-
Studiu Paradox Interactive se od roku 2003 zvýšil zisk o 1000%, Dokazují tak, že PC hry zdaleka...
Who-ho-ho, stačí jenom dělat kvalitní hry. Holt PCčkaři si nekoupí každou blbost, která má dobrý trailer a hodnocení na eurogamer a IGN 90%, jako konzolisti :D
Nejvíc se nyní těším na Cities in Motion, to bude pařba. Doufám, že to vydají i v ČR. -
Spekulace: Členové PS Plus programu obdrží v březnu zdarma hry PixelJunk Shooter Ultimate (PS4), NBA 2K14 (PS3), Lone Survivor (PS3) a Dragon Crown (PSV).
Trošku jsi netrefil ten měsíc -
-
Dragon Crown pecka...teším se...to až si pořídím ps3 tak nebudu díky ps+ vědět co dřív..
-
-
No neviem, tento mesiac tam je Muramasa Rebirth a budúci to isté v bledomodrom....Vanillaware fans budú iste v nirváne, ale osobne by som privítal zmenu (napr. Atelier Totori Plus)
-
Ja tu hru vubec nepochopil :(
-
je pravděpodobné, že bude jen na vitu...
-
-
Nevadí..tak zahraju na Vitě...ale potěšilo by i na ps3..sem přehlídl, že uvadí jen Vitu..u takové hry my naskočila hned ps3
-
-
-
Díky, opraveno.
-
-
BLACKHOLE - Propadák
Díval jsem na počet majitelů http://steamspy.com/app/322680 (BLACKHOLE) - HC plošinovka
A http://steamspy.com/app/294460 (Fenix Rage) - HC plošinovka
Stejná cena, stejný typ hry a jedna má 2tis a druhá kolem 25tis. Fenix Rage není namluven, levely jsou hodně lehce vytvořené. To je BLACKHOLE skutečně propadák.... -
Za tu naprosto debilní aktivační politiku o Stalkera CoP bych toho "tvůrce" veřejně pověsil. Co je mi platné, že mám originál, který si chci po letech znova zahrát, když mě ten parchant nepustí přes deaktivační sra*ky..... *7* Tady se snad učil Ubisoft, jak zmrvit a otrávit zákazníka u jinak skvělé hry.
-
-
Placni si na to nocd a netrap se s tim. Multiplayer si ted uz stejne nezahrajes.
-
-
Už jsem to udělal. Jako a přitom klasický Stalker i CS mi jde nainstalovat i spustit naprosto v pořádku. Navíc co to je, omezený počet aktivací hry....Už vím, proč jsem i když je to skvělá hra to dojel jenom jednou.
-
-
ja som kupil kompletku Stalkerov pred 2 mesiacmi v akcii na GOG, a neviem o com pises :)
no DRM -
-
Tak já mám originál z roku 2010 a ten má tu mrtvou ochranu s omezeným počtem aktivací:)
-
-
-
-
-
Recenze
Budou tady jeste nekdy naky recenze na velky hry? Treba na takovym hrej kanale kterej pomalu krachuje vydaj vic recenzi na velky hry nez tady... -
-
co znamená velká hra? Nechceš si taky něco napsat https://games.tiscali.cz/ctenarske-recenze/
-
-
Gaming for good
Skoda, ze se o tom moc nepise http://gamingforgood.net . Tento vikend probiha akce http://gamingforgood.net/thesiege . Za dnesek vybrali neco pres pul mega $ na charitu... -
Vývojáři hry Thief museli snížit inteligenci nepřátel, aby proti nim hráči měli nějakou šanci.
Vzpomínám na časy, kdy se mluvilo o zlepšování AI. A ono se ukazuje, že to nakonec nebude potřeba. Stačí počkat pár let, až bude průměrný hráč blbej jako malovaný sáně a voila, problem solved. -
-
tady je krásně vidět, kolik lidí nerozumí hrám a nedokáže se vcítit do vývojářů.
hry jsou hry, kde jeden hráč stojí většinou proti stovkám nepřátel. opravdu si někdo myslí, že by je v reálném světě všechny porazil, přechytračil a prostě by byl takový superman? proto AI u FPS her řeší v podstatě problém, jak na hráče poslat nepřítele, aby ho hráč mohl zastřelit, ale zároveň to hráči nesmí připadat tak jednoduché. není to jednoduchý problém a ve finále musí být AI vždy hloupé, aby měl hráč vůbec šanci. stejně to platí u stealth her, kdy protivníci prostě musí být částečně slepí... jde tam prostě o hratelnost, ne realitu.
tedy je naprosto normální, že vývojáři snižují inteligenci, protože jinak by to nešlo hrát (hra by byla frustrující) -
-
Koukam ze po delsi dobe zase UCHO pekne "zausnil". *15*
-
Jenze je rozdil mezi vylozene tupou AI, kde nepritel stoji jak kul v plote a strili, pripadne nabiha hraci pod hlaven a mezi AI, ktera alespon nejak imituje inteligentni chovani, kdy se te nepritel snazi obejit, schovava se apod.
Nikdo nechce, aby byla AI na urovni realneho cloveka, ale aby se nepratele nechovali jako slepice na porazku.
Srovnej si napriklad jiz zminenej FEAR, Far Cry apod. a nektery z poslednich dilu CoD. Jak vidis, tak udelat obstojnou AI aniz by hra nebyla nehratelna lze, jen se to musi umet.
Prave CoD je krasny priklad toho, ze jak se hry staly masovou zalezitosti, tak se vetsina vyvojaru musi uchylovat k zjednodusovani obtiznosti, protoze skill prumerneho hrace za moc nestoji a pokud umre vice nez jednou za celou hru, tak je hned frustrovan.
U stealth her je to samozrejme jeste trochu slozitejsi. Tam budou protivnici pusobit jako slepi a hluchy idioti porad, jinak by se tento druh her nejspise nedal dost dobre hrat. Ale i tam jsou velke rozdily mezi ruznymi hrami. -
-
mno a jak tohle souvisí s tím, že si lidé začnou dělat srandu z vývojářů, když řeknou, že museli AI udělat hloupější? MickeyMutant se tady prostě bezdůvodně zachoval jako ignorant... no možná mu to přišlo vtipné.
-
-
Mickey reagoval na (podle mého názoru směšnou) PR snahu Eidosu hasit problém, který si na sebe studio ušilo ve snaze maximalizovat zisk i za cenu morálního zničení IP (zde IP "Thief"). Pokud by založili novou značku a prohlásili že se jedná o zlodějinu v arcade novodobém provedení, neštěkne pes. Takhle jim nezbývá než se hájit a hájit a prohrávat a prohrávat.
A jak píší jiní, je možné udělat AI, která není zbytečně realisticky neústupná, nicméně zároveň nepůsobí hloupě. Zde ve stealth hře Thief na základě konkrétního Eidosem vypuštěného audiovizuálního materiálu působí hloupě, pokud patrolující AI není schopna rozpoznat závažné změny ve svém okolí, jmenovitě chybějící šperky ve vitríně v místnosti, již daná AI prochází pořád dokola a obsah vitrín dle svých animací prověřuje.
Buď nemá zkoumat obsah vitrín a jenom chodit po místnosti (možná už je strážný svou patrolou znuděn) nebo má v případě inspekce prázdné vitríny reagovat na změnu. -
No to byla predevsim reakce na tve tvrzeni, ze jsou protivnici v hrach (casty jev zejmena v poslednich letech) uplni blbci umyslne, jinak by hry byly nehratelne. S cimz ja tak uplne nesouhlasim, respektive chapu co se snazis rici, ale myslim si, ze na to lze jit do znacne miry jinak.
Jak jsem jiz psal, AI protivniky lze naprogramovat i tak, ze se nechovaji jako slepice na porazku, ale jsou schopni se chovat celkem rozumne, "spolupracovat" apod. a pritom to nemusi udelat hru nehratelnou. Prikladem budiz zmineny prvni FEAR a prvni Far Cry.
Samozrejme, ze nejake omezeni jejich vjemu a schopnosti je nutne v zajmu hratelnosti, ale to prece neznamena hned, ze z nepratel udelame retardy na porazku, jak tomu v posledni dobe mnohdy je.
Zkracene tedy: Retardovanost protivniku ve hre nemusi byti vzdy nutne zamer, ale taky treba neschopnost ji zpracovat lepe, pri zachovani obtiznosti/ moznosti hru dohrat. Nemluve o tom, ze do toho mnohdy kafra i samotny vydavatel s tvrzenim, ze dana hra je prilis obtizna apod.
Co se prohlaseni vyvojaru tyce, tezko rici, zda-li se jedna pouze o PR reci, jak skvelou AI maji, nebo vymluvy, za ktere schovavaji svou neschopnost a nebo je ta jejich AI opravdu dobra. Jak tomu je doopravdy se uz brzo nejspise dovime.
-
-
-
a co tak hodit tu uberAI do obtiaznosti Nightmare ?
*7* -
-
protože hráč není superman, přestože si to o sobě pár lidí myslí. hra by byla prostě nehratelná, což nedává pro stránce hratelnosti smysl.
-
-
Ale tak když už to měli hotové, tak proč to tam nenechali. Ať si tedy pár lidí projde peklem *1* Ale třeba to bude za nějaký ten dolárek navíc, ta nejvyšší obtížnost...
-
-
Lol :D
C-BEAM: Tak ty si dobře vylízaná maďarská p í č a :D -
obsahom tej spravy je to, že AI degradovali, bodka. Môžeš to zabalit do ružoveho papiera, previazat stuhou a navonat ale jej obsah a fakt, že ide o marketingový nezmysel tým nezmeníš.
-
C-BEAM: přečti si prosím, co vydali za zprávu. nic špatného na ní není, pokud to někdo nebude hloupě otáčet a ignorovat jisté aspekty té zprávy...
-
nie ucho taketo spravy sa von nepúštajú bežne pretože sú proti logike marketingu. Ani posledný hráč tupého CODu nechce čitať o tom, ako AI v jeho oblúbenej hre niekdo robi hlúpejšou. Takýmito správami sa body nezískavajú ale strácaju.
-
C-BEAM: takovéto zprávy se ven pouštějí zcela běžně. podívej se do minulosti, každý rok najdeš u nějaké hry zprávu na podobné téma... a ano, AI museli částečně oslepit, aby bylo možné používat stíny, což prostě udává hratelnost. ale o tom píšou v tom prohlášení, tedy tvá poznámka o tom je zbytečná...
-
ucho@tiscali.cz:
pán velkomožný, niekdo zranil tvoje city alebo tvoje silné ego že tu takto šťekáš ? To čo urobili je marketingový prúser, aj keby mali AI geniálnu ako ucho takéto správy sa von nepúštajú. Nehovoriac o tom, že podla všetkého geniálna vôbec nebola, genialita AI totiž nespočíva v tom, že ťa uvidi aj v tienoch na kilometer alebo že ťa vystopuje aj do pekla, taku AI dokaže naprogramovať aj školáčik. Jednoducho stiahli pár hodnôt a vypustili túto priblbú správu ktorou si mysleli, že niečo získajú ale opak je pravdou. -
tím se chlubí, jak měli inteligentní AI, ale museli ji uzpůsobit hráči. říká se tomu PR, kdy vypouštějí o hře těsně před jejím vydáním zprávy, aby se o ní mluvilo a měli tak větší prodeje... ublíží jim to jen v očích hloupých lidí, kteří tomu nerozumí a umí jen kritizovat. tedy maximálně internetovým tlučhubům :)
-
Ale v tom případě je blbost dávat na internet informaci, že něco nefunguje, jak si představovali. Takových věcí při vývoji je určitě hromada. Takhle si akorát ubližují a lidi to budou více sledovat.
Nemohl jsem reagovat, tak to píšu pod svůj příspěvek. -
proč tam nechávat něco, co z toho udělá nehratelnou hru? mám pocit, že si tady pořád tu lepší AI představujete jako lepší výzvu, abyste si něco dokázali, ale vezmi si, že v té hře budou úseky, kdy tě prostě AI vždy odhalí, protože hráč prostě není neviditelnej. to je velký zásah do hratelnosti, který ničí herní mechaniky. to je jako kdyby ses ptal, proč v každé hře vývojáři nenechají něco, co nefunguje podle jejich představ. to je samozřejmě nesmysl...
je třeba si uvědomit, že je to hra, ne simulace zloděje...
-
-
-
Viděl bych to podobně. A není mě jasné proč to tak není. Pro obyčejňáky lehká obtížnost, kdo chce výzvu, tak Nightmare a všichni budou spokojeni. Tak proč tomu tak není....?
-
-
Ucho, zrovna na tebe jsem čekal, až mi to vyjasníš. Až doteď jsem neměl páru!
Až budeš příště na něco reagovat seriózním rozborem, zkus nejdřív odhadnout, jestli je to, na co reaguješ, taky seriózně myšlené. -
-
Já myslím, že na Ucho je to výborný počin! Si vem, že je to jenom ucho. Možná kdyby to byly Uši tak by mězi nima mohl mít i nějakou tu AI. *3*
-
rád jsem ti to vyjasnil. nemáš zač.
-
-
zbytočne vypisuješ niečo čo je všetkým jasné. Mickey mal zrejme na mysli to, že by radšej počul správy o tom ako sa správanie AI zlepšuje. Napriklad to aby si postava konečne všimla ked chýba nejaká mimoriadne vzácna vec, že sa AI nebude chovat predvidatelne, že bude patrolovat v náhodnych intervaloch, že bude reagovat na počasie, že sa budú vediet vzájomne koordinovat, že budu narozdiel od predošlych thiefov schopní aj niekam vyliezť, že budu medzi sebou komunikovat, že tam bude fungovat aj nejaky faktor paniky a rôzne typy osobnostných charakterov - zbabelci ktori pred tebou radšej utečú a zavolaju posily alebo stráže ako pitbull ktorych sa lahko nezbaviš atd.
Zlepšovanie tychto parametrov AI neznamena že sa hra stane nehratelnou, naopak, hru to môže iba obohatiť. To sú správy ktoré by som ja a možno i mickey rad čital. -
Ale takový FEAR na vyšší obtížnosti...
-
-
F.E.A.R. byl úžasná věc a v datadiscích byla AI ještě o ždibec lepší ale stejně to byla srandička oproti obtížnosti realistic ve Far cry! Trigeni sice moc chytří nebyli ale u vojáků se musí brát v potaz i otevřenost toho světa. Mno si tak uvědomuju, že si ty AI byly asi hodně podobné. Škoda, že nemůžu vyzkoušet AI obou her na stejné mapě.
-
pořád je to iluze neodpovídající realitě. jde o to, jak to před hráčem co nejvíc zamaskovat a dobře to vyvážit.
-
-
No to samozřejmě, chování odpovídající realitě je jaksi mimo meze jakéhokoliv počítače. Ale to manévrování a souhra tam jsou moc pěkné.
-
-
-
-
-
Video: Uniklo 11 minut gameplay záběrů ze hry Hitman.
"Uniklo" -
-
Musím se přiznat, že jsem chvilku hrála ten poslední díl Absolution a v tom videu nevidím žádný rozdíl proti tomu. Umělá inteligence nepřátel je špatná. *8*
-
-
-
skyrim,dabing
Je sice krásné,že si najmou hollywoodske herce, ale hlas Max von Sydow jsem si musel stáhnout,jelikož to bylo zabugovane a Esbern nemluvil .. no proste hra,ktera si "zaslouzi" 10/10 -
-
problémy
Výjimečné problémy... je mi jasné, že se zrovna ty nemůžeš stavět optimisticky k zabíjení draků, ale ta hra si prostě 10/10 zaslouží. :-D -
-
:-)
-
-