • Zajímavý....

      Ale proč někdo ukazuje ostatním jak to vypadá, když to nedá ani maximální nastavení včetně těch Nvdia efektů to nedává moc smyslu. Když něco prezuntuji, tak v nejlepší kvalitě aby osatní viděli jak vypadá v nejlepší kvalitě a bylo na co lákat a bylo co ukazovat...

      Vyfotit něco na low umí každý, protože každý na to má stoj. *15*
      Kvalita jako asi tvoje "odborné" práce na škole *1*
    • Lukyz
      Nekoukám, bojím se spoilerů, ale musím uznat, že takhle mě žádná hra už hooodně dlouho nechytla *14* Netušíte jestli ten odehraný čas u statistik hráče je herní čas nebo reál? Hraju sice od pondělí,a el 25h mi přijde jako úlet *1* Jsem zatím 6 level a nemůžu se toho dostatečně nabažit *1*
      • jakubc
        25 hodin je na 6. level hodně, já mám tuším 17h a level mám stejný.
        • Lukyz
          No tak ten čas ve statistikách nebude skutečnej čas a GoG Galaxy mi píše 2.5h *1*
          Takže vlastně nemám absolutně tušení kolik mám odehráno, ale je fakt, že já se rád kochám *4*
          • Tak to já mám nahráno už 14 hodin a tuším, že přes druhej level jsem nešel :-). Bezcílně bloumám počáteční krajinou, zkoumám alchymii, bylinky, celkově herní mechaniky a trénuju souboje. Čekám na opravné patche a větší písmo, pak si to vychutnám na pochod smrti :-).
      • Veskoslav
        No proto tam raději žádné příběhové nejsou kromě prvních 5 snímků. Snažil jsem se vybrat takové neutrální lokace, co spíše ukážou krásu a rozmanitost:) Jinak čas u statistik je délka spuštění hry. U mě osobně je třeba u Zaklínače 2 herní doba=reálné době, protože když shodím Z2 na lištu, spadne hra:)
    • Inquisitor
      Jak tam máš tu vodu a chleba, to musíš jíst? Nebo to jenom doplňuje zdraví?
      • Veskoslav
        Doplňuje zdraví. Ale pokud hraješ na nejtěžší například, tak kromě vlaštovky je to jediná možnost, jak doplnit zdraví. Meditace nedoplňuje.
        • jakubc
          Na doplňování zdraví používám hlavně Quen. :-)
          • Veskoslav
            Ale to máš vylepšené ne? V základu neléčí ne?
            • Veskoslav
              No já už jsem pár lepších měl pomocí znamení, většinou to skončilo jejich mordem než odpovědí, co jsem potřeboval *1*
            • jakubc
              Já dal první tři body do přesvědčování, ale doteď nevím, jestli i tahle pasivní abilita musí být ve slotu, aby fungovala, ale hádám, že ano - jednou jsem měl možnost ji využít, ale zrovna se mi víc zamlouvala jiná možnost, tak jsem to ani nezkusil, aby ten Axie řádek byl červeně.
            • Veskoslav
              Já jedu na rychlý útočný styl a bojová znamení, ale budu muset narvat pár do přesvědčování pomocí znamení.
            • jakubc
              Ano, je to ta druhá schopnost u Quenu, alternativní mód. Jedu na znamení.
          • Lukyz
            Quen léčí ?!? *8* Před bojem ho samozřejmě nahazuju, ale mimo boj vždycky přežírám Geralta k prasknutí *1* No to jsem bejk *7*
            • Lukyz
              Tenhle systém aktivních abilit mi právě přijde dost zajímavej a před bojem je vždy dobrý se projít skill tree, zda má člověk vyhovují kombinace podle typu nepřítele. Jen by možná neuškodila možnost vytvářet si nějaký presety, který by pak člověk mohl jednodušeji přepínat.

              EDIT: Jen škoda, že mi to tady ty reakce hází nějak nahodile *1*
            • jakubc
              Quen v alternativním módu, ta zlatá koule, při zásahu nepřítelem léčí, docela výrazně.
      • Keyz
        Potrava doplňuje zdraví. Na poslední dvě obtížnosti se zdraví nedoplňuje během meditace.

        Mě by zase zajímalo, jestli generovaný save obsahuje stejné možnosti jako ten přenesený. Koukal jsem na ten generovaný a tam odpovíš asi na 4 věci konec. Přitom z toho co si přeneseš, máš mnohem více rozhodnutí. Tedy jestli jsou ve W3...Některé jsou dokonce velké jako "zabil jsi krále anebo ne..." a v tom generovaném to není vůbec....

        Tedy jestli to je stejné, tak to hodně omezili.
  • ucho

    Hlavní kampaň hry Styx: Shards of Darkness dokončíte za cca 15 hodin, vylepšení pro majitele PS4 Pro nejsou v plánu.

    "vylepšení pro majitele PS4 Pro nejsou v plánu"
    "No plan right now for the PS4 pro." - z té informace vypadlo celkem důležité "right now", tedy právě teď, což vlastně může znamenat i "zatím"
  • Vývojář Angry Birds je žalován za porušení patentu (metoda dokupování nových levelů ve hře).

    Uz si nekdo patentoval facepalm?
    • Toto su uz riadne sr*cky... kam to az dospeje? *11*
      • asi si patentujem koleso, ak ho ešte nemá patentované apple alebo nejaká iná firma, čo by si patentovala aj spôsob jedenia s vydličkou. už som z toho fakt chorý. každú kktnu musí mať niekto patentovanú.
        • http://www.youtube.com/watch?v=H63t4gzoXQM&feature=related
          • eh... a to mi píše niekto s prezývkou SuperHovna? seriously? *15*
  • Jak by vypadal Fallout 4, kdyby byl izometrický jako první tři hry ze série? Nádherně!

    Chapu ze to byl narychlo zpichnutej tribute/vtipek ale na tech screenshotech je tolik divnejch veci co strasne tahaj za oci ze je to pro me uplne nekoukatelny. Vrtule uplne nesmyslne zapichnuta ve vlaku, draty ktery koncej nikde, zdi postaveny v nesmyslnejch uhlech! To je proste absolutni peklo! :D
  • ringmancz

    Retro City Rampage se prodalo více na PSN než XBLA, více na STEAMu než na XBLA a více na PSV než PS3...

    taková logická úloha jo? tak teď to seřaďte podle toho, kde se prodalo nejvíc *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit