Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79089 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímala by mě jedna věc ohledně zvučení Gamesplaye naposled ve watchdogs 2 jak ze začátku jela hra nahlas že nebylo nic slyšet a pak tam ještě jel opožděný zvuk ze streamu to je takový problém si udělat odposlech do sluchátek toho co leze do streamovacího softu a vyzkoušet si hlasitosti před spuštěním vzhledem k tomu ze se to děje dost často tak by to neuškodilo
  • První a druhý díl Baldurs Gate pravděpodobně míří na STEAM.

    no, na GoG je aj 1. aj 2. diel, a bez DRM
    takze nevidim dovod nieco take kupovat zo Steam
    • BG si koupím kdekoliv bude k dostání, nehledě na to kolik kopií už doma mám:)
  • Gambit92

    BF:Hardline odklad na 2015

    ÁÁÁ BF:Hardline odložen .. díkybohu, s tím co předvedli by stejně moc velkou díru neudělali

    http://www.vg247.com/2014/07/22/battlefield-hardline-delayed-into-2015/
    • To bylo moudré rozhodnutí. Když už i ti největší fanoušci začínají o koupi Hardline pochybovat, tak malé časové odstoupení může připadat jako uznání chyby, která se během toho jistě opraví. Bohužel celá ta hra je vlastně chyba. To se jen tak prostě neopraví. No snad to alespoň potom nebude vypadat jako nějaká modifikace. Možná toto se povede alespoň naoko.
      • Jack1947
        Jak řikám je to fuk... hráči, ehm ovce ehm beztak koupí, koupily by i dneska ale třeba dostanou za zbytečné peníze opět nějaké to "vylepšení" např DLC už při vydání.
        • Miserius
          Už radši nic nepiš, tohle je fakt týrání...
    • Jack1947
      Aha, a s odkladem to snad bude lepší? *7* to ještě jim hodně věříš, když oni evidentně ničemu sami nevěří ba je to voubec nezajimá, prodeje budou tak vo co gou.
  • Miserius

    PS+ hry na listopad

    Metal Gear Rising, Remember Me, Oddworld
    • ringmancz
      chtěl jsem si koupit tříměsíční kvůli Dragon's Dogma a teď mám o důvod víc :)
    • holec89
      parada, remember me jsem nedavno malem koupil :)
    • rancor1223
      OT dotaz. Nemáš nějaký zdroje/bližší info k tomu Oculus Riftu na FOR GAMES 2013?
      • Miserius
        Na Replay stanku a bude to Half Life 2 - dnes a pozitri...vic nevim

        Pomotal jsem si dny, je to tam patek a sobota, ne o vikend
    • Sice zpoplatneny MP se mi nelibi, ale u toho PS+ za to clovek dostane aspon nejakou protihodnotu. Zde by se mel MS inspirovat.
      • A on se neinspiroval?
      • Xbox není pro socky *15*
        • Jo aha, dik za tip, asi pujdu ten svuj nekomu darovat *3*
          • No neblbni ještě ti na něj neskončila hypotéka *3*
            • Hlavně, že máš smysl pro humor *1* *1*
            • Jo to je fakt *3*
  • ringmancz

    odklad Kingdom Come

    https://twitter.com/WarhorseStudios/status/705802605545590784

    žádný překvapení. kdy vidíte nový datum vydání? já za rok touhle dobou
    • Morraw
      Pro mě je důležité, aby to vyšlo odladěné a podle Danových představ. Věřím jeho vizi. Teď jen ať má na ten odklad dostatek prostředků a investor trpělivost.
    • Lukass
      Ja zacinam byt k te hre tezke pesimista a to sem se jich zastaval kde to slo. Ale nevim, nevim ,cucham prusvih jak mraky.
      • SalemCZ
        jde vidět že na tom alepsoň něco dělaj, na rozdíl od kolegů z Bohemiky
  • VGA 2011 - Blizzard převzalo ocenění "Games God" (Herní bůh).

    Byvavalo.Bohuzel,Blizz uz davno neni co byval.
  • Ubi už v tom není sám

    https://www.novinky.cz/ekonomika/424046-unaveny-berlusconi-brani-sve-imperium.html Co mají společného Guillemotové a Berlusconi? Pokus o nepřátelské převzetí od Vivendi *15*
    • Hanzales
      Bolloré bude tak dlouho tlačit na pilu, až ta pila na něj spadne (doufám)
  • Poměrně trefná ukázka, z čeho jsou složeny herní trailery a proč je spousta hráčů vyloženě...

    Ne trailery, ale teasery. Čtěte celý původní text nad grafem...
    • U teaserů by vůbec nebyla část "prerendered cutscenes" *1*
      • Tak to v tom případě nevím na co koukáš! (Pokud se koukneš na ten graf, tak nad tím je jasně napsáno "teaser trailers" *3* ).
  • jindra.veliky

    "Obcane Belgie a Nizozemska nadala nemohou otevirat lootboxy..."


    Rikejte si, co chete, ale je to dobre. Zakazal bych to stejne jako veskerej hazard - od automatu po ruletu, ktera je jen matematickej podvod na hrace.

    Aspon z her vymyzej ty stupidne barevny skiny na zbrane

    • SalemCZ

      Hry dát od osmnácti a neřešit. 

    • Mart9

      Nevim proč. Když jsou lidi blbí, ať do toho strkají peníze, jak chtějí. V tom se to neliší od alkoholu nebo cigaret.

      • MickeyMutant

        V tom případě ať mají děti možnost bez omezení taky hulit a chlastat dle svýho uvážení. Když se to neliší a když jsou tak blbí, ne? Proč je chránit a suplovat rodiče v hlídání rodinné kasičky ohrožené lootboxy?

        Ať firmy vymyslí dětský balení kratších cigár a s pokémonama a malý plastový flašky Johnnie Skater s čepicí dozadu míst cylindru. Ať si rodiče svý ratolesti hlídaj sami - trh jim jen nabídne svobodnou volbu prožít delirium tremens a vykašlat si plíce, ještě než složí maturitu.

        • Mart9

          Pro děti je do 18 let zakázaný alkohol, cigarety i hraní, tak nevim, co řešíš. Pokud nějaký spratek vyhazuje rodinné peníze za lootboxy, je to chyba rodičů, že si ho neohlídají.

          • MickeyMutant

            Tak jinak, když ti to přijde dostatečný. Představ si, že by dítě normálně pustili do herny, kde třeba nechá pár desítek tisíc, a když si rodiče přijdou stěžovat, tak jim řeknou: "Jó, máte si Pepíka hlídat, vaše chyba, víte přece, že děti do herny nesmí, to je vaše zodpovědnost." Blbost? Jistě, ale stejně absurdně se brání herní producenti: "Hra je přece pro dospělé, na krabici je věkové doporučení, z naší strany jsme udělali maximum. Vaše chyba, že se dostala do rukou klukovi."

            Loot boxy jsou podobná past jako hazard, jen je to vzrušení ze hry o prachy servírované v atraktivním audiovizuálním obalu, který si mimochodem herní firmy navíc nechají dobře zaplatit. Tedy něco jako vstupné do kasina bez možnosti skutečné výhry.

            • Mart9

              Ale proč furt řešíš děti? První příspěvek zněl "Občané Belgie a Nizozemska nemohou otevírat lootboxy".


              Já si neumím představit tebou popisovanou situaci, protože dítě by nenechala hrát obshula herny. To, že loot boxy jsou svinstvo jako hazard nerozporuju, a proto mě ani nenapadlo nějak řešit děti. Prostě tyhle věci mají být od 18 let a děti ať si rodiče hlídají.


              Pokud si 50letý občan Nizozemska nemůže otevřít loot box nebo si zahrát na automatu (nevím, jak to tam mají), ale může si zahulit, tak je to chyba systému. O tom tady mluvím.

              • MickeyMutant

                Reakce na příspěvek:

                Řeším děti, protože právě o děti se v případě loot boxů jedná - tam leží podstata problému.

                Píšeš, že si neumíš představit situaci, kdy by obsluha herny nechala hrát dítě. A právě o to jde. Tohle si představit nedokážeš, ale odpovědnost herních firem při zapojení nezletilých do loot boxové mánie řešit nechceš?

                Samozřejmě není ideální, že dospělý člověk nemá právo volby a nemůže otevírat loot boxy, když ho to třeba tak hrozně baví. Ale to je daň za stav, kdy vydavatelé nejsou v současnosti schopni ohlídat věk hráče ve své hře. A zřejmě ani moc nemají zájem - snižovalo by to zisky.

                Loot boxy jsou děsivá hovadina, která existuje jen a pouze z důvodu vysávání peněz tam, kde je jejich další dřenění pouhou vychcanou nenažraností. V oblasti, kde by výnosy měly plynout odjinud. Proto nemám ani nejmenší problém s jejich oficiální regulací.

                • ringmancz

                  Reakce na příspěvek:

                  "Loot boxy jsou děsivá hovadina, která existuje jen a pouze z důvodu
                  vysávání peněz tam, kde je jejich další dřenění pouhou vychcanou
                  nenažraností. V oblasti, kde by výnosy měly plynout odjinud."

                  Na čem má potom vydělávat třeba CSGO nebo Rocket League, když ne na lootboxech?

                  • MickeyMutant

                    Reakce na příspěvek:

                    Třeba na tom, na čem hry vydělávaly před příchodem loot boxového fenoménu? Mě napadá. Chci říct, že v případě her, jejichž hlavní příjem by tvořil obrat z hazardní mechaniky, je mi úplně jedno, jak si na sebe vydělají po jejich eventuálním zákazu.

                • Mart9

                  Reakce na příspěvek:

                  Jak nejsou schopni ohlídat věk hráče? Dám tomu 18+, a pokud to rodiče dovolí dítěti hrát, je to jejich chyba.

                  • MickeyMutant

                    Reakce na příspěvek:

                    Jednoduché srovnání pro lepší pochopení:

                    1) Dítě utratí peníze za hazard v herně - vina obsluhy herny.

                    2) Dítě utratí peníze za hazard ve hře - vina rodičů.

                    Omlouvám se za další opakování. Píšu to v naději, že takhle osekané na kost ti to konečně docvakne.

                    • Mart9

                      Reakce na příspěvek:

                      Já chápu, co mi tím chceš říct, ale prostě s tím nesouhlasím.


                      1) Dítě utratí peníze v herně - vina obsluhy herny

                      2) Dítě utratí peníze ve hře - vina obsluhy obchodu. A pokud to dítěti koupil rodič, vina rodiče.

                      • MickeyMutant

                        Reakce na příspěvek:

                        "2) Dítě utratí peníze ve hře - vina obsluhy obchodu. A pokud to dítěti koupil rodič, vina rodiče."

                        Jakého obchodu? Třeba Steamu? Vždyť věkové doporučení je ve valné většině zemí pouhým doporučením. To přece obchod k ničemu nezavazuje. Je to informace pro rodiče, která se navíc netýká hazardu (loot boxů), ale "dospělého" obsahu (sex, násilí atd.). Žádná vina za prodej kvůli hazardnímu obsahu dnes prostě neexistuje - to je právě to, o co se pokouší v Beneluxu a co se ti nelíbí.

                        • Mart9

                          Reakce na příspěvek:

                          Tak v tom případě jen vina rodiče. Já se ti snažím říct, že hra s lootboxama má být 18+ a hotovo. Aby si mohl ten, co může hulit, i otevřít loot box.

                          • MickeyMutant

                            Reakce na příspěvek:

                            Takže změna, už zase za to může jen rodič, ne obchodník. Hmm.

                            Já se ti zase snažím marně vysvětlit, že plácnout nálepku 18+ na krabici je lehké, problém je prakticky dokázat, aby se herní hazard skutečně nedostal k dětem. "18+ a hotovo" fakt v současné situaci není řešení, protože jednoduše nefunguje. Navrhuješ něco, co tu už je, a co se ukázalo jako zcela nedostatečné.

                            • Mart9

                              Reakce na příspěvek:

                              Ano, změna, když si napsal, že je to jen doporučení a obchod k ničemu nezavazuje. Ale rodiče by to zavazovat mělo. Dále nechápu, jak si může dítě koupit 18+ hru na Steamu... to jako vytáhne svou nabušenou kreditku, kterou si bylo v bance založit, zadá nepravý věk v tom formuláři na Steamu a pak koupí?
                              • MickeyMutant

                                Reakce na příspěvek:

                                Myslím, že vše podstatné už bylo v našem rozhovoru řečeno. Pokračovat dál, aniž bychom se neopakovali, nejspíš nemá smysl. Dík za debatu.

                            • x_ander

                              Reakce na příspěvek:

                              ForwardWorks odhalí 30. července novou hru RPG série Arc The Lad pro mobilní telefony.

                              Ale co to má za logiku? Kdo jiný než rodič by to měl hlídat? V obchodě nebo v herně je úkol personálu, aby dítě nekupovalo produkty / neužívalo služby, které jsou pro jeho věk nevhodné.  U digitální distribuce tohle jaksi nejde, tak je právě na rodičích. Tzn. je na rodiči aby si hlídalo, co dítko hraje (a pro rodiče právě nálepka 18+ může být vodítko) a pokud vím, tak třeba ve steamu rodič může nastavit zámek na konkrétní hry.

                              • MickeyMutant

                                Reakce na příspěvek:

                                Kdo jiný než rodič by to měl hlídat? No o tom tady přece celou dobu vedeme dlouhou debatu. Můj názor, kdo kromě rodičů by to měl řešit, je snad z předchozích řádků jasný, proč ho opakovat.

                                Pokud herní firmy chtějí do svých her zahrnovat hazardní prvky, je třeba, aby se nějaká legislativní autorita k věci postavila jako k ostatnímu hazardu. Kvůli rovnému přístupu. Když výherní automaty, herny, online kasina, loterie a podobné mají zvlášť ošetřený legislativní rámec, proč by měl být zrovna hazard v počítačových hrách ignorovaný, zvlášť když se z podstatné části týká mladistvých.

      • i586

        Podle tvojí logiky bys mohl rovnou zlegalizovat tvrdý drogy. Je to přece každýho blbost.

        • Mart9

          To docela přeháníš, tohle smrtící svinstvo je snad zakázané automaticky. Ale alkohol a cigarety zakázané nejsou a v tom případě nevidím důvod zakazovat ani jiný typ požitku ničího život - hazardu. Je to na stejné úrovni, přičemž hráč alespoň kouřem neobtěžuje ostatní, jako ti cigaretoví feťáci.


          • i586

            Tak tohle pobavilo.

            1) Alkohol a cigarety mají na svědomí víc životů, než heroin.

            2) Hazard je silně spojen s kriminalitou. To, že je regulován ve spoustě vyspělých zemí, o něčem vypovídá. 

            3) Jižní Korea, která má největší zkušenosti s digitální závislostí, banuje tyhle hry naprosto běžně.

            4) Jiný kraj, jiný mrav. Jsou země, kde je zakázán i alkohol. 

            Pomijím fakt, že zrovna Holandsko patří ke špičce, co se týče životní spokojenosti obyvatel (daleko před USA). 

            • Mart9

              Absolutně nevidím žádnou souvislost mezi mým a tvým příspěvkem. Něco tě pobavilo, ale vypsal si nějaké nesouvisející body.

          • radim.zaty

            A přitom jedna z nejtvrdších drog, alkohol, je legální a společensky akceptována. Jak paradoxní.

            • Mart9

              Bohužel je to tak. O tom tady píšu.

      • skaven

        ludia musia byt chraneni, lebo sami to nezvladnu... 😐 vdaka za velkeho brata co sa o nas stara

  • ucho

    Pokud si předobjednáte Max Payne 3 na STEAMu, získáte zdarma první a druhý díl této herní série...

    koupit si v předprodeji hru za 50 eur může jen člověk, který neví, co s penězi :)
    • Jazz
      Jasné...
    • Pokud si předobjednáte Max Payne 3 na STEAMu, získáte zdarma první a druhý díl této herní série...

      Tak, tak.. Já sem si jednu dobu kupoval jednu hru za druhou hned jak vyšly, že se mi jich nakupilo tolik, že z toho nemám skoro nic odehraného. Třeba Mass Effect 2 sem koupil za tuším 1100,- a mám odehráno tak 5 hodin a teď stojí pár šušňů. Takže sem se zařekl, že nic po vydání za full cenu už kupovat nebudu, dokud nedohraju to, co mám nasysleno. I když Max Payne 3 vypadá dobře, musím odolat :-)
    • Nebo ovce přeci. Nedočkavci. Syslitelé. Hydioti.
    • má pravdu, předsedo! *1* ostatně jako vždy a proto máme naše Ucho rádi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit